Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

51.Mostar cup F1ABCQ (Wc)
Moderators: Leki

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
sony
Posted 22/4/2015 16:25 (#28753)
Subject: 51.Mostar cup F1ABCQ (Wc)



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Raspis i prijave
http://www.ak-mostar.com/
-----

Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
sony
Posted 6/6/2015 17:40 (#28822 - in reply to #28753)
Subject: Re: 51.Mostar cup F1ABCQ (Wc)



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Ako je netko memorirao staru adresu AK Mostar,,,,,,NOVA adresa je http://www.ak-mostar.com/
-----

Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 4/7/2015 15:57 (#28861 - in reply to #28753)
Subject: Re: 51.Mostar cup F1ABCQ (Wc)



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Rezultati u realnom vremenu, FTC- Flying Camera - Team strima video, miris janjetine se čuje iz računala...
-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
BuBizgb
Posted 4/7/2015 16:10 (#28862 - in reply to #28753)
Subject: Re: 51.Mostar cup F1ABCQ (Wc)



Extreme Veteran

10010010010025
Location: Zagreb
http://www.klix.ba/sport/aeromodelari-iz-cijelog-svijeta-na-mostars...
Top of the page Bottom of the page
Bogdan
Posted 4/7/2015 20:54 (#28863 - in reply to #28753)
Subject: RE: 51.Mostar cup F1ABCQ (Wc)


Regular

2525
F1A 
1. Andrew Barron, USA the only one full 
2. Denis Mavrič, SLO 
3. Robert Bjelajac, BIH 

F1B 
1. Bojan Gostojić (J), SRB 
2. Vinko Tomljanović, CRO 
3. Ante Franić, CRO 

F1C 
1. Damjan Žulič, SLO 
2. Darijo Jermol, CRO 
3.Anton Pavel Videmšek, SLO 

F1A junior 
1. Anej Murkovič, SLO 
2. Matic Pirih, SLO 
3. Andrija Pešić, SRB 

Maxi120 s, samo poslednji 180s javlja Matija Hrast. Jak vjetar 8-12 m/s, vruče, jako turbulentno, težki uslovi.
Top of the page Bottom of the page
oktobar98
Posted 5/7/2015 14:49 (#28864 - in reply to #28863)
Subject: Re: 51.Mostar cup F1ABCQ (Wc)


Veteran

100252525
Hehehe izgleda da neko ne zna racunati...... pogledajte malo rezultate u juniorima je sve zbrkano molim da se greske isprave i pehari vrate onima koji su to zasluzili))).
Evo ovako treba da izgleda kranji rezultat jun F1-A:
1.mjesto PESIC ANDRIJA 816 POENA
2.mjesto MURKOVIC ANEJ 808 POENA
3.mjesto BUDIMCIC SARA 733 POENA
4.mjesto PIRIH MATIC 727 POENA
5.mjesto TEPIC DORIJAN 447 POENA
-----
only the sky is our limit
Top of the page Bottom of the page
oktobar98
Posted 5/7/2015 15:17 (#28865 - in reply to #28864)
Subject: Re: 51.Mostar cup F1ABCQ (Wc)


Veteran

100252525
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205930406450785&set=a.1020...

-----
only the sky is our limit
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 5/7/2015 15:30 (#28866 - in reply to #28865)
Subject: Re: 51.Mostar cup F1ABCQ (Wc)



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Da istina ! Greška je . (Samo da napomenem da ja nisam učestvovao u organizaciji "" sa 50.Mo cup sam završio """*a ovaj put sam samo bio natjecatelji domačin nekolicini mojih starih prijatelja u kampu !!)
Mogu samo reći da je momak koji je pisao reze radio u nemogučim uvjetima i posao mu je bio da samo upisuje ali i poreda ! Naravno da je tu Glavni sudija (Adin Ramadanović-Deba) koji je to trebao da vidi ,,zna ,,ispravi ,,prekontrolira itd prije proglašenja . Zato sam se i isključio od organizacije, sa ljudimima koji inače svi zajedno imaju 2 i pol natjecanja godišnje ""u nogama " . Ali zato ,,niti jedno "" u glavi "" organizacijski
-----

Top of the page Bottom of the page
oktobar98
Posted 5/7/2015 15:41 (#28867 - in reply to #28866)
Subject: Re: 51.Mostar cup F1ABCQ (Wc)


Veteran

100252525
Da slažem se da je bilo jako teško takmičenje....sad treba da se vidi da se greške isprave i postave stvari na pravo mjesto da bi ovo sve što radimo i dalje imalo smisla))
-----
only the sky is our limit
Top of the page Bottom of the page
martin
Posted 6/7/2015 18:22 (#28869 - in reply to #28866)
Subject: Re: 51.Mostar cup F1ABCQ (Wc)



Veteran

1001002525
Location: Srem, Vojvodina, Srbija
sony - 5/7/2015 15:30
Zato sam se i isključio od organizacije, sa ljudimima koji inače svi zajedno imaju 2 i pol natjecanja godišnje ""u nogama " . Ali zato ,,niti jedno "" u glavi "" organizacijski


Sonjo razumem te 1300%, veoma je teško danas naći ljude za organizaciju.

Pa kažem sad SVIMA nije rad sa decom samo gubljenje vremena za džabe jer niko to platiti neće adekvatno, to svi znamo da neće - i ja sam to znao pre 6 godina kada sam počeo sa tim "uzaludnim poslom".
Ali to je bio i neophodan ULOG da bismo sutra kao klub imali uhodanu ekipu za organizaciju velikih tekmi i da nas glava ne boli gde ćemo naći ljude i da li će biti dovoljno.

Ne zameram ja ni Sonji, ni Mostaru ama baš ništa, nemam ni pravo jer nisam bio tamo, ali vas SVE podsećam na jedno od mogućih rešenja da se ovakve stvari ne dese sutra vama kada budete nešto pravili.












Edited by martin 6/7/2015 18:23
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 6/7/2015 23:56 (#28870 - in reply to #28869)
Subject: Re: 51.Mostar cup F1ABCQ (Wc)



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
martin - 6/7/2015 18:22

sony - 5/7/2015 15:30
Zato sam se i isključio od organizacije, sa ljudimima koji inače svi zajedno imaju 2 i pol natjecanja godišnje ""u nogama " . Ali zato ,,niti jedno "" u glavi "" organizacijski


Sonjo razumem te 1300%, veoma je teško danas naći ljude za organizaciju.

Pa kažem sad SVIMA nije rad sa decom samo gubljenje vremena za džabe jer niko to platiti neće adekvatno, to svi znamo da neće - i ja sam to znao pre 6 godina kada sam počeo sa tim "uzaludnim poslom".
Ali to je bio i neophodan ULOG da bismo sutra kao klub imali uhodanu ekipu za organizaciju velikih tekmi i da nas glava ne boli gde ćemo naći ljude i da li će biti dovoljno.

Ne zameram ja ni Sonji, ni Mostaru ama baš ništa, nemam ni pravo jer nisam bio tamo, ali vas SVE podsećam na jedno od mogućih rešenja da se ovakve stvari ne dese sutra vama kada budete nešto pravili.


Tu si Martine dosta u pravu ,mada ima tu nekih razlika "u filozofiji " načina rada , obuke ,sredine u kojoj se radi-pa čak i države ,interesa djece ,omladine itd a najviše od slobodnog vremena i živaca onoga ko bi sve to trebao da odrađuje sa omladinom da bi imao poslje bar ""kadar sudijski " ,,,mada ni ta filozofija nije OK jer niko ne obučava modelara da sudi nego da se takmiči . Dobro ti je to sa "uzaludnim poslom "" jer o tome smo pisali dosta nas ,,,i prije (ovo je sad neznam koje ponavljanje ) : Na hiljade sam ih obučio u zadnjih 30ak godina ,,,,,, i to je tako ,da nikoga sad na ledini nema (osim 2-3 ) jer sasvim je NORMALNO da su ljudi otišli za NORMALNIM stvarima --posao , zabava , lova, koka (čitaj- pi... ) itd ,itd Trebam li ti napominjati da u nas ( u hercegovini ) ko radi (ima posao ) nepada mu napamet na 40 C za 15 eura čitav dan gledat u nebo !! A onaj ko ne radi uglavnom nema pojma o suđenju a niko nema ni vremena ni volje ni živaca da ga ,,,bar adekvatno poduči . Ali nije sav problem u tome :::
Problem je u nekolicini starih modelara ,a ja ih zovem "zimski modelari " Uglavnom ljeti odu na 1-2 tekme u krugu 250km od Mostara i svo takmičarsko i organizacijsko znanje stečeno je tu !!!! Zašto "zimski "" ?? Zato što uglavnom u novembru počmu da agitiraju ,pričaju ,lobiraju za sledeči Mo cup u stilu :: Mi možemo -mi hočemo -mi trebamo-mi moramo ,,,,tradicija ,,bla ,bla . E sad ,jedan od "glavnih " pita mene krajem 6. mjeseca :Citiram -: A kad je ono Mostar cup ? -- Trebam li dalje šta pisati Martine ?
Ali ponoviču :: Ja sam se davno isključio iz organizacije . Zbog angazovanja par momaka koji su još i bili voljni i htjeli i mogli organizirati 50. Mo cup i radi mog oca kojem je to bio jubilarni prošle godine sam pomogao . Ove godine samo sam takmičar bio .
-----ps ,,,ako i bude 52. vjerovatno da neču tu niti kao natjecatelj biti

i opet ps --kako ja volim čuvat "neke postove "" ovako je to bilo dok je Sony organizovao (a ovi što sad organizuju me kritizirali da nije valjalo )


Samo neki od natpisa na Exyu forumima

Pozdrav,
evo nakon ne prespavane noći,rano jutros(6i45) vratih se kući.Šta se može reći sem da je livada ostala ona ista,predivna,najlepša,a sa obzirom na neke informacije iz Livna možda se može reći i najbolja.Organizacija besprekorna,druženje na nivou tako da se ovom prilikom prijavljujem,odmah za narednu godinu.Nažalost,pokazala je i svoje ćudi.Par modela je odletelo.Po ovakvom danu,na drugim livadama verovatno bi na livadi ostalo toliko modela koliko je ovde izgubljeno.Nadam se da će Kili i Tuta od jutros naći modele.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lijepa tekma, Sony si je zbilja dao truda. Šteta za izgubljene modele, nažalost i to je dio današnjih natjecanja
------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrav,

I ja se vratih s Majom doma, i s Mostara, i s mora

Prvi put smo bili na Mostarskom blatu, žao nam je što nismo mogli ostati i u nedjelju. Društvo je bilo super, rezultati nisu bitni

Ja sam imao sreću u šestom turnusu kad je model otišao preko rijeke, ljudi koji su se kupali između prijelaza i kampa su me zvali da su našli model i dal je to moj? Tražili su neku lovu, ali sam rekao da mi je novčanik u autu, i nekako preko zajebancije uzeo sam model ali su mi polomili nosač horzića. Navodno su ga skidali s drveta, ali nije bilo ni jedne rupe na presvlaci pa mi je to malo sumnjivo. Usput je još netko tražio model na istom mjestu i nije ga našao, i pretpostavlja se da je nestao. Kasnije je i policija radila zapisnik, neznam o kome se radi.

Livada je bila super, malo preuska, ili je trebalo narućiti vjetar u smjeru istok - zapad Maja je uživala u kupanju dok se neki nisu usudili ni palac smočiti. Livada na Livnu nije ni do koljena Mostarskom blatu.

Čestitke pobjednicima, Soniju svaka čast na organizaciji
Evo napokon sam se malo odmorio , pa da napišem koju riječ. Čestitam Soniju i njegovoj ekipi na izvrsnoj organizaciji takmičenja. Na svakom koraku i svakom trenutku se osjetila volja organizatora da ugodi i udovolji svakom na livadi.Dobar smještaj u kampu, dobro kupanje u potoku, pokošen teren i ekipa organizatora su učinili tekmu predivnom. Jedino što su izgubljeni modeli malo svima pokvarili raspoloženje. Još jednom veliko hvala Soniju i ekipi i tekma je bila +5.
Pozdrav,
ja sam još pod utiscima,tako da mi je zao što takmičenje ne traje u Mostaru mesec dana,mesec i jedan dan.Ljudi,fenomenalno je bilo.Na vreme se nemoze uticati.Očekujem da me je Sony već upisao za narednu godinu.Ako sve bude kako valja doveo bi i porodicu.Ono je raj na zemlji.
Sugerišem Sony da ne poklekne i odustane jer će time kapitulirati pred lošijima.
Vec sam prije rekao da cu sledece godine ic u mostar, al sad dok sam cuo sve ovo siguran sam 99.9% da cu ic....
Rale - 5/8/2008 16:06
sony - 5/8/2008 14:03
kao uspomenu na ,,,, mislim posljednji
(soko )- Mostar kup-WC !!

Sony, ne razumem sta ovo znaci. Da li ce se ubuduce drugacije zvati, ili odustajes od organizacije ?









Edited by sony 7/7/2015 00:38

-----

Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software