Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1N -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Open Inernational Kup 2015 ???
Moderators: dlaka

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1NMessage format
 
martin
Posted 30/12/2014 11:54 (#28559)
Subject: Open Inernational Kup 2015 ???



Veteran

1001002525
Location: Srem, Vojvodina, Srbija
Juče mi je stigla pritužba da su pravila i rang-lista F1N Open International Kupa 2014 u suprotnosti sa mojim predlozima za izmenu istih koje sam i Dlaki i Šiki izneo pre nešto više od godinu dana. Bilo je neke razmene argumenta ali nikakvog konačnog dogovora da se pravila menjaju NIJE BILO, jer da jeste ja bih to OBJAVIO i na ovom i na "Free Flyer" forumu još tada. Da se razumemo, ja sam ove godine samo onaj koji "čuva kasu", vodi listu i nabavlja trofeje i ne mogu samostalno bez dogovora donositi pravila igre kako se meni dopada - bar ja to nisam tako shvatio.

Ljudi ako hoćete da nastavimo F1N OI seriju i 2015 izvolite pa SADA iznesite vaše predloge po kojim pravilima treba da se igramo.

Što se mene tiče lično bih rang listu pojednostavio i sveo samo na neke bodove po ugledu na SK, zatim izbacio "osnovnoškolce" ako se ne možemo dogovoriti oko GODIŠTA kao kriterijuma. To što se u našim državama i dalje sve poklapa pa OŠ imaju 8 razreda u koje se kreće sa 7 godina ne mora važiti na nekom drugom mestu - ako je cilj da aktiviramo i te "druge", a meni se tako ne čini te zato i nisam preterano raspoložen da nastavim učešće u OI Cup projektu.

Nismo uključili nijednog novog organizatora van CRO/SRB granica, a od takmičara odavde jedino smo redovni mi iz Pazove (3-4 učesnika). Da se družimo, idemo jedni kod drugih i dovodimo decu to će tako biti i dalje, ali da se na silu opterećujemo nekim Kupom koji nam niko ne priznaje (bar ovde kod nas) a dolazimo u situaciju sukoba - e to ne dolazi u obzir!

Srdačan pozdrav sa ove strane Dunava i sretni vam praznici.

Martin

Edited by martin 30/12/2014 11:59
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
dominik
Posted 1/1/2015 23:17 (#28564 - in reply to #28559)
Subject: RE: Open Inernational Kup 2015 ???


Veteran

100100252525
Nažalost nisam u punom tijeku događaja u vezi s OI kupom glede mogućih promjena pravilnika. Osobno mi je žao što se ne uključuju i natjecatelji iz susjednih država (SLO, BIH, te eventualno i iz HUN te CZ i SVK).Klasa F1N je ionako zvanična FAI klasa i za nju postoji pravilnik,pa smatram da se tu nema što dodavati ili mijenjati.Volio bih da 2015. nastavimo raditi kao i do sada, a na prvom natjecanju u Čemincu sjednemo i ozbiljno porazgovaramo o budućnosti tih ( po mom mišljenju jednim od boljih) natjecanja u kalendaru, jer malo ih ima toliko natjecatelja prisutnih na natjecanjima.

Srdačan pozdrav od dede Dominika i još jednom sretna Vam Nova 2015!
Top of the page Bottom of the page
dominik
Posted 1/1/2015 23:21 (#28565 - in reply to #28559)
Subject: RE: Open Inernational Kup 2015 ???


Veteran

100100252525
Nažalost nisam u punom tijeku događaja u vezi s OI kupom glede mogućih promjena pravilnika. Osobno mi je žao što se ne uključuju i natjecatelji iz susjednih država (SLO, BIH, te eventualno i iz HUN te CZ i SVK).Klasa F1N je ionako zvanična FAI klasa i za nju postoji pravilnik,pa smatram da se tu nema što dodavati ili mijenjati.Volio bih da 2015. nastavimo raditi kao i do sada, a na prvom natjecanju u Čemincu sjednemo i ozbiljno porazgovaramo o budućnosti tih ( po mom mišljenju jednim od boljih) natjecanja u kalendaru, jer malo ih ima toliko natjecatelja prisutnih na natjecanjima.

Srdačan pozdrav od dede Dominika i još jednom sretna Vam Nova 2015!

P.S. Osnovnoškolce ne bih nikako brisao iz konkurencije, jer oni su svakako baza iz koje će se dobiti budući natjecatelji.
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 2/1/2015 12:48 (#28566 - in reply to #28565)
Subject: Re: Open Inernational Kup 2015 ???



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Martine, nema potrebe za dramatiziranjem. Nije bilo nikakvih "pritužbi", tražila su se samo pojašnjenja.

Vezano na F1N OI Kup 2015, kako u kalendari ima samo 3 natjecanja (Čeminac, N. Pazova i Belišće) predlažem da se za ukupni plasman boduju samo 2 natjecanja, ali ne 2 bolja, nego po jedan rezultat iz svake Države. Na taj bi način svi natjecatelji, bez obzira od kuda dolaze bili u u ravnopravnijem odnosu. U bilo kojem drugom obliku, bar dok su samo 3 natjecanja, Kup nema smisla.

Vezano na dobne skupine i dalje sam pristalica podjele:

-ukupni poredak (svi natjecatelji bez obzira na godine)
-juniori (u tekućoj godini navršavaju 18 godina)
-OŠ (u tekućoj godini pohađaju, ili su pohađali OŠ)

"komarci" ili kako ih se naziva, izgledaju simpatično, ali isto tako, ruku na srce, moramo biti svjesni da ta dječica nisu u stanju sama napraviti model. S duge strane, tko ih je spreman voditi na tekme udaljene 350 i više kilometara (osim ako nisu vlastiti potomci).

Eto, to su moja razmišljanja. A Ti Martine, opusti se malo i nemoj se na svako slovo dizati na zadnje noge i u svemu vidjeti sukob. Tekme nam moraju biti zadovoljstvo, a ne uzrok čira na želucu

LP, sretna nova 2015. svima

Damir
-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
martin
Posted 4/1/2015 11:53 (#28576 - in reply to #28566)
Subject: Re: Open Inernational Kup 2015 ???



Veteran

1001002525
Location: Srem, Vojvodina, Srbija


"komarci" ili kako ih se naziva, izgledaju simpatično, ali isto tako, ruku na srce, moramo biti svjesni da ta dječica nisu u stanju sama napraviti model. S duge strane, tko ih je spreman voditi na tekme udaljene 350 i više kilometara (osim ako nisu vlastiti potomci).



Damire,
Tačno je da su "Komarci" prepisani od mene, ali je to bio potez isključivo za "domaće tržište" što se Šiki dopalo pa primenio kod sebe. Kada sam modelarskoj komisiji VSS čiji sam član u kasnu jesen 2013 izneo predlog za mlađe kategorije po ugledu na vas, preinačili su me i usvojili jednu klasu "mlađi junior" do 11 godina. Moj predlog su inače bile dve starosne kategorije (do 15 i do 11). Da je sve bilo tako kako pišem svedoci su mi kolege Toza i Branko koji su zastupali tu stranu da bude samo jedna klasa i to ona mlađa koju sam tražio.

A u vezi priče ko pravi modele ... na modelu koji se vidi na fotki ja sam samo zalepio V-formu na trup. Sve ostalo je Đorđe sam pravio, kako mu je uspelo ne znam ali mu je uspelo. Performanse nisu ni blizu onakve kakve bi bile da sam ga ja radio, a kamoli da ga je pravio neko bolji od mene počev od Danila koji je bio svedok izrade.

da se gotovi F1N 150 modeli mogu kupiti u HR to nije nikakva tajna. Nemam ništa protiv, ali ne vidim nikakvu razliku u tome ako je kupac modela neko mator u odnosu na to da je neko dete kupilo ili dobilo na poklon.

Inače nemam ništa protiv nijednog predloga za izmenu pravila bodovanja OI Kupa 2015, ako se isti uopšte i desi, ali recimo ja bih hteo da čujem i Slavonce. Dogovorite se ljudi, ja se dalje neću mešati.



Edited by martin 4/1/2015 23:51




(silverboy.jpg)



Attachments
----------------
Attachments silverboy.jpg (136KB - 327 downloads)
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software