Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

F1H EURO challenge 2013.
Moderators: Leki

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
nenad
Posted 8/2/2013 16:21 (#26744)
Subject: F1H EURO challenge 2013.



Extreme Veteran

500
Location: Varaždin

Pozdrav svima!

Možda će nekog zanimati, u Europi raste zanimanje za F1H kategoriju. Evo kalendar natjecanja za 2013. godinu.

http://www.creasus.de/ikarus/F1HEC2013.html

a može i ovako:

https://maps.google.com/maps/ms?msid=212856123032836749694.0004d32cd1672948d27b0&msa=0

Ovaj mail sam dobio od Bogdna prije nekog vremena pa će možda biti malo jasnije o ideji!

Meni osobno je ovo interesantno, pa se nadam da će biti još zinteresiranih kod nas.

Pozdrav!


Javljam se u ime organizatora trećeg ciklusa ponovo rođenog F1H Euro Challenge takmičanja. Kao prošlih godina - ideja je da se ponovo probudi interes za neke kategorije slobodnog leta, koje su u nekim sredinama već praktički nestale. U nekim državama uopšte nema mladih takmičara, pa se rodila želja, da takmiče barem 'starci'. Iz 2011 u 2012 takmičenje se proširava, evo nešto statistike:


U Sloveniji smo se takmičenju priključili u ovoj godini sa 2 takmičenja, Mura Cup F1H i Ptuj Cup, na kojima su, na naše zadovoljstvo, bili i takmičari iz Hrvatske i Mađarske.
Bilo bi fino, da se 'revival' F1H nastavi i da se i u organizacijskom pogledu proširi na još više država. O toj temi pričali smo s Ansgarom Nütgensom na Krka Cupu. U večini država F1H kategorija je dodana na takmičenjima za svetski kup, ponekad neko domaće takmičenje (npr. za državni kup) broji i za F1H EC, a može to biti i neko samostalno takmičenje , koje važi samo za F1H EC. Prema našim, slovenskim iskustvima iz 2012, ne radi se baš o nekim velikim organizacijskim projektima, ovisno o broju takmičara, naravno. Svaka država može organizirati 3 takmičenja, iz svake države za ukupni poredak važe najviše 2 rezultata. Nešto više o pravilima (koja će se još dopuniti za sezonu 2013) na ovoj adresi - http://www.creasus.de/ikarus/pdf2012/EURO_CHALLENGE_F1H_2012_rules_dt_engl.pdf.

'Otac' F1H EC, glavni koordinator, Ansgar, je ove godine zamolio četvoricu nešto aktivnijih organizatora, Pera Findahla, Ferenca Kernera, Thomasa Weimera i mene, da mu pomognemo u kontaktima s organizatorima u pojedinim (novim) državama. Tako je meni pripala dužnost, da budem veza s organizatorima iz Hrvatske. U razgovorima na Krka Cupu, bilo je spomenuto, da postoji mogučnost, da se F1H doda svetskim kupovima (u 2013 u Osijeku?? i Sisku??, a možda i nekom drugom takmičenju). Kako stoje stvari? Ima li interesa, da se do 3 takmičenja u Hrvatskoj priključe tome evropskom kupu? Prema iskustvima iz prošlih godina (npr. Alpe-Adria-Dunav) siguran sam, da bi iz Slovenije došlo na takmičenja u HR od 10-20 juniora, pa i koji senior. U 2012 naši mladi takmičari sudjelovali su na našim, SLO takmičenjima i u Tapolci u Mađarskoj.

U prilogu je i obrazac za prijavu takmičenja iz pojedine zemlje - ide za preliminarne prijave za potrebe kalendara takmičenja. Ansgar planira objavu kalendar do kraja godine, bilo bi fino, da mu se lista takmičenja iz pojedinih država preda do 23. 12.

Postoji i ideja, da se već u 2013 organizira i nezvanično Evropsko prvenstvo u klasama, koje nemaju zvaničnih FAI svetskih i kontinentalnih prvenstava - možda se kasnije pretvore u zvanična FAI.

Sve o F1H EC krioje se ovdje: http://www.creasus.de/ikarus/F1HEC.html

Za sva dodatna pitanja tu je moj e-mail bogdan.lemut@gmail.com ili tel. +386 41 210 144 ili Skype 'bogdansluzba'.

LP

 


-----
nenad
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software