Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

kandidature za sportaša godine HZS-a za 2012.
Moderators: dlaka

Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
dominik
Posted 21/1/2013 14:03 (#26677 - in reply to #26620)
Subject: RE: kandidature za sportaša godine HZS-a za 2012.


Veteran

100100252525
Lijep pozdrav ekipi na forumu. Ma koliko nas ima biti će toliko i mišljenja unatoč postojećim pravilnicima. Konkretno ja se natječem jedino u kategoriji F1N i F1n-150 i bez obzira što je klasa F1N-150 "naša" u toj klasi postoje i International open natjecanja pa ne vidim razlog zašto se ne bi bodovala za sportaša godine, naime ta natjecanja imaju više natjecatelja nego mnoga druga u tzv cjenjenijim kategorijama.Što se tiče kategorije F5J N 400 i ona se vozi sve više, a konačno smo uspjeli dobiti RC kategoriju sa više od 10 natjecatelja na nacionalnom nivou i mišljenja sam da se iz tog razloga MORA bodovati za sportaša godine.Lijep pozdrav od Dominika.
Top of the page Bottom of the page
šika
Posted 21/1/2013 16:54 (#26678 - in reply to #26677)
Subject: RE: kandidature za sportaša godine HZS-a za 2012.


Veteran

100252525
Location: Osijek-Briješće
podržavam Dominikovo mišljene svaka kategorija je modelarstvo i ima svoju težinu i treba napraviti rezultat i zaslužuje da se boduje
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 23/1/2013 10:41 (#26680 - in reply to #26620)
Subject: Re: kandidature za sportaša godine HZS-a za 2012.



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Da bi vuk bio sit, a ovce na broju, u prilogu su rezultati Open International tekmi u Novoj Pazovi (nastupili BiH, BUL, CRO i SRB) i Zaprešiću (CRO, SLO i SRB).





Attachments
----------------
Attachments KPK2012F1N[1].pdf (86KB - 347 downloads)
Attachments KPK2012F1N150[1].pdf (88KB - 395 downloads)
Attachments 9._Zapresic_Indoor_Open_F1N_2012(1).pdf (22KB - 380 downloads)

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 28/1/2013 01:41 (#26698 - in reply to #26680)
Subject: Re: kandidature za sportaša godine HZS-a za 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

2. sjednica MK je odrzana 5.10.2012. sa zakljuckom da ce se sjednice odrzavati 4 x godisnje (zapisnik od 9.10. je objavljen ovdje na forumu) a naznaceni su i mjeseci odrzavanja (veljaca, svibanj, rujan i prosinac). Termini, odnosno mjeseci odrzavanja sigurno nisu odredjeni nasumicno, stoga sto dugogodisnje iskustvo "odredjuje" dnevni red pojedine sjednice.

Ocekivani smisao sjednice u prosincu je a) usvajanje kalendara po prikupljenim prijedlozima, b) promjene pravilnika i c) pregled i ocjena kandidatura za rangiranja sportasa, za koji se znalo da ce Savez uskoro zatraziti podatke.

Izostankom sjednice u prosincu 2012. godine a) kalendar smo kako - tako sklepali ovdje na forumu, b) nismo saznali nista o pregledu i sudbini dostavljenih prijedloga za izmjene pravilnika te c) rangiranje sportasa smo omalovazili do razine "telefonske sjednice"...sa utjesnom ponudom mozebitnog odrzavanja modelarskog foruma u sijecnju ?

Zakljucno: obzirom da je ovo je vec drugi saziv MK koja ne uspijeva odrzati minimalno potreban broj sjednica, predlazem da istaoj izglasa nepovjerenje te dosadasnji clanovi ne mogu biti ponovno birani u tijela HZS.

Naposlijetku saznajemo da nas dugogodisnji zastupnik u CIAM-u vec dvije godine sredstva za odlazak na sjednice prepusta reprezentacijama, a istovremeno clanovi/ucesnici vecinski financiraju nastupe? Bojim se da neiskoristena sredstva ne idu modelarima, nego se koriste na rashodovne stavke koje nemaju veze s modelarstvom. Moje je misljenje kako je isto nedopustivo, obzirom da je g. Lulic bio aktivni i uvazeni clan s konkretnim prinosima, a najveci je bio dobivanje SP u slobodnom letu iz prvog pokusaja, te kasniji veliki i uspjesan angzaman u provedbi istog.

Zakljucno: obzirom da clanovi reprezentacije vecinski financiraju nastup, molim g. Lulica da obnovi svoj mandat te aktivno sudjeluje u radu CIAM-a. 

 


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 28/1/2013 22:34 (#26704 - in reply to #26698)
Subject: Re: kandidature za sportaša godine HZS-a za 2012.



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
zzechner - 28/1/2013 01:41

Ocekivani smisao sjednice u prosincu je a) usvajanje kalendara po prikupljenim prijedlozima, b) promjene pravilnika i c) pregled i ocjena kandidatura za rangiranja sportasa, za koji se znalo da ce Savez uskoro zatraziti podatke.

Izostankom sjednice u prosincu 2012. godine a) kalendar smo kako - tako sklepali ovdje na forumu, b) nismo saznali nista o pregledu i sudbini dostavljenih prijedloga za izmjene pravilnika te c) rangiranje sportasa smo omalovazili do razine "telefonske sjednice"...sa utjesnom ponudom mozebitnog odrzavanja modelarskog foruma u sijecnju ?

Od navedenog mi se čini da je jedini valjani razlog rasprava o predloženim izmjenama pravilnika jer se o njima ima šta raspravljati. Kalendar je, čini mi se, usaglašen sa svim željama budućih organizatora što možda ne bi bilo moguće da se kalendar slaže na sjednici. Da li je "telefonska sjednica" o rangiranju omalovažavanje? Ja mislim da nije. Kandidature su bile javne i svatko ih je mogao komentirati (i sam sam to napravio). Ponovo se po x-ti put ponavlja da pravilnici moraju biti jasni i nedvosmisleni pa onda neće biti niti potrebe da o svakom obračunu MK mora raspravljati. Nažalost takva nam je sudbina već godinama

Zakljucno: obzirom da je ovo je vec drugi saziv MK koja ne uspijeva odrzati minimalno potreban broj sjednica, predlazem da istaoj izglasa nepovjerenje te dosadasnji clanovi ne mogu biti ponovno birani u tijela HZS.

Vjerujem da bi te sadašnji članovi častili večerom da se na ovaj način riješe obaveze Ipak, mislim da je to pomalo radikalno i nepotrebno.

 


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
onajkojijest
Posted 29/1/2013 16:11 (#26706 - in reply to #26698)
Subject: Re: kandidature za sportaša godine HZS-a za 2012.



Veteran

100252525
Location: Ludbreg
zzechner - 28/1/2013 01:41

2. sjednica MK je odrzana 5.10.2012. sa zakljuckom da ce se sjednice odrzavati 4 x godisnje (zapisnik od 9.10. je objavljen ovdje na forumu) a naznaceni su i mjeseci odrzavanja (veljaca, svibanj, rujan i prosinac). Termini, odnosno mjeseci odrzavanja sigurno nisu odredjeni nasumicno, stoga sto dugogodisnje iskustvo "odredjuje" dnevni red pojedine sjednice.

Ocekivani smisao sjednice u prosincu je a) usvajanje kalendara po prikupljenim prijedlozima, b) promjene pravilnika i c) pregled i ocjena kandidatura za rangiranja sportasa, za koji se znalo da ce Savez uskoro zatraziti podatke.

Izostankom sjednice u prosincu 2012. godine a) kalendar smo kako - tako sklepali ovdje na forumu, b) nismo saznali nista o pregledu i sudbini dostavljenih prijedloga za izmjene pravilnika te c) rangiranje sportasa smo omalovazili do razine "telefonske sjednice"...sa utjesnom ponudom mozebitnog odrzavanja modelarskog foruma u sijecnju ?

Zakljucno: obzirom da je ovo je vec drugi saziv MK koja ne uspijeva odrzati minimalno potreban broj sjednica, predlazem da istaoj izglasa nepovjerenje te dosadasnji clanovi ne mogu biti ponovno birani u tijela HZS.




a) Mislim da je na sjednici puno teze sloziti kalendar da svima odgovara i da svi budu zadovoljni s dobivenim terminima, a ovako je tko prvi njegova djevojka i taj posao je puno laksi jer svi znaju za koje tekme se koji klub kandidirao i kojeg datuma, pa se drugi mogu prilagoditi vec postojecim prijedlozima. Na ovaj kalendar nije bilo nikakvih prigovora pa mislim da su svi zadovoljni.

b) Prijedloga za promjenu pravilnika nije bilo osim onog za bodovanje za sportaša godine. Po mom misljenju 12. mjesec nije vrijeme za mjenjanje tog pravilnika za tekucu sezonu, a da se i mjenjao mislim da bi bio vazeci od iduce sezone. Naravno da nastaje galama oko pravilnika kad nekome ne odgovara...

c) Kandidature su javne, napisane na forumu i svatko je moga prekontrolirati svakoga tko se kandidirao. Ne znam kolko ima smisla da netko dolazi iz Splita ili Osjeka u Zagreb da pomnoži nekoliko brojeva i digne ruku za takav poredak za sportasa godine.
-----
Geci
Top of the page Bottom of the page
Istrijan
Posted 29/1/2013 21:31 (#26707 - in reply to #26620)
Subject: Re: kandidature za sportaša godine HZS-a za 2012.


Veteran

100
Location: Pula
Po mojem slabom sječanju ovo je drugi put da se traži nepovjerenje ove MK!
Bilo mi je izuzetno drago kad su me pozvali da budem član te komisije!
Ne vidim razlog zašto se neki razgovori, pitanja, dogovori oko nečeg bitnog ili ne
nebi mogli održati "telefonskom sjednicom" !
Ja bi vrlo rado prisustvoavo svakoj sjednici MK ali.. (tu se apsolutno slažem sa Filipom G.) meni put PU-ZG-PU košta cca100EUR(gorivo,cestarina,jesti,piti...)
Ja tih novaca jednostavno NEMAM!!
A ako se izglasa prijedlog g.Zechnera tj. nepovjerenje ovoj MK (te da ne možemo biti birani u tijela HZS) ja drage volje
prepuštam moje mjesto u MK a isto tako i mjesto TM juniorske repke nekoj drugoj osobi iz modelarskog društva FF-a!
LP Korado.

Top of the page Bottom of the page
šika
Posted 30/1/2013 06:38 (#26708 - in reply to #26707)
Subject: Re: kandidature za sportaša godine HZS-a za 2012.


Veteran

100252525
Location: Osijek-Briješće
Dobro je poznato koliko je teško raditi u MK i svima udovoljiti a i znamo kakav smo status imali u ZSH onaj period dok MK nije postojala o nekom nepovjerenju je sulodo raspravljati nakoncu sve sadašnje ćlanove su u velikoj večini delegirali su sami klubovi i zato pustimo ljude da rade usmeno pismeno telefonski bilo kako je bolje nego da komisije nema
Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 30/1/2013 14:32 (#26709 - in reply to #26698)
Subject: Re: kandidature za sportaša godine HZS-a za 2012.


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
zzechner - 28/1/2013 01:41

Zakljucno: obzirom da je ovo je vec drugi saziv MK koja ne uspijeva odrzati minimalno potreban broj sjednica, predlazem da istaoj izglasa nepovjerenje te dosadasnji clanovi ne mogu biti ponovno birani u tijela HZS.



A koji će biti to drugi? Probajte se prisjetiti vremena dok nije bilo MK i koliko sam puta ponavljao molbu da se jave oni koji su voljni raditi. Javilo se dvoje, točnije jedan i pol.


Inače, tada sam napravio malu analizu broja aeromodelara točnije natjecatelja. Što mislite koliko je natjecatelja nastupilo 2011. godine? U svim kategorijama i klasama i to: F1A, F1B, F1C, F1Q, F3J, F3K, F5J-N (F1N je namjerno izostavljen jer osnovnoškolce koji nastupe na jednom natjecanju ne možemo smatrati kao ozbiljne i redovite natjecatelje, pa ih nisam uzeo u obzir) ukupno je bilo 48 natjecatelja. (Pri izradi pomogao mi je jedan naš kolega aeromodelar tako da ako i ima pogrešaka ona nije velika.)
Znači, aktivnih natjecatelja je red veličine 0.001% od broja stanovnika. To je početak i kraj svih naših problema, jednostavno nas je premalo i svakim danom nas je sve manje i manje.
Sadašnju MK čini 10 osoba što je pak približno 20 % od aktivnog broja natjecatelja u RH.



zzechner - 28/1/2013 01:41

Naposlijetku saznajemo da nas dugogodisnji zastupnik u CIAM-u vec dvije godine sredstva za odlazak na sjednice prepusta reprezentacijama, a istovremeno clanovi/ucesnici vecinski financiraju nastupe? Bojim se da neiskoristena sredstva ne idu modelarima, nego se koriste na rashodovne stavke koje nemaju veze s modelarstvom. Moje je misljenje kako je isto nedopustivo, obzirom da je g. Lulic bio aktivni i uvazeni clan s konkretnim prinosima, a najveci je bio dobivanje SP u slobodnom letu iz prvog pokusaja, te kasniji veliki i uspjesan angzaman u provedbi istog.

Zakljucno: obzirom da clanovi reprezentacije vecinski financiraju nastup, molim g. Lulica da obnovi svoj mandat te aktivno sudjeluje u radu CIAM-a.



Bio sam uvjeren da manje više svi znaju kakva je situacija sa financiranjem HZS-a, pogotovo oni koji su nešto dulje vremena u aeromodelarstvu. Kroz dvije godine (2010. i 2011.) financiranje (HZTK), a posljedično i proračun HZS-a se smanjio ako se ne varam za cca 400.000 kn. Raspodjela sredstava je takva kakva je. Možda neki misle da je nepravedna i da bi trebala biti drugačija, ali za to utvrditi trebalo bi uložiti dodatan napor. Nije komplicirano, samo treba odvojiti malo truda i vremena.


U situaciji gdje je modelarima za tri reprezentacije godišnje na raspolaganju 30.-40.000,00 kn smatrao sam da je neprimjereno da se na odlazak na sjednicu CIAM-a troši cca 7000,00 kn i da je bolje da se ta sredstva utroše za nastup nekog reprezentativca. I dalje sam uvjeren da sam pravilno postupio. Većina odluka na CIAM-u ne bi bila bitno drugačija neovisno o mom dolasku ili nedolasku na sjednicu.


Ono što je neizvedivo kad te nema, to je isticanje kandidatura za organizaciju kontinentalnih ili svjetskih prvenstava. Nepisano je pravilo: koga nema, njegova se kandidatura niti ne razmatra. (Logika iza toga je:ako ne može doći na sjednicu, kako onda misli organizirati takvo natjecanje.)
Kao što sam neki dan napisao moj mandat u CIAMu je i dalje aktivan i redovito dobivam mailove s tekućom problematikom. Trenutačno je vrlo živa rasprava oko teme aeromodelarstvo i sport. Naime, Islandski nacionalni sportski savez je isključio aeromodelarstvo iz sporta.


Evo da i ja dođem do zaključka, doduše s pitanjem: kako da nastavim s aktivnim sudjelovanjem u radu CIAM-a, kad za to nema novaca? Nadalje, što bi hrvatski aeromodelari imali od toga? Da li je važnije da netko ode na ECh ili WCh ili ja na sjednicu CIAM-a?





Edited by zlulic 30/1/2013 14:34
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software