Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Aeromodelarstvo - razno -> Slobodna rasprava o aeromodelarskim temama -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Malo o modelarstvu u BIH
Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Aeromodelarstvo - razno -> Slobodna rasprava o aeromodelarskim temamaMessage format
 
sony
Posted 16/10/2007 21:05 (#2585)
Subject: Malo o modelarstvu u BIH



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Evo već 3 godine klubovi ovog saveza , kao i modelari i ja pr. mod . komisije pri našem savezu nastojimo dati što veći doprinos održanju i razvoju modelarstva na ovim prostorima.
Kako je i šire (izvan BiH) poznato da u našoj državi djeluju 2 saveza, tako su i modelari a
vjerujem i ostali (letaći) dosta ako ne i previše razjedinjeni. To se naročito manifestuje i osjeti kod organizacije napr. DP. BiH,gdje pojedini klubovi nedolaze na DP u organizaciji drugog saveza.
Odražava se i na modelarsku reprezentaciju i učestvovanje iste (istih ??) na WCh i ECh
Primjer ove godine kada su se na WCh u Odesi (Ukrajina) prijavile dvije rep. BiH pa je organizator odbio ovu drugu , tj. našeg saveza ,uz obrazloženje kako se,naravno ne mogu takmičiti dvije nego samo ona što se prije tj. prva prijavila.Ispravno !!!Ali i smiješno i žalosno
da zbog sitnih (ili možda krupnih) interesa saveza,, klubova a naročito pojedinaca trpe modelari ,sportaš pa i mladež potencijalni novi modelari , kojih je zbog ovakve sit. sve manje
a i kod nas „veterana“sve je veća apatija.
Ako mi dopustite još jedan drastičan primjer borbe za prevlast na modelarskom nebu iznad BiH, a tiče se AK BL – Laktaši koji je prijavio i poslao svoja 3 juniora na ECh u Srbiju preko drugog saveza ( s.a.k. bih ) ,mada smo se na sastanku naše komisije sa predstavnikom ovog kluba i ostalima DOGOVORILI da bude izborno za juniore (3 natjecanja) i da idu najbolji.
Usput,,, da nisu otišli najbolji ,vidi se iz rezultata sa šampionata u Srbiji
- ----Još niz primjera ukazuje na to da je konačno vrijeme da se ovakva situacija prevaziđe ili prekine nekim dogovorom između saveza tj. sa FAI-om kako di u idućoj godini na stranici
FAI s member organisations konačno bilo mjesta samo za jedno !!
------ Iskoristio bih ovo i kao neko izvješće o aktivnostima ovog saveza (modelara ) a i onog drugog . Može se dati na uvid (znanje) i klubovina i pojedincima pa i FAI-u da ovaj savez;::
Je aktivan član FAI-a---- da je u njemu preko 20 klubova--- od kojih 8 ima aktivne mod. sekcije ili su samo modelarski klubovi
----U ovoj godini organizovao se : Proljetni kup – Mostar , (oko 40 takmičara ) DP . F1 ABC H i A1 – Livno ( 40 takm.) , DP F3J –Livno (6 takm. ) , 1 takmičenje za sobne modele. , Mostar Kup, koji ove godine nažalost , nije bio u W cup-u, Otvoreno prv. Za motorne RC mod. Bihać,,, treba još da se održi takmičenje za juniore A1 i F1H Mem. M . Hadžovića u Mostaru itd.
Naravno u planu su bili odlasci i na WCh i ECh ali: ( vidi gore !!)
Pojedinci i klubovi iz BL,, Mostara ,, Prijedora,, bili su i na Srem Kupu .. Pusta Kupu,, Mem. W. Kmoch ,,Sisak Kupu,, Mem. I. Kurtalić.. ,, Krka Kupu itd itd.
----- Imalo bi još dosta toga da se kaže i o nimalo korektnim aktivnostima drugog saveza i njegovih voditelja a sve u cilju ostanka na listi FAIs member org.
----- Ustvari da skratim i budem bar malo otvoren: sukob dva čovjeka u dva saveza i sukob kojekakvih interesa koje oni ( i oni oko njih ) zastupaju prerastao je u to da sada u BiH imamo par obiteljskih gospodarstava ( čitaj modelarstava ) i nekoliko modelara i sve to da čovjek (čitaj FAI ) sastavi ličilo bi na jedan ev. dva normalna kluba.

Mislio sam ovo poslati tajniku saveza pa se predomislih rekoh bolje svima: od FAIa do pojedinaca . ( koji hoće da čitaju ) pa ako se niko ne osvrne napisaću dužu verziju onda će se netko i osvrnut

Sportski pozdrav i mnogo uspjeha svim modelarima na kraju ove sezone kao i u sljedećoj !!
Pr. mod. komisije pri V/Z savezu u BiH
Soniboj Sabo

-----

Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Dražen
Posted 17/10/2007 07:56 (#2590 - in reply to #2585)
Subject: Re: Malo o modelarstvu u BIH



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

soni, ima li šanse da se ta vaša dva saveza ujedine (podijele funkcije međusobno) ??

ne kažem da bi nestali svi problemi, ali bi barem prema van sve skupa izgledalo ozbiljnije...

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 17/10/2007 09:12 (#2593 - in reply to #2585)
Subject: Re: Malo o modelarstvu u BIH



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Ma bravo!!možda i ima ali teško!!Ovaj naš ,,,novi već 3g je ujedinjen preko 20 klubova iz fed. i RS ,ali Visoko, zenica ijoš neki sitni klub pod vodstvom Kenana J.neće da čuju, ai Keno moj ,naš stri drug, modelar,svjetski prvak,,itd nepopušta ni za cenat, uz nekakvo obrazloženje ,kako če "oni" piloti i ostali tako zajebat nas modelare itd ima tu još kojekakvih interesa svejedno bruka da država ovakva kakva je ima 15 modelara(iskusnijih) u 2 saveza. Poslao sam ovo na stotinjak adresa asad ću i FAIu ,samo na Engl. imalo prošireno ,,dorađeno,, itd
-----

Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 17/10/2007 10:10 (#2595 - in reply to #2593)
Subject: Re: Malo o modelarstvu u BIH


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
sony - 17/10/2007 09:12
Ovaj naš ,,,novi već 3g je ujedinjen preko 20 klubova iz fed. i RS ,ali Visoko, zenica ijoš neki sitni klub pod vodstvom Kenana J.neće da čuju

Taj novi, da li je to V/Z savez BiH? [Ovo V/Z pretpostavljam da je Vazduhoplovni/Zrakoplovni]

sony - 17/10/2007 09:12
, ai Keno moj ,naš stri drug, modelar,svjetski prvak,,itd nepopušta ni za cenat, uz nekakvo obrazloženje ,kako če "oni" piloti i ostali tako zajebat nas modelare

Da li to znači da on ima neki svoj mali savez? Nešto kao paralelnu organizaciju.
Ako da izgleda da je riječ o samo modelarskom savezu. To da će piloti zaje... modelare to je vječita tema ovih prostora.

Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 17/10/2007 12:03 (#2596 - in reply to #2585)
Subject: Re: Malo o modelarstvu u BIH



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
da da vječna tema ,, ali malo providna ,znam dosta modelara a mijednog da ga je pilot -i zaj... upitanju je tu utjecaj ,, fotelje, lova ,, i štošta dr, aovaj novi ,,zajednički jest aktivan a stari pridružen pri FAIu--plača samo za mod. i ništa kenu drugo neinteresuje.osim kutiju pod ruku i odo ja na WCh,,, ECh..pa se RAJA (piloti, paragl, modeleri,,,) digla i ujedinila itd,,itd
-----

Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 17/10/2007 12:05 (#2597 - in reply to #2585)
Subject: Re: Malo o modelarstvu u BIH



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
vidi pod FAIs members org.
-----

Top of the page Bottom of the page
Bobo
Posted 17/10/2007 17:48 (#2601 - in reply to #2593)
Subject: Re: Malo o modelarstvu u BIH



Extreme Veteran

100100100100252525
Location: Arnhem-Nederland
JADNO bolan JADNO.Pusem samo u modelarska jedra,tako da me KENO ne interesuje.Ali kako to da jos vece
DJUBRE Kulovic dodje u opciju da Vam on kroji Bosansko-Hercegovacko nebo.Najbolj bi bilo da Vam FAI zabrani nastup i organizaciju svih medjunarodni takmicenja dok se ne dogovorite.Jer me to sto RADITE strasno boli (ne samo Keno) nego svi Vi.
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 17/10/2007 18:01 (#2602 - in reply to #2585)
Subject: Re: Malo o modelarstvu u BIH



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Ja ,ja ,,,eemoj Bobo --nije Kulović nego Kulić Omer,, i najgore (ili najbolje ) od svega je što on niti kroji, niti zna. niti hoče. da kroji nego sve prepustio meni tj, nama modelarima a bez ove druge polovice (kod kene) ova moja pola nije za ponosit se. da je to sastavit i dabra "Furera" ličilo bi na nešto,. !!!
-----

Top of the page Bottom of the page
Bobo
Posted 17/10/2007 18:06 (#2604 - in reply to #2602)
Subject: Re: Malo o modelarstvu u BIH



Extreme Veteran

100100100100252525
Location: Arnhem-Nederland
sony - 17/10/2007 18:01

Ja ,ja ,,,eemoj Bobo --nije Kulović nego Kulić Omer,, i najgore (ili najbolje ) od svega je što on niti kroji, niti zna. niti hoče. da kroji nego sve prepustio meni tj, nama modelarima a bez ove druge polovice (kod kene) ova moja pola nije za ponosit se. da je to sastavit i dabra "Furera" ličilo bi na nešto,. !!!

Nisi tako govorio prosle godine,ato kako se zove ja sam naglsio DJUBRE.Ipak hvala na korekciji.
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 17/10/2007 18:18 (#2605 - in reply to #2585)
Subject: Re: Malo o modelarstvu u BIH



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
JAa.prošle god ti i Dario ste se zakačili sa njim u Mostaru,,nisam valjda i ja kao organizator i domačinn trebao isto ??? zato si vjerovatno i ljut ? meni je svejedno ,,ja sam i onako i uvjek dobar sa svima,,,,i šta da ti kažem i ove i prošle govorim isto.
-----

Top of the page Bottom of the page
Bobo
Posted 17/10/2007 18:19 (#2606 - in reply to #2605)
Subject: Re: Malo o modelarstvu u BIH



Extreme Veteran

100100100100252525
Location: Arnhem-Nederland
Ja isto ,samo nedirajte mi .....
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 17/10/2007 18:30 (#2607 - in reply to #2585)
Subject: Re: Malo o modelarstvu u BIH



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Nediraj te mi kamion !!!!sve ostalo ja !! ma da ti budem iskren ,, kad bi birao izmađu modelara i pilota uvijek ču izabrat modelara.. Recimo Kenu znam 30 godina , ipar tisuća kava sanjim sam popio i još ću,, al nemogu ja sad i zabirat imjenjat nešto što su drugi i večina već izabrali !!
-----

Top of the page Bottom of the page
Bobo
Posted 17/10/2007 18:42 (#2608 - in reply to #2607)
Subject: Re: Malo o modelarstvu u BIH



Extreme Veteran

100100100100252525
Location: Arnhem-Nederland
Nisam ja na tebe ljut Sonjo, vec na Vas jebeni INAT!!( ne samo tvoj nego svih koji su u igri)
Top of the page Bottom of the page
Bobo
Posted 17/10/2007 18:46 (#2609 - in reply to #2585)
Subject: Re: Malo o modelarstvu u BIH



Extreme Veteran

100100100100252525
Location: Arnhem-Nederland
Jebi ga mi se raspisasmo,bolje da smo malo zalili.Meni se prsti osusili.
Top of the page Bottom of the page
Igor
Posted 17/10/2007 18:49 (#2610 - in reply to #2585)
Subject: RE: Malo o modelarstvu u BIH



Expert

1000100100100252525
Location: Rijeka
Reci Bobo ,što kažu vaši vračevi za vrijeme u subotu.
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software