Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

FF World Cup 2012.
Moderators: Leki

Jump to page : 1 2 3 4 5 6
Now viewing page 4 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
zzechner
Posted 9/12/2011 14:55 (#24253 - in reply to #24252)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

 to Dlaka:

Za usporedbu se ispricavam, nije bilo primjereno niti radi tebe niti radi njega.

 

to Leki:

Imena nisam navodio, usporedbu povlacim... Editirao sam post brisanjem navoda, sto molim i tebe da ne ostaje trag.

dlaka - 9/12/2011

Neznam zašto (s pravom ili ne ?) si od mene očekivao imena "pojedinaca" , takvih u zadnjem sazivu MK nije bilo, a nije bilo ni "zrna razdora".

Obustavljam inzistirati. 

Jos uvijek ne razumijem kako bi o ozbiljnim temama mogao prosudjivati netko izvan kruga aktualnih aktera. Kako bih ja vodio glavnu rijec o temama u F3A, F3K ili F5J/N ?? Po tebi bi uz duzno postovanje, odgovornost za FF i F3J trebali preuzeti bas ljudi koji lete tri manje zastupljene kategorije?? Sve pod cijenu da se ukloni "sveto trojstvo"...

No nakraju, bolje ispasti glup nego iz brzog vlaka.


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 9/12/2011 15:13 (#24254 - in reply to #24251)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Po meni odgovorni smo svi i za dobro i za loše. Rušitelje nije teško imenovati, samo je pitanje koliko godina u nazad ćemo potražiti. Kad se pogledaju raprave samo na forumu zadnjih godina, kad vidimo koliko je tu tužbi, pretnji, žalbi savezu, predsjedniku države i kajti još kome jedini moj zaključak je da trenutni akteri kako ove rasprave tako i prošlih NISU u stanju dogovoriti ništa. Nitko od nas nije prosvjetljen pa da od danas bude drugačije.

Ja bi posvađao i samog sebe triput na dan, tak da je valjda bolje da se maknem iz rasprave kad već ne znam zavezat jezik.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 9/12/2011 20:10 (#24256 - in reply to #24254)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Ajde da ne uvjetujemo uaprijed tko "smije/ne smije" u komisiju ili tko smije/ne smije biti predsjednik. Osobno bih volio da to bude netko, kako Leki kaže, van svetog trojstva ali za sada imamo samo jednog potencijalnog člana i dok nema dovoljno kandidata nije dobro unaprijed "ograničavati". Ima još podosta kandidata koji se ne javljaju, možda baš zato što unaprijed zadajemo okvire. Možda im je neugodno to napraviti u vlastito ime pa predlažite svoje kandidate (nazovite ih prije i provjerite pristaju li).
-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 10/12/2011 11:48 (#24258 - in reply to #24256)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Izgleda po raspravi da je ova tema važna samo Sisčanima i Zaprešićanima
Top of the page Bottom of the page
DSokolic
Posted 10/12/2011 15:43 (#24260 - in reply to #24144)
Subject: RE: FF World Cup 2012.


Member


POŠTOVANA GOSPODO MODELARI!
Osječam potrebu da se javim prvi put sa mojom vizijom napretka kompletnog modelarstva u RH.
Konačno se poćelo razmišljati u interesu napretka ukupnog (mislim na sve kategorije) modelarstva,nakon obilnog vrijeđanja nekih pojedinaca duže vrijeme,a to u nastaloj situaciji potpuno je pogrešno,jer naši problemi več godinama čuće u nama.
Za nastalo stanje krivi smo svi,jer nitko nije gledao dalje od svojih osobnih ili klubskih boja,koje su kratkoročnog vijeka,a to je nažalost sad isplivalo na površinu.Pojedincima se dugo dozvoljavalo svšta.Danas smo svi skupa u velikim problemima djelom kako sam rekao našom zaslugom, a i opčem pristupu države prema sportu,pa tako i modelarstvu,kojeg osobno smatram"SPORTOM",od mog početka bavljenja,sa modelarstvom.
Financiranje modelarstva u svim sredinama je nepredvidivo,a moguče je za sada samo teže stanje,na što mi teško možemo utjecati.Volio bi da nisam toliki pesimist, možda postoji nada u novom zakonu o sportu,što se najavljuje.
Dio našeg problema,koji je moguče rješiti,je samo uz uvjet međusobnog poštivanja, odbacujuči pojedinačne i klubske interese u korist svih nas,.Nismo svi isti, ali moramo surađivati.Međusobni odnos(nepodnošljivost) pojedinaca mene,a i večinu modelara nezanima i ne želim biti zarobljenik takvih odnosa.To mislim na odnos između gospodina Kosira/Šikića, to oni moraju međusobno rješiti, jer nije samo Šikić kriv za sve, a svi ostali ne,pa tako ne želim da se takvi slučajevi ponavljaju.Treba svatko biti otvoren i reči što ima,jer svi smo mi podosta različiti,ali nas ipak veže zajedništvo,ljubav za modelarstvo.
Što se tiče modelarske komisije,smatram da ona treba biti tijelo svih aktivnih klubova,a ne da bude birana od jednog čovijeka uz obavezno članstvo izbornika reprezentacija.Mogu se klubovi i dogovoriti(radi troškova),da jedan predstavnik zastupa više klubova,ali to moraju zainteresirane strane same rješiti.
Izabrana komisija mora donijeti pod hitno pravilnike;
-prava i obaveze članova komisije kao i presjednika komisije
-način rada komisije sa ugrađenim rokovima za:
-donošenje kalendara za narednu godinu,
-plan rada za narednu godinu,
-izbor reprezentativaca u svim kategorijama,
-izbor sportaša godine.
Za sve treba odrediti rokove , a ne da se to riješava u par dana telefonom ili slično.
-pravilnik za izbor izbornika u pojedinim kategorijama,
-pravilnik za izbor reprezentativaca u svim kategorijama,
-pravilnik za izbor sportaša godine,
-pravilnik za uvjete organizacije natjecanja u bilo kojem rangu (klubskih do svjetskih prvenstava).
Ovo treba biti napisano i dostavljeno svim klubovima, mislim da tada neće biti dilema oko bilo kakvih odluka komisije, drugim riječima pravila igre se moraju znati, a ne da se traži po zapisnicima modelarske komisije.
Po meni komisija mora tražiti korektan odnos sa savezom preko tajnika, što smatram da je preduvjet za uspješan rad komisije.
Ovo što se desilo sad, je konačno buđenje i poticaj za normalno funkcioniranje modelarske komisije, što mislim da večina želi.
A sad nekoliko pojedinosti o kandidaturi za FF,WC; AK OSIJEK-ČTK ČEMINAC.
O našoj želji da organiziramo WC razgovarao sam sa predstavnikom MK Zaprešić i MK Sisak, i naš prijedlog je da jednu godinu bude otvoreno međunarodno natjecanje ugrađeno u FAI kalendar tako da nitko ne gubi svoj termin, a dvije godine WC. Dakle rotirali bi dok su po FAI pravila takva kakva jesu. MK Zaprešić se složio s takvim prijedlogom, dok predstavnik MK Siska je rekao da je prijedlog korektan i da će mi odgovoriti poslije dogovora u klubu. Ni do danas nema odgovora, ni da , ni ne. Obzirom da dogovora nema, da nema modelarske komisije, nama nije ništa drugo ostalo nego da na IO AK Osijek zamolomo da zatraži od IO-ZSH i donese odluku bez ikakvog uvjeta da to moramo biti mi i nije vršen presing na nikog. Sa gospodinom Vajdom čuo sam se jedamput (nije znao moj mobitel) i tražio da to riješe, jer vrijeme curi prema FAI, ali nisam tražio da to moramo biti mi. Više ga nisam dobio na telefon a rezultat sam vidio kao i svi vi.
Mislim da na sve ono što je napisano pod emocijama nema potrebe odgovarati, jer bi to vodilo u daljne polemike koje nikom ne služe.
Postoji nada za sve nas, da konačno postanemo obitelj, jer samo tako možemo doćši do pravog ugodnog veselja u onom što svi volimo. Ljepo je vidjeti u biltenima kad je naše "CRO" visoko, bez obzira čije je ime ispred, pogotovo kad ih ima više.
Ovim želim samo potaknuti sve da nas ovo malo modelara ide naprijed, a ne da propada tako brzo.
Ovo su samo moja razmišljanja, koja sigurno treba dopuniti, jer modelarstvo u svijetu napreduje brže nego što ga mi možemo pratiti.
Jedan od velikih problema je masovnost i na tom treba prvo poraditi, jer uskoro nečemo moći organizirati državno prvenstvo.
S poštovanjem Danko Sokolić




Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 10/12/2011 20:07 (#24262 - in reply to #24260)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

DSokolic - 10/12/2011 15:43

A sad nekoliko pojedinosti o kandidaturi za FF,WC; AK OSIJEK-ČTK ČEMINAC. O našoj želji da organiziramo WC razgovarao sam sa predstavnikom MK Zaprešić i MK Sisak, i naš prijedlog je da jednu godinu bude otvoreno međunarodno natjecanje ugrađeno u FAI kalendar tako da nitko ne gubi svoj termin, a dvije godine WC. Dakle rotirali bi dok su po FAI pravila takva kakva jesu. MK Zaprešić se složio s takvim prijedlogom, dok predstavnik MK Siska je rekao da je prijedlog korektan

Istina, izlazi na vidjelo...(tko u stvari radi protiv Siska, kao i onda kad je objavljeno da sam JA glasao ZA kaznjavanje sisackih reprezentativaca...)

No, nije li istina da je u tom razgovoru bila i ponuda: "Evo u znak dobre volje, Zapresic nudi da ce prvi iduce godine pauzirati..."


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 10/12/2011 20:28 (#24263 - in reply to #24260)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

DSokolic - 10/12/2011 15:43 POŠTOVANA GOSPODO MODELARI!  IO AK Osijek zamolomo da zatraži od IO-ZSH i donese odluku bez ikakvog uvjeta da to moramo biti mi i nije vršen presing na nikog. Sa gospodinom Vajdom čuo sam se jedamput

Postovani Pape, sve dobronamjerno pozdravljam kao glas zdravog razuma. No, ipak bi me zanimalo da li je taj JEDINI poziv bio PRIJE ove odluke ??

 

 





Attachments
----------------
Attachments odluka_modelari_svjetaki_kup.pdf (89KB - 332 downloads)

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 10/12/2011 21:08 (#24266 - in reply to #24262)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
zzechner - 10/12/2011 20:07

DSokolic - 10/12/2011 15:43

A sad nekoliko pojedinosti o kandidaturi za FF,WC; AK OSIJEK-ČTK ČEMINAC. O našoj želji da organiziramo WC razgovarao sam sa predstavnikom MK Zaprešić i MK Sisak, i naš prijedlog je da jednu godinu bude otvoreno međunarodno natjecanje ugrađeno u FAI kalendar tako da nitko ne gubi svoj termin, a dvije godine WC. Dakle rotirali bi dok su po FAI pravila takva kakva jesu. MK Zaprešić se složio s takvim prijedlogom, dok predstavnik MK Siska je rekao da je prijedlog korektan

Istina, izlazi na vidjelo...(tko u stvari radi protiv Siska, kao i onda kad je objavljeno da sam JA glasao ZA kaznjavanje sisackih reprezentativaca...)

No, nije li istina da je u tom razgovoru bila i ponuda: "Evo u znak dobre volje, Zapresic nudi da ce prvi iduce godine pauzirati..."

 

Pak sam sam sebi u uho prdnul pa se javljam..

Opet si naveo 2 istine. Istina je upravo to. Ti radiš protiv Siska. Prije svega protiv ugleda Siska. Istina ti nisi glasao za kažnjavanje "dvogodišnju suspenziju" Grepla, već si glasao za doživotnu suspenziju.

Ceki moram ti reci za tvoje dobro. Ti si taj koji radi protiv Siska, JEDINO TI, to valjda i članovi Sisačkog kluba vide.

I drugo je istina. Tako je. Nakon nazivanja od strane Sokola, Vinka, Uce da oni žele svjetski kup Ja sam predložio da se dogovori kružni sistem. Da se taj dogovor pošto nema modelarske komisije javno objavi na forumu, te da vrijedi i za moguće buduće organizatore ista prava.Dogovore "ispod stola" da dva kluba sjebu treći s gnušanjem sam odbio prije pet godina i isto bi napravio opet. Također istina rekao sam i da u svoje ime mogu PREDLOŽITI u klubu da mi Zaprešić budemo ti koji pauziraju prvi, te da vjeruma da to bude prihvaćeno jer svi u MK Zaprešić svjesni smo da nitko drugi od vas nije spremam popustiti. Također Zaprešić je čekao na prijavu tekme FAI-u doslovce zadnji dan, startnine smo platili isto zadnji dan u nadi da možda do nekog dogovora dođe. Par dana prije zadnjeg FAI roka zvao sam Sokola (ili Vinka) i pitao ima li dogovora rekli su nema te da Sisak odbija razgovor pa sad ispada da će Ceminac ostati open international.. ma nek to savez riješava bio je komentar Osijeka. Sad valjda ispada da ste svi poslali prijave u FAI danima prije nego li je još bilo šanse za dogovor ( to ne tvrdim jer dokazati ne mogu).  Baš kak si rekao u znak dobre volje želio sam DOGOVOR radi svih nas ne gledajući interese Zaprešića. S dobrom voljom i organiziramo tekmu na najboljoj livadi u HR te jednoj od najboljih u svijetu. doduše ti to ne bi mogao znati pošto osim Siska na druge tekme ni neideš.

IDI DOKTORU I ZATRAŽI HITNU HOSPITALIZACIJU. Ti si paranoik.

EDIT: da vjerojatno je i istina da je Osijek tekmu dobio putem pritisaka u IO Saveza na isi način kao i kod prtisaka da Šika bude izbornik iako ga je kao izbornika odbila cijela modelarska komisija. I to je fakat RUŽNO i NISKO te pravi problem ove raspave, tu nema dogovora jer ako im ne štima onda se ide na više instance a to dovodi do razdora među modelarima. Ispada da mora biti po njihovom ili nastupaju odvjetnici. Krivo je tvrditi da Kosir ima sukob sa Šikićem. Šikić ima sukob s 2/3 modelara, sukob s reprezentacijom koju je tjerao s Europskog u Osijeku, godinama ignorira F3J natjecanja u Zagrebu.... jednostavno nepodnosi ga većina... i to s razlogom po mom mišljenju.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 10/12/2011 22:46 (#24268 - in reply to #24266)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska
Leki - 10/12/2011 21:08

Pak sam sam sebi u uho prdnul pa se javljam..

Ja bi posvađao i samog sebe triput na dan,

Ti si paranoik.

 

 


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 10/12/2011 22:58 (#24269 - in reply to #24266)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska
Leki - 10/12/2011 21:08

Ti si paranoik.

EDIT: Krivo je tvrditi da Kosir ima sukob sa Šikićem. Šikić ima sukob s 2/3 modelara, sukob s reprezentacijom koju je tjerao s Europskog u Osijeku, godinama ignorira F3J natjecanja u Zagrebu.... jednostavno nepodnosi ga većina... i to s razlogom po mom mišljenju.

 



Edited by zzechner 10/12/2011 23:02

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 10/12/2011 23:01 (#24270 - in reply to #24266)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska
Leki - 10/12/2011 21:08 Ti si paranoik.

EDIT: da vjerojatno je i istina da je Osijek tekmu dobio putem pritisaka u IO Saveza na isi način kao i kod prtisaka da Šika bude izbornik iako ga je kao izbornika odbila cijela modelarska komisija.

 

 


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 10/12/2011 23:06 (#24271 - in reply to #24268)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Jednostavno si pokvaren. To je sve kaj ti mogu reći. Izmišljaš urote i neznam ti na koje sve načine lažima maltretiraš godinama. Stvaraš razdor na relaciji Sisak Zaprešić svojom paranojom i najernom zloćom, drugo ništa ti ni ne preostaje osim pokvarene politike jer na livadi te godinama nema.

Sad kad kad je laganini totalno rasulo u HR modelarstvu ti opet potenciraš ratove klubova.

Meni nije problem skrasat u facu svakome, tako ni tebi. Sabahudine, ne moraš se truditi i izvačiti pojedine moje citate iz konteksta.

 

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 10/12/2011 23:30 (#24273 - in reply to #24271)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
JA bih sada o ovome svemu, nakon što sam puno tog u sebi sakupljao i zbog "mira među nama" šutio nešto dodao ,a ujedno i pitao. Nije istina da je Ceki podržao suspenziju Grepla , (na toj sam komisiji bio pozvan kao reprezentativac) I NEMOJ TE LAGATI. Ceki je na Šikićev prijedlog za kaznu od 4 godine dodao kao predstavnik AMK Sisak (nakon što je Bojan pročitao pismo amk Sisak) i predložio doživotnu kaznu, što znači NIJE PODRŽAO VEĆ JE PREDLOŽIO. Isto se i dan danas pitam ko je izmislio i "prenio" vijest gosp Markušiću i Greplu da sam tad na komisiji izjavio da ih treba ubiti. Za tu optužbu tj. laž u klubu niko nezna jer je mene takvih opužbi stid, a kako se njihov autor osjeća,..., to neznam, jednostavno nisam želio zatezati stvar.
Na proljeće prije Odese smo sjedili Ceki i ja u kafiću (kad je došao po krila od gumenjaka) i počeo je govoriti kako će Grepl sigurno opstuirati europsko u Odesi i počeo rafal po njemu.Niti dan danas niko u Zaprešiću niti ko drugi za te izjave nezna jer im nisam rekao , jednostavno nisam vjerovao u Cekijeve izjave. Bili smo samo nas dva u kafiću, svjedoka tom nema, pa ko hoće da vjeruje nek vjeruje,a ko neće nemora.
A ovo sve govorim u kontekstu izjave da Zaprešićani rade protiv Sišćana:
Ja sam član kluba Zaprešić, sa Greplom se čujem svaki dan, baš svaki pričamo i diskutiramo o modelima . Markušića nagovaram da krene raditi penjače i ako je velika flegma izuzetno mi je drag čovjek. Sisčani su mi iz minskih polja izvlačili modele itd,...,itd. Tako jednostavno kao član MK ZAprešića ne dozvoljavam da se govori da radimo "o glavi Sisčanima" . To mi se gadi
Prema tome ne radi se o opsrtukcijama već o tom da su svi bili svjesni da neko mora POPUŠITI za tekmu, niko se nije želio dogovarati ( ja sam u desetom mjesecu upozoravao na to na ovom forumu, a ja sam član mk Zaprešić)i svi su mislili "neću biti taj koji če popušiti. Sad je glupo optuživati drugog i tražiti klupsku hegemoniju pod izgovorom " cijeli svijet nas mrzi , svi su protiv nas" Dosta dvoličnosti. Ako smo stvarno takvi onda nismo zaslužili niti jedan Svjetski kup jer će ljudima pokvarenost sa nas preći na modele i mogu ih onda baciti

Edited by darijo 11/12/2011 00:14
Top of the page Bottom of the page
Bobo
Posted 10/12/2011 23:53 (#24275 - in reply to #24273)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Extreme Veteran

100100100100252525
Location: Arnhem-Nederland
Citat:"No razumijevajuci da je put upakao poplocen dobrim zeljama,radi visih interesa zajednice-nisam se usprostavio i uskratio svoj potpis na nepovoljan ugovor za drustvo"

Edited by Bobo 10/12/2011 23:57

-----
Efteling

Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 10/12/2011 23:57 (#24276 - in reply to #24271)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Ovo je, kao i puno puta do sada, otišlo k vragu i teško da se može popegati. Ipak, kako se rasprave o Greplu jako dobro sjećam, a često se spominje, tvrdim da Ceki nije predlagao doživotnu suspenziju nego je glasao za suspenziju od 5 godina, kao i svi ostali članovi osim Lekija i mene koji smo glasali za 2 godine. Prijedlog za doživotnu suspenziju došao je od osobe koja nije bila član komisije i taj prijedlog nismo niti stavili na glasanje. Toliko od mene.
-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4 5 6
Now viewing page 4 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software