Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

FF World Cup 2012.
Moderators: Leki

Jump to page : 1 2 3 4 5 6
Now viewing page 3 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
sony
Posted 8/12/2011 22:03 (#24233 - in reply to #24144)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
I sad svi čekaju ,,,da završi "LARA """
hebem ti Laru ,,,,ispade ona važnija od MK ,, Wch,, itd
,,,,, I Tonija su angažirali ,,,da Zlaju raži helikopretom ,,,,,,

Edited by sony 8/12/2011 22:08

-----

Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 8/12/2011 22:15 (#24234 - in reply to #24230)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
zzechner - 8/12/2011 18:57

to Dlaka - kad se vec ukljucujes samo retorickim pitanjima, pa ponudi i pokoji odgovor! 

Svaka cast na savjesti i svijesti Lekija i Darija, no - kad smo krenuli OTVORENO razgovarati, slobodan sam prozvati tebe kao poslijednjeg predsjednika MK da mozebitno negiras slijedece cinjenice:

a) nije li na osnivacku sjednicu nove MK (u Sisku) dosao s neogranicenim mandatom HZS-a?

b) nije li formirao komisiju od imena koja su dobila konsenzus?

E ako je tako, kako to da se nije mogla prevladati "kriza izbornika F3J" - ako smo znali sto ce se dogadjati u nedostatku MK - kako objasnjavas slijedecu osobnu odluku (citat DK od 21.06. u temi "Ostavka predsjednika i svih clanova komisije":

Iskreno mi je žao što je sve ovako završilo. Činilo mi se da je ova komisija imala potencijala. Za nekoliko dana ću završiti zapisnik sa svime što je MK učinila u svom kratkom mandatu. Još jednom hvala svim članovima na zalaganju i podršci, a nekoj novoj MK puno sreće u radu, s nadom da će trajati puno duže.

Na sastanku s g. tajnikom HZS-a prije tjedan dana, kada sam najavio ostavku MK, g.t. je predložio promjenu odluke IO kako MK nebi dala ostavku. Ja na to nisam pristao

c) Zakljucno, IAKO je g.t. htio odustati od imenovanja Šikica izbornikom da MK NE BI DALA OSTAVKU, nas predsjednik MK na to nije (NEOBRAZLOZENO) pristao, nego SAD trpimo DEMGAGOSKE ISPADE silne brige i odgovornosti za stanje CJELOKUPNOG HR modelarstva , koje je "demokratski" nasukao na bespuca !

Zoran Zechner zaboravlja da to nije bila samo moja ostavka, nego jednoglasna ostavka cijele MK (članovima je bila ponuđena opcija da između sebe izaberu novog predsjednika, te da MK nastavi s radom), te dali je g.t. ovlašten da svojevoljno mijenja navodnu odluku IO. Ili je to sve skupa najobičnija lakrdija. Za razliku od g.t. ja sam iza svoje odluke stajao, a stojim i danas.

Moja isprika CJELOKUPNOM HR modelarstvu na svojim DEMAGOSKIM ISPADIMA, te mi je iskreno žao što sam Vas  "demokratski" nasukao na bespuca...

 



Edited by dlaka 8/12/2011 22:22

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 8/12/2011 22:19 (#24235 - in reply to #24230)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Krivo je reći da je Dlaka "nasukao" modelare jer se po meni ponašao principijelno. Ne znam tko bi od nas pristao nastaviti kad dobiješ takvu "pljusku" od saveza.
Istina, MK nam svima treba samo ne znam tko se ima želje toga prihvatiti, kad je svjestan da koliko god želio napraviti dobro na kraju postane ništa drugo nego obična pljuvačnica. Bio sam predsjednik MK dosta dugo i često od članova slušao kako to više nema smisla, kako im to ne treba, kako za svaku dobru namjeru dobiju lošu kritiku, kako su to "gospoda iz MK" i sl.
Ajde neka se javi onaj tko želi biti članom MK pa da vidimo postoji li neka grupa modelara koja to želi raditi. Skeptičan sam... volio bih da nisam u pravu.
-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 8/12/2011 22:26 (#24236 - in reply to #24235)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Što je gospodin Božo predložio , mislim da je to privremeno rješenje. Ko garantira da se iduće godine neće pojaviti još par klubova sa istim zahtjevom . Kako onda, po sistemu ko prije pošalje kandidaturu ili ko ima jačeg čovjeka u savezu?
I moje je i mišljenje i pitanje za sve sudionike rasprave:
Da i postoji MK i da je donešena odluka o našim tekmama za Svetski kup, ko garantira da bi se ta odluka komisije u savezu poštovala ? Kao u slučaju imenovanja izbornika?

Edited by darijo 8/12/2011 22:32
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 8/12/2011 22:37 (#24237 - in reply to #24236)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

dao bog da se javi još hrpa klubova za organizaciju tekmi. rotacija je jedini pošteni način, jer u sprotnom imamo ovakvo stanje. stanje svađa, muljanja i podmetanja.

i da dlaka je za sve kriv, sam da ga vidim sve ću mu reći


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 8/12/2011 22:42 (#24238 - in reply to #24236)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

darijo - 8/12/2011 22:26 Što je gospodin Božo predložio , mislim da je to privremeno rješenje. Ko garantira da se iduće godine neće pojaviti još par klubova sa istim zahtjevom . Kako onda, po sistemu ko prije pošalje kandidaturu ili ko ima jačeg čovjeka u savezu? I moje je i mišljenje i pitanje za sve sudionike rasprave: Da i postoji MK i da je donešena odluka o našim tekmama za Svetski kup, ko garantira da bi se ta odluka komisije u savezu poštovala ? Kao u slučaju imenovanja izbornika?

Potpisujem u potpunosti.

g. Kosiru zahvaljujem na principjelnosti. Takav princip je slijedio Sisak po pitanju "novih inicijativa". I biva osudjen da "nije za dogovor" ?? Neka se javi tko vidi razliku...

 


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 8/12/2011 22:57 (#24240 - in reply to #24235)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Bojan - 8/12/2011 22:19 Ajde neka se javi onaj tko želi biti članom MK pa da vidimo postoji li neka grupa modelara koja to želi raditi. Skeptičan sam... volio bih da nisam u pravu.

Otvorio sam novu temu na primjerenom mjestu:

 http://aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=2300&posts=1#M24239

 


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
dominik
Posted 9/12/2011 10:56 (#24244 - in reply to #24144)
Subject: RE: FF World Cup 2012.


Veteran

100100252525
Već nekoliko dana pratim ovu polemiku na forumu i još nisam primnjetio da itko od članova foruma ima ijedan konkretan prijedlog kako i što dalje,nego stalno prebacivanje vrućeg krumpira i prozivanje nekoga na odgovornost. Moje skromno mišljenje je da se moramo naći iz svih klubova na jednom mjestu i konkretno dogovoriti za termin u kojem ćemo donijeti kompetentne odluke u vezi ponovnog formiranja MK jer u protivnom ćemo izgubiti i ono malo vjerodostojnosti pri savezu a i pred FAI. Moj prijedlog je da se barem pokušamo dogovoriti za neki termin, ako ne prije,barem na F1N natjecanju u Čemincu. Lijep pozdrav od Dominika!
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 9/12/2011 11:38 (#24246 - in reply to #24244)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

dominik - 9/12/2011 10:56 Već nekoliko dana pratim ovu polemiku na forumu i još nisam primnjetio da itko od članova foruma ima ijedan konkretan prijedlog kako i što dalje,nego stalno prebacivanje vrućeg krumpira i prozivanje nekoga na odgovornost. Moje skromno mišljenje je da se moramo naći iz svih klubova na jednom mjestu i konkretno dogovoriti za termin u kojem ćemo donijeti kompetentne odluke u vezi ponovnog formiranja MK jer u protivnom ćemo izgubiti i ono malo vjerodostojnosti pri savezu a i pred FAI. Moj prijedlog je da se barem pokušamo dogovoriti za neki termin, ako ne prije,barem na F1N natjecanju u Čemincu. Lijep pozdrav od Dominika!

Istina.

Pretpostavljam da će biti problem sastajati se na nekom od natjecanja jer ne letimo svi iste kategorije. Također sastanci po prostorijama klubova mi se ne čine ozbiljnim rješenjem. Po meni treba pokušati organizirati jedan sastanak zainteresiranih modelara, predstavnika klubova u  prostorijama saveza da se pokaže ozbiljnost i namjera prema savezu. Sastanak s jednom jedinom točkom a to je OSNIVANJE MODELARSKE KOMISIJE. Tada direktno možemo da čujemo i stav saveza. Modelarska komisija je stručno tijelo saveza i savez joj daje legitimitet.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 9/12/2011 11:51 (#24247 - in reply to #24246)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Leki - 9/12/2011 11:38

Po meni treba pokušati organizirati jedan sastanak zainteresiranih modelara, predstavnika klubova u  prostorijama saveza da se pokaže ozbiljnost i namjera prema savezu. Sastanak s jednom jedinom točkom a to je OSNIVANJE MODELARSKE KOMISIJE.

AMK Sisak je zatrazio termin sastanka. Jos pojedinacnih zahtjeva klubova ce dati do znanja o zajednickoj potrebi modelara. Nije realno ocekivati da trebamo imati gotove stavove o profilu sastava MK i suglasnost o predsjedniku, no ikazati jedinstven stav o potrebu i namjeri djelovanja kroz strukovnu komisiju - to sigurno.

Upravo iz tog razloga sam otvorio novu temu, te predlozio "udaljen" termin, dok ne postignemo osnovna polazista.


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 9/12/2011 12:34 (#24248 - in reply to #24247)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Vjerujem da AMK Sisak ne traži sastanak u savezu radi komisije već radi toga jer je izgubio WC natjecanje.

Te stvari treba razdvojiti. MK treba biti modelarska a ne klubska. Nećemo mi nikada ništa riješiti sve dok se na prvo mjesto stavljaju klubski interesi, i to je moje mišljenje. Klubski interesi su nas do ovoga i doveli.

Da je kojim slučajem ispao netko drugi a ne AMK Sisak vjerujem da ove rasprave uopće  ne bi bilo te poziva da se komisija sastavi ne bi također bilo. Sve nas zabole dok nas/klub direktno nešto ne pogodi.

Zadnja komisija je bila sastavljena od realnih i nekonfliktnih ljudi i to smo strebali svim silama podržati i zadržati. To je bila komisija satavljana od nacionalnih izbornika te predstavnika natjecateljskih kategorija, bez klubskih interesa. Tu komisiju su srušili klubski interesi. Isto tako i prošlu i pretprošlu komisju. Pogledajmo tko su osobe-klubovi koji su komisje rušili i dolazimo do pravog i jedinog problema KLUBSKI INTERESI TE INTERSI NEKOLICINE POJEDINICA. Ostatak modelarske mase se jednostavno ne želi mješati i imamo ovakvo stanje.

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 9/12/2011 13:00 (#24249 - in reply to #24248)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska
Leki - 9/12/2011 12:34

Vjerujem da AMK Sisak ne traži sastanak u savezu radi komisije već radi toga jer je izgubio WC natjecanje.

Djelomicno si u pravu.

Navedeno je istina pod 1. naseg zahtjeva. Pod 2. je navedena tema modelarske komisije.

I zato sam trazio da se ostali klubovi pridruze vec podnesenom zahtjevu. (Sto se mene tice mogu i pojedinci, ali ne znam kako ce to "administracija" dozivjeti...)

Ostatak razmisljanja potpisujem. Ni meni nije falila komisija: a) radi raznih proglasenja (npr. sportasa itd...), b) imenovanja izbornika niti "direktora" c) dodavanja tekmi u kalendar; jer nista od tog nije predmetom mog materijalnog ili nematarijalnog interesa.


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 9/12/2011 13:29 (#24250 - in reply to #24248)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Leki - 9/12/2011 12:34

Zadnja komisija je bila sastavljena od realnih i nekonfliktnih ljudi i to smo strebali svim silama podržati i zadržati. To je bila komisija satavljana od nacionalnih izbornika te predstavnika natjecateljskih kategorija, bez klubskih interesa.

 

 

Najtuznije je sto smo opet ostali bez pouke, pa "ostala masa kojoj je svejedno" ne moze locirati problematicne pojedince sto je lose za buduce osnove i upravo zato joj je svejedno. Servira se neka opcenita principjelnost, a ne spominje se velicina kompromisa koju je potrebno podnijeti ako se razumjela odgovornost i potrebe.

Ti nazalost opetovano naglasavas problem u pojedincima, a nisi spreman (vjerojatno niti pozvan) jasno naznaciti o komu se radi! Zato sam to (s pravom?) ocekivao od Dlake...Ili ce i neka nova komisija od pocetka sadrzavati "zrno razdora"?

Ja sam jucer "prekrsio zavjet sutnje", isticuci kako sam osobno i u ime kluba bio problemom jedne od komisija. "Odrobijali" smo sankcije (vremenski i financijski) pa nudimo nove polazne osnove za sve. Ocekujem iskrenu podrsku ili negiranje. Ako netko otvoreno kaze - ti vise ne dolazis u obzir, nece mi padati napamet ista poduzimati.

Odaziv cemo pricekati (dokle?), a tebi, Dariju i Dominiku zahvaljujem na brzini podrske. 




Edited by zzechner 9/12/2011 14:56

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 9/12/2011 13:55 (#24251 - in reply to #24250)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
zzechner - 9/12/2011 13:29

Leki - 9/12/2011 12:34

Zadnja komisija je bila sastavljena od realnih i nekonfliktnih ljudi i to smo strebali svim silama podržati i zadržati. To je bila komisija satavljana od nacionalnih izbornika te predstavnika natjecateljskih kategorija, bez klubskih interesa.

 

Upravo si naveo razlog zasto sam se drznuo prozvati Dlaku. Komisija je otisla kao bivsi premijer - bez jasnih razloga i objasnjenja o "nepremostivim razlikama". Kolektivnu ostavku objesimo macku o rep, to se savladava autoritetom predsjednika. 

Najtuznije je sto smo opet ostali bez pouke, pa "ostala masa kojoj je svejedno" ne moze locirati problematicne pojedince sto je lose za buduce osnove i upravo zato joj je svejedno. Servira se neka opcenita principjelnost, a ne spominje se velicina kompromisa koju je potrebno podnijeti ako se razumjela odgovornost i potrebe.

Ti nazalost opetovano naglasavas problem u pojedincima, a nisi spreman (vjerojatno niti pozvan) jasno naznaciti o komu se radi! Zato sam to (s pravom?) ocekivao od Dlake...Ili ce i neka nova komisija od pocetka sadrzavati "zrno razdora"?

Ja sam jucer "prekrsio zavjet sutnje", isticuci kako sam osobno i u ime kluba bio problemom jedne od komisija. "Odrobijali" smo sankcije (vremenski i financijski) pa nudimo nove polazne osnove za sve. Ocekujem iskrenu podrsku ili negiranje. Ako netko otvoreno kaze - ti vise ne dolazis u obzir, nece mi padati napamet ista poduzimati.

Odaziv cemo pricekati (dokle?), a tebi, Dariju i Dominiku zahvaljujem na brzini podrske. 


 

Vidiš tu se uvelike razlikujemo, jer ja ne prozivam Dlaku jer je dugi niz godina istrpio i Tebe i Grepla i Hucu i Šiku... sad mu je bilo dosta. Ja da sam bio na njegovom mjestu odavno bi sve stero u 3PM jer ono što je trpio ni najveći mazohist ne bi progutao. Nazivati njega Sanaderom je fakat ispod časti makar i da je to sam Sabahudin napisao.

Ja prozivam ostalu modelarsku masu koja godinama samo šuti i ne uključuje se u "našu" kaljužu. Napisao sam našu jer vjerojatno ima i mojih postupaka koji su MK dovodili do ludila.

U novoj MK vidim nove ljude (pod nove smatram i članove Dlakine komisije (izbornike i predstavnike kategorija). Za nas koji već 20 godina gnojimo više nema mjesta. Nismo svi isto krivi, ali smo sukrivci  za ovakvo stanje.

Trebamo nove ljude nepoterečene višegodišnjim sukobima među klubovima. Idealno bi bilo da to automatizmom budu izbornici. Izbornike bi trebali birati reprezentativci, a za kategorije gdje nema izbornika staviti povjerenika. Predsjednik komisije bi trebao biti Van svetog trojstva Sisak, Osijek, Zaprešić i onda bi bio mir. Ovako ostatak gleda naša višegodišnja prepucavanja i čekaju da se  mi dogovorimo....a dogovora nema i teško će ga i biti nakon 20 godina podmetanja i rušenja. Kad sjedneš i promisliš da ne postoji nijedan izbornik kojeg se nije rušilo, da ne postoji nijedan predsjednik komisije kojeg se nije rušilo zapitaš se što se to radilo 20 godina. I onda se mi kao budemo dogovorili... budemo samo ako bude dogovora ispod stola i tepiha...opet kaljuža morala i poštenja.

Moj osobni stav.

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 9/12/2011 14:15 (#24252 - in reply to #24250)
Subject: RE: FF World Cup 2012.



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
zzechner - 9/12/2011 13:29

 

Upravo si naveo razlog zasto sam se drznuo prozvati Dlaku. Komisija je otisla kao bivsi premijer - bez jasnih razloga i objasnjenja o "nepremostivim razlikama". Kolektivnu ostavku objesimo macku o rep, to se savladava autoritetom predsjednika. 

Najtuznije je sto smo opet ostali bez pouke, pa "ostala masa kojoj je svejedno" ne moze locirati problematicne pojedince sto je lose za buduce osnove i upravo zato joj je svejedno. Servira se neka opcenita principjelnost, a ne spominje se velicina kompromisa koju je potrebno podnijeti ako se razumjela odgovornost i potrebe.

Ti nazalost opetovano naglasavas problem u pojedincima, a nisi spreman (vjerojatno niti pozvan) jasno naznaciti o komu se radi! Zato sam to (s pravom?) ocekivao od Dlake...Ili ce i neka nova komisija od pocetka sadrzavati "zrno razdora"? 

Ne, ne osjećam se prozvanim, ali usporedba s odlaskom bivšeg premjera je neprimjerena (nadam se da neću završiti kao on ).

Ako nepoštovanje odluka MK nije dovoljan razlog za odlazak, neznam što bi se moralo dogoditi da ostavka bude "opravdanom".

Zoran isto tako zaboravlja da je predsjednik prvi među istima i da sam bio, bar vezano uz "moj" saziv MK protiv "autoriteta" predsjednika.

Za sastav "moje" komisije i dalje tvrdim da je bio dobar i spreman na kompromise, ali i "kompromisi" imaju granice.

Neznam zašto (s pravom ili ne ?) si od mene očekivao imena "pojedinaca" , takvih u zadnjem sazivu MK nije bilo, a nije bilo ni "zrna razdora".

 

 


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4 5 6
Now viewing page 3 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software