Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

FF World Cup 2012.
Moderators: Leki

Jump to page : 1 2 3 4 5 6
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
tepi
Posted 8/12/2011 15:39 (#24216 - in reply to #24214)
Subject: Re: FF World Cup 2012.


Veteran

100
Location: Sisak

Ja se cjelo vrijeme grizem za jezik, a kad dobijem i sluzbene odgovore saveza rado ću podjeliti s ostalima.
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 8/12/2011 15:58 (#24217 - in reply to #24214)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Prošlo je 6 mjeseci bez komisije, a kako mi se vidi, proći će još 36. Očito je da nekima situacija odgovara, a oni drugi nisu spremni podmetnuti vlastitu guzicu, ili se nebi htjeli nikom zamjerat. Najlakše je pljuvat one koji rade.
Mene zanima:
Tko će za slijedeću godinu donijeti kalendar ?
Tko će organizirati Državna prvenstva ?
Tko će voditi reprezentacije ?
Tko će proglašavati Kupove ?
Tko će i na osnovu čega odlučivati o organizaciji Svjetskih kupova u 2013. ?
...
...

Žalosno je da netko sa strane donosi odluku o organizacijama tekmi, a još je žalosnije da sve to komentira samo jedna strana. I ja bi volio znati na osnovu kojih kriterija je donešena odluka.
Zar nije sramotno da se desetak modelara iz 4 kluba nemogu dogovoriti tko će i kada organizirati tekmu, nego se odluka mora prepustiti nekompetentnoj arbitraži.

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 8/12/2011 16:02 (#24218 - in reply to #24215)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Bojan - 8/12/2011 14:47 Istina, nas dvojica imamo razloga šutiti i to je ponekad najbolje ali ne razmišljam baš uvijek o tome šta je za mene najbolje . Nekako ne mogu samo šutiti kad vidim silovanje zdravog razuma. A kad me već pitaš za kriterije ja znam da nikad ne bih donosio presudu o nečemu o čemu nisam dovoljno informiran i najmanje što je savez trebao napraviti je pozvati sva 3 organizatora, posjesti ih za isti stol i "natjerati" ih da sami riješe problem.

je ponekad previše pričam

svejedno, godinama se organizatori nisu uspjeli dogovoriti i sam znaš zašto. Ovaj stol kako ti kažeš je osnovni problem, jer dosad je uvijek bilo ispod stola dogovori. Dogovori tipa dva organizatora se dogovore da shebu trećeg mi se gade. To se do sad pokušavalo a to nije modelarima u interesu...tako rade političari. Kako dogovoriti išta kad jedan organizator uopće nije za ikakav dogovor, drugi organizator na silu i pritiscima želi da bude u igri, dogovorio bi bilo što ali ne želi da to bude generalni dogovor vezan uz sve kategorije... Gle vjerujem da mi koji znamo pozadinu cijele priče znamo da tu dogovora nema. A nema ga jer većina ne razmišlja što bi bilo najbolje za HR FF modelare već samo tupo gleda što bi bilo najbolje za njegov klub.

Tu dogovora nema i treba nam netko drugi tko će donijeti odluku. To je napravio savez kojem je to i dužnost tako da to nije nikakvo silovanje već realnost za nas modelare.

i dalje me zanima tvoje mišljenje kao i mišljenje svih FF modelara takmičara po kojim kriterijima bi savez ili itko drugi trebao odlučiti koje tekme da budu WC?. Jedino jasni kriteriji dovode do čistog rješenja dok "dogovori na HR način" samo produbljuju probleme.

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
tepi
Posted 8/12/2011 16:12 (#24219 - in reply to #24218)
Subject: Re: FF World Cup 2012.


Veteran

100
Location: Sisak
odluka HZS-a, iz koje je vidljivo tko je odlučio.
A po kojim kriterijima?!?
Imaju i modelari svoje predstavnike u IO HZS pa nek se sami izjasne.



Attachments
----------------
Attachments odluka_modelari_svjetaki_kup.pdf (89KB - 295 downloads)
Top of the page Bottom of the page
Bozo
Posted 8/12/2011 16:52 (#24220 - in reply to #24219)
Subject: Re: FF World Cup 2012.


Extreme Veteran

10010010025
Location: Nova Pazova
Verovatno ću zažaliti što ovo pišem i što se (nepozvan) petljam, ali (đavo) mi ne da mira:

Šteta je već učinjena...po Sisak...

Predložio bih da HITNO IMATE SASTANAK: modelari Zaprešića, Osijeka i Siska (i ne da terate jedni druge u p.m.) i,
kada je već u vas više organizatora zainteresovanih za Svetski kup FF, da idete od idućih godina u KRUŽNI SISTEM:

Npr:
2012: ZAP+OSI
2013: OSI+SIS
2014: SIS+ ZAP
2015: ZAP+OSI
...
To je najmanje što bi Osijek i Zaprešić mogli da urade za Sisak...ako se vi dogovorite ZSH nema šta da menja ...

Možda ovo nije najbolji savet ...

... toliko nas je ( i kod vas i kod nas) malo (modelara) da je neverovatno kako smo netrpeljivi jedan prema drugom...

Edited by Bozo 8/12/2011 16:53
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 8/12/2011 17:22 (#24221 - in reply to #24220)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Božo,

Taj sistem je već predložen prije mnogo godina i Zaprešić ga je podržao. Podržavamo ga i danas. Osobno smatram da je to za razvoj modelarstva najbolja opcija jer daje mogućnost svim klubovika koji se dokažu kao dobri organizatori nekog natjecanja da isto napreduje do WC ili Euroliga ranga. Po meni najbolje moguće rješenje jer nijedan klub nije bogom dan pa da ima nasljedna prava ko sveta krava.

Sisak je kružni sistem odbio.

Osijek ga podržava za FF tekme, ali ako se radi o F3J tekmi onda takav sistem ne prihvačaju jer tada gube exkluzivu F3J euro Lige u Osijeku.

I tako prije par godina je na MK bio prijedlog da se svima daje šansa da dobro organizirana natjecanja prerastu u viši rang a u slučaju više klubova da se ide kružnim sistemom pauziranja. Tada predstavnik Osijeka u MK ( g. Šikić) povlači  prijedlog o kružnom sistemu održavanja natjecanja kada je shvatio da bi u tom slučaju mogao izgubiti novce koje ima od organizacije F3J eurolige svake godine. Bilo je to malo pikantnije začinjeno, al to je glavnina razgovora (bio sam nazočan). Tada MK dogovorom donosi proglas o podršci tradicionalnim organizacijama (čitaj: novih organizatora nema) svi sretni mašu repom i pravi problem pod tepih. Danas, taj isti organizator iz Osijeka koristi situaciju gdje nemamo modelarsku komisiju te radi pritisak direkno na Savez kako bi ostvario svoje interese.  Čak su i neke glasine doprle do mene tipa: "ako treba imamo odvjetnika pa možemo i da se sudimo." Meni se ne sudi i baš me briga tko će kome držat stranu jer sve je to jadno.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
oktobar98
Posted 8/12/2011 17:40 (#24222 - in reply to #24220)
Subject: Re: FF World Cup 2012.


Veteran

100252525
Slazem se sa Bozom i njegovim prijedlogom posto vec redovito idem na spomenute 3 tekme svako mi je posebno drago na svoj nacin i ne bih izdvojio ni jednu od ovih tekmi gdje se nisam osjecao ugodno.Meni se posebno svida da kad smo na livadi nemoram razmisljati o tome hoce li mi ko drpiti nocanik ili ce mi nesto nestati iz auta nego svi prisutni se bore da naprave sto bolji rezulatat i bodre svoje klince.Volio bih da sto prije rijesite ove nesuglasice jer to ne ide u niciju korist nego ostavi samo ukus gorcine u ustima .Zelio bih naglasiti da sam ja samo obican takmicar koji rado dolazi na sve vase tekme, al evidentno je da nijedna institucija u nasim zemljama ne funkcionise kako treba i da vec odavno niko ne radi u opstenarodnu korist kako je to nekad bilo.Ali valjda je to Demokratija pa niko nikog ne mora vise ni postovati ni slusati i mozda je bolje bilo da nisam nista ni komentarisao povodom ovog pitanja zato vas pozdravljam i vidimo se na livadi

-----
only the sky is our limit
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 8/12/2011 17:47 (#24223 - in reply to #24221)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska
Leki - 8/12/2011 17:22

Sisak je kružni sistem odbio.

Osijek ga podržava za FF tekme, ali ako se radi o F3J tekmi onda takav sistem ne prihvačaju jer tada gube exkluzivu F3J euro Lige u Osijeku.

Leki, 

poznat si po tomu da "nemas dlake na jeziku" i da svakom skreses u lice. Kad se vec deklariras kao borac za istinu i pravdu - budi dosljedan. Svi akteri ovog slucaja su sjedili za istim stolom kad je SISAK TRAZIO da se "kruzni sistem" PRIMJENJUE na medjunarodna natjecanja ZA SVE KATEGORIJE, jer smo tada bili zaiteresirani za F3J Euroligu. Ako se zaista zalazemo za HR modelarstvo u cjelini, ne izvlacimo FF iz konteksta.

Istina da tijek diskusije nije zabiljezen u predmetnom Zapisniku, no volio bih da sudionici te sjednice MK ne kazu onu danas popularnu: "ne sjecam se..." !?!?! Ovo sam morao replicirati radi tvrdnje da je Sisak kruzni sistem odbio, a Osijek podrzava za FF tekme...

Dakle, u tvom pojasnjenju Bozi, fali prijedlog Siska koji nije prosao, a sustina je sadrzana u drugom dijelu recenice o stavu Osijeka.

 


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 8/12/2011 17:50 (#24224 - in reply to #24218)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Leki - i dalje me zanima tvoje mišljenje kao i mišljenje svih FF modelara takmičara po kojim kriterijima bi savez ili itko drugi trebao odlučiti koje tekme da budu WC?.


Na sreću, kriteriji više nisu moja briga iako imam svoj stav o tome šta vrednovati. Organizacija, teren, broj natjecatelja, tradicija, broj dobivenih WC natjecanja, ...ne nužno tim redom, neki su od kriterija.
Ne kažem ja da bi odluka MK bila drugačija ali to bi bila odluka koju su usvojili modelari. Mene smeta što su ovaj put sudili jedriličari, padobranci, parajedriličari i ini koji ne poznaju situaciju i vodili se samo njima poznatim kriterijima umjesto da imenuju novog predsjednika MK i prepuste modelarske brige samim modelarima.
Na kraju krajeva, kakva je to odluka IO kad ni sami članovi IO ne znaju za nju (barem sam tako načuo).
-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 8/12/2011 18:00 (#24225 - in reply to #24212)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Leki - 8/12/2011 12:01

nemoj ga pretjerivati Bojan.

 

Inače ja do jučer nisam ni skužio da ispada da CRO cup ide kao WC, ja sam imao informaciju da je Zaprešić bio maknut iz WC tekmi, takav radni kalendar je bio izbačen u FAI-u,,,

1. Ne bih diskvalificirao Bojanovo misljenje. Ima zavidan staz kao predsjednik MK te je iscupao stosta za modelarstvo, ako nista drugo rjesavao je logistiku FF reprezentacija kad smo tebe molili da budes izbornik, ali "nisi mogao Vajdi na oci..."

2. Sto si "skuzio" ili nisi i od kuda informacija "da je Zapresic bio maknuti iz WC tekmi...", pa do toga da je "radni kalendar bio izbacen" (bez Zapresica) djeluje nesuvislo.

U petak 2.12. je HZS potvrdio SAMO za MK Zapresic, vidljivo iz mejla koji je iz saveza poslan Ianu Kaynesu (original mozes dobiti od mene ili jos bolje - g. Kaynesa):

 

Thank you for the information, however the decision must be made today. On established precedence I would select the Siscia Cup for World Cup as a previous World Cup event, unless I hear opposite from you today.

 

Regards

 

Ian Kaynes

 

From: HZS [mailto:info@caf.hr]
Sent: 02 December 2011 13:07
To: kay...@.....rnet.com
Subject: Application Croatia
Importance: High

 

Dear,

 

                we are sending You the application from MC ‘’Zaprešić’’ (FF Cro Cup) - for the World Cup.

 

                For the second World Cup, we still didn’t make the decision, we will send You the second application on Monday.

 

Best regards,

 

____________________________________

CROATIAN AERONAUTICAL FEDERATION

HRVATSKI ZRAKOPLOVNI SAVEZ

Dalmatinska 12

10000 Zagreb

CROATIA

tel/fax: +385 (0)1 4848 754

             +385 (0)1 4848 761

www.caf.hr




Edited by zzechner 9/12/2011 11:54

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 8/12/2011 18:02 (#24226 - in reply to #24223)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
zzechner - 8/12/2011 17:47
Leki - 8/12/2011 17:22

Sisak je kružni sistem odbio.

Osijek ga podržava za FF tekme, ali ako se radi o F3J tekmi onda takav sistem ne prihvačaju jer tada gube exkluzivu F3J euro Lige u Osijeku.

Leki, 

poznat si po tomu da "nemas dlake na jeziku" i da svakom skreses u lice. Kad se vec deklariras kao borac za istinu i pravdu - budi dosljedan. Svi akteri ovog slucaja su sjedili za istim stolom kad je SISAK TRAZIO da se "kruzni sistem" PRIMJENJUE na medjunarodna natjecanja ZA SVE KATEGORIJE, jer smo tada bili zaiteresirani za F3J Euroligu. Ako se zaista zalazemo za HR modelarstvo u cjelini, ne izvlacimo FF iz konteksta.

Istina da tijek diskusije nije zabiljezen u predmetnom Zapisniku, no volio bih da sudionici te sjednice MK ne kazu onu danas popularnu: "ne sjecam se..." !?!?! Ovo sam morao replicirati radi tvrdnje da je Sisak kruzni sistem odbio, a Osijek podrzava za FF tekme...

Dakle, u tvom pojasnjenju Bozi, fali prijedlog Siska koji nije prosao, a sustina je sadrzana u drugom dijelu recenice o stavu Osijeka.

 

Mislim da sam napisao kako je i bilo.

Ako idemo do detalja onda je bilo ovako.

1. Šika traži da organiziraju FF WC.

2. Bojan i Sisak kažu može ali oda idemo u kružni sistem za sve kategorije. Istina prijedlog je bio takav jer se znalo da kad Šika shvati da tad gubi F3J euro ligu istog trena on kao predstavnik Osijeka povlači svoj prijedlog da Osijek organizira FF WC.

Tako je i bilo: mislim/ ne tvrdim/ da su riječi Šike bile: Oni iz FF bi organizirali WC da bi imali para,,,mene je.u da RC potrši sve pare, mi pare i zaradimo  "samo mi ne dirajte F3J - odustajem od prijedloga Osijeka organizacije FF WC ako se dogovorimo da ostaje po starom.

To je po meni bila trgovina i pometanje pod tepih.To je bilo prije 5 godina. Iako nije ni loše da se tekme koje imaju tradiciju podržavaju osobno sam stava da treba dati šansu svima.

Danas kada Osijek ponovno kreće u akciju, neformalni stav Zaprešića je bio da se ide kružnim sistemom, po informacijama iz Osijeka Sisak je taj kružni sistem odbio. Ako su moje informacije krive moje iskrene isprike Sisku.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 8/12/2011 18:10 (#24227 - in reply to #24225)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
to Ceki:

 

Bez zajebancije ja sam bio uvjeren da je Zaprešić izbačen tak da nisam ni pogledal Božin post do kraja. Teško za povjerovat, al ovaj put sam bio krivo zabrijo. Kasnije mi je rečeno da je Zaprešić dobio podršku saveza.

 

Moja poanta je da bez obzira koga Savez izbacio bio to Zaprešić, Sisak ili Osijek nije problem u odluci saveza već je problem u nedostatku Modelarske komisije i nas samih modelara što smo dozvolili da tiranija pojedinaca dovede do raspuštanja MK. MK trebamo osnovati pod hitno. Tada treba donijeti jasne kriterije oko organizacije međunarodnih natjecanja koji svima daju šansu. Sadašnja situacija gdje se izbjegavaju učešća na domaćim natjecanjima sve u svezi međuklupskih prepucavanja je dno dna. I nema nikakvog smisla.

 

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 8/12/2011 18:16 (#24228 - in reply to #24226)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Hvala, prihvacam u ime Siska.

Ako smatras da sam insinuirao na tvoje "izvrtanje istine", prihvati i ti moju osobnu, javnu i iskrenu ispriku !

No, "da podrzim Bojanov stav", iako i ti u osnovi govoris o istom, vidi kakva je dalje bila kronologija odlucivanja nakon petka 2.12. (sve iz prepiske g. Kaynes - HZS, koju mi je g. Ian zacudjen proslijedio), a ja bih naglasio dio "However, they replied immediately against Siscia Cup...":

 

Dear Zoran Zechner

 

I was surprised at the decision by the Federation not to support Siscia Cup for World Cup.  I had indicated in one part of the correspondence (attached) that if I did not hear from them in time then I would choose the Siscia Cup alongside FF CRO as the established World Cup events. However, they replied immediately against Siscia Cup and the national federation are in the position to make their choice.

 

Regards

 

Ian Kaynes

 

 

From: zzechner [mailto:zoran.z........r@sk.......hr]
Sent: 05 December 2011 16:21
To: Ian Kaynes
Subject: Re: F1 World Cup

Dear mr. Ian,

I do not know whether you received a response from our NAC -Croatian Aviation Federation.



Edited by zzechner 9/12/2011 11:56

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 8/12/2011 18:27 (#24229 - in reply to #24227)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska
Leki - 8/12/2011 18:10 to Ceki: Moja poanta je da bez obzira koga Savez izbacio bio to Zaprešić, Sisak ili Osijek nije problem u odluci saveza već je problem u nedostatku Modelarske komisije i nas samih modelara što smo dozvolili da tiranija pojedinaca dovede do raspuštanja MK. MK trebamo osnovati pod hitno. Tada treba donijeti jasne kriterije oko organizacije međunarodnih natjecanja koji svima daju šansu. Sadašnja situacija gdje se izbjegavaju učešća na domaćim natjecanjima sve u svezi međuklupskih prepucavanja je dno dna. I nema nikakvog smisla.

 

 Prihvacam i jos jednom SE ISPRICAVAM sto sam shvatio da "se foliras". Ovo sto sam slao prepisku je slijed DOSLJEDNIH ODLUKA HZS-a PROTIV SISKA...Argumenti, tko to jos treba?

O nepostojanju komisije i medjusobnom ponasanju modelara u toj situaciji sam se medju prvima javno izjasnio jos 20.6. 

 http://aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=2186&posts=9&start=1



Edited by zzechner 8/12/2011 18:29

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 8/12/2011 18:57 (#24230 - in reply to #24229)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

to Leki:

Da ne gnojimo OT o komisiji, predlazem da budemo konkretniji (pa neka moderatori prebace temu na odgovarajuce mjesto):

1. Naznacio si da postoje "razbijaci" koji djeluju kroz HZS.

2. Ja sam bio taj problem MK do pred neku godinu, smijenjen sam i zavezao sam prste do danas. Nadam se da sam javnosti javno podastro dokaze kako Sisak nije taj koji djeluje kroz HZS. (Iako nisam trazio dopustenje g. Iana Kaynesa za objavu njegovih pismena upucenih meni...).

3. Ti i Darijo ste pokusavali potaknuti na modelarsko pucanstvo na organiziranje vec neko vrijeme.

 

to Dlaka - kad se vec ukljucujes samo retorickim pitanjima, pa ponudi i pokoji odgovor! 

Svaka cast na savjesti i svijesti Lekija i Darija, no - kad smo krenuli OTVORENO razgovarati, slobodan sam prozvati tebe kao poslijednjeg predsjednika MK da mozebitno negiras slijedece cinjenice:

a) nije li na osnivacku sjednicu nove MK (u Sisku) dosao s neogranicenim mandatom HZS-a?

b) nije li formirao komisiju od imena koja su dobila konsenzus?

E ako je tako, kako to da se nije mogla prevladati "kriza izbornika F3J" - ako smo znali sto ce se dogadjati u nedostatku MK - kako objasnjavas slijedecu osobnu odluku (citat DK od 21.06. u temi "Ostavka predsjednika i svih clanova komisije":

Iskreno mi je žao što je sve ovako završilo. Činilo mi se da je ova komisija imala potencijala. Za nekoliko dana ću završiti zapisnik sa svime što je MK učinila u svom kratkom mandatu. Još jednom hvala svim članovima na zalaganju i podršci, a nekoj novoj MK puno sreće u radu, s nadom da će trajati puno duže.

Na sastanku s g. tajnikom HZS-a prije tjedan dana, kada sam najavio ostavku MK, g.t. je predložio promjenu odluke IO kako MK nebi dala ostavku. Ja na to nisam pristao

c) Zakljucno, IAKO je g.t. htio odustati od imenovanja Šikica izbornikom da MK NE BI DALA OSTAVKU, nas predsjednik MK na to nije (NEOBRAZLOZENO) pristao, nego SAD trpimo DEMGAGOSKE ISPADE silne brige i odgovornosti za stanje CJELOKUPNOG HR modelarstva , koje je "demokratski" nasukao na bespuca !

 

 



Edited by zzechner 8/12/2011 20:31

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4 5 6
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software