Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

FF World Cup 2012.
Moderators: Leki

Jump to page : 1 2 3 4 5 6
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
dlaka
Posted 24/11/2011 12:19 (#24144)
Subject: FF World Cup 2012.



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić

I kaj sad??

"Dear Vinko, Robert, Zoran

I have been reviewing the FAI F1 World Cup calendar for 2012 and find that 3 F1 World Cup events have been submitted from Croatia:

15th Kup Stavonije I Baranje on 31.03.12, FF CRO Cup on 06.07.12, Siscia Cup on 31.08.12 The World Cup rules have not changed with regard to the number of events which may be registered to each European country.

This remains at 2 events per country. Could you please tell me which event should be transferred to non-World Cup status?

Thank you

Ian Kaynes"


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Džonline
Posted 24/11/2011 15:01 (#24150 - in reply to #24144)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Veteran

100252525
Location: Fort Huachuca
Može li pojašnjenje za neupućene?

Ako se ja razumijem u "medicinu" MK se raspustila a odluke svih prijašnjih MK su ukinute?????
U modelarskom svijetu nastupio "Život i doba suca Roya Beana" . (Priča s divljeg zapada, Preporučam ovaj film za pogledati, može i ponovo)

Tko je Roy? Tko kroji nove zakone?









Ispričavam se svima na neozbiljnosti, ali stvarno nisam ja prvi počeo

Edited by Džonline 24/11/2011 15:05
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 24/11/2011 15:14 (#24151 - in reply to #24150)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić



Edited by dlaka 24/11/2011 15:17

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 24/11/2011 19:19 (#24152 - in reply to #24151)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
MK je ukinuta ali prijašnje odluke nisu ukinuta jer ih nije imao tko ukinuti, barem ja to tako tumačim. Ako sam u krivu onda danas ne postoje niti pravilnici po kojima danas "letimo", što znači da je većina ovogodišnjih natjecanja neregularna, kao i svi ovogodišnji kupovi, poretci za reprezentacije, sportasa i sl.
Na sjednici MK koja je održana 6.10.2005 raspravljali smo o identičnoj situaciji kao što je ova s 3 prijavljene WC natjecanja, a zaključak je naveden pod Ad.5 Kalendar.
http://aeromodelarstvo.net/Zapisnici/mk_2005-10-06.PDF


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 25/11/2011 00:39 (#24154 - in reply to #24152)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Savez je strašno dirnula , po mom mišljenju opravdana ostavka komisije, pa je očito da zbog tog nisu "mogli spavati danima". Problem je očit , a to je nepostojanje modelarske komisije , koja mora potvrditi mnoge stvari. Ako se u nekom kontekstu u prijašnjim raspravama spomenula modelarska komisija , s te dvije čarobne riječi "MK"odmah se zaključavala ta tema i više niko ništa nema za reći.
Da podsjetim:

Postano 2/10/2011 14:31
Subject: Re: Ostavka predsjednika i svih članova MK
I što sada. Ove u savezu boli jedna stvar za komisijom , jer kako čujem, ništa ne poduzimaju. Ubrzo se sezona završava, usvajat će se kalendar za iduću godinu, prijave za Svjetske kupove i sve ostalo. Kako se to misli odraditi?


Pa prije par dana kada je Leki konstatirao:
"amo kad bi barem bilo poziva da se ponovno uspostavi modelarska komisija koja nam je baš svima potrebna i nepohodna.

Baš me interesira na koji način se modelarsko društvo u Hrvata misli tekmati nagodinu???"

Ja znam da je najlakše ( najružnije) ovako kao ja sada, filozofirati i pametovati, znam da je rad komisije težak, mučan posao,jer se nikada nemože udovoljiti svim ljudima,tj. klubovima, ali se isto tako zna , hvala Bogu, da imamo ljude koji su dosta utjecajni, da ne kažem da se neuobraze ,važni i odgovorni u našem modelarstvu, pa nek se dogovore što dalje sa komisijom koja je odgovorna za ove nagomilane probleme.
Dokle god nebudemo imali komisiju, prolazit će odluke proizišle iz prijateljstava u savezu. Mislim da to večini nije u interesu

Edited by darijo 25/11/2011 00:49
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 2/12/2011 21:19 (#24174 - in reply to #24144)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Ima li kakvih novih informacija ili dogovora o organizaciji WC za 2012?
-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 2/12/2011 23:28 (#24175 - in reply to #24174)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Poslao sam ti e-malom gotovo sve sto se dogadjalo ovaj tjedan.

Poz,

ZZ


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 3/12/2011 08:05 (#24176 - in reply to #24144)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
Ovako, znatizeljno pitanje sa strane.....

Jeste postigli neki dogovor i kakav ?
Top of the page Bottom of the page
Bozo
Posted 7/12/2011 15:05 (#24206 - in reply to #24176)
Subject: Re: FF World Cup 2012.


Extreme Veteran

10010010025
Location: Nova Pazova

... ili je postignut dogovor ili je Ian presekao...

 

Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 7/12/2011 16:10 (#24207 - in reply to #24206)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

da je ljudima do dogovora do ovoga nikada ne bi ni došlo. Uvijek su to sitni interesi sitnih ljudi. Znam da nitko iz Zaprešića niti je agitirao ni radio bilo kakav pritisak na savez (nismo ih čak ni nazvali). Tko je odlučio ne znam, vjerojatno savez ili FAI...po kojim kriterijumima još manje znam...


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 7/12/2011 20:45 (#24209 - in reply to #24144)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Sumnjam da je odluku donio FAI. Gotovo sam siguran da je odluka poslana iz HZS-a jer znam da su za mišljenje poslani upiti prema IO HZS-a, a po kojim kriterijima su odluku donijeli ... ,vjerovatno istim onim zbog kojeg je kompletna MK dala ostavku.
Znam da nije pretjerano realno o tome razmišljati ali možda je vrijeme da modelarski klubovi razmisle ili o osnivanju vlastitog saveza ili kampanji kojom bi svoj položaj u HZS-u doveli na razimu koja im po svim kriterijima pripada. Ima li netko informacija o terminu Skupštine HZS-a?
-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 8/12/2011 12:01 (#24212 - in reply to #24209)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

nemoj ga pretjerivati Bojan.

Osnivati vlastiti modelarski savez zato jer je savez odlučio u slučaju gdje se mi modelari godinama nismo sami dogovorili???

Inače ja do jučer nisam ni skužio da ispada da CRO cup ide kao WC, ja sam imao informaciju da je Zaprešić bio maknut iz WC tekmi, takav radni kalendar je bio izbačen u FAI-u,,, i kaj sad, ak je tak nek bude tak. CRO kup ne organiziramo radi sebe nego radi drugih natjecatelja i radi FF scene u HR jednostavno da ne umremo. Meni je svejedno zvala se tekma Slavonija, Sisak ili CRO cup...bitno da je organizirana na dobar način i da se ne sramotimo pred gostima koji na tekmu dolaze.

Pogotovo me smeta prebacivanje loptice na savez kad svi znamo tko od modelara radi "pizdarije" s prijetnjama odvjetnicima i tužbama, s pritiscima na IO saveza i to sve lijepo prolazi bez da itko kaže dotičnima DOSTA, sram te bilo, nisi čovijek, kako možeš na taj način rasturati ovo malo modelarstva što je ostalo. Ispada da svi šute i na kraju je savez kriv za naš nered. Za dogovore ispod stola i sitne interese pojedinaca u modelarstvu nije kriv Savez.

Interesantno kako nitko nije pitao što o tri spomenute tekme misle natjecatelji, kako hrvatski, kako stranci? Nitko nije postavio pitanje odgovornosti klubova koji godinama planski izbjegavaju odlaske na natjecanja u HR (valjda ih smatraju konkurentskim natjecanjima??) Pogledajte si samo broj natjecatelja iz HR na zadnjem CRO CUPU, Bez domačina Zaprešičana ukupno SAMO 4 natjecatelja iz HR u sve tri kategorije zajedno. razlog? čista sramota... A vidi sad vraga Hrvatska bi oganizirala 3 svetska kupa...Ma ne bi mi trebali organizirai ništa jer ne zaslužujemo.

kaj je tebi došlo. Da si tako regirao nakon lakrdije IO saveza koja je dovela do raspuštanja MK shvatio bi.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 8/12/2011 12:48 (#24213 - in reply to #24212)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Ne pretjerujem ja Leki, nimalo. Modelari su se dogovarali i dogovorili kad se to zadnji puta dogodilo. Uvijek je bilo pizdarija i pokušaja da se stvari rješavaju ispod stola ali se ja ne sjećam niti jedne odluke IO HZS-a koja je išla protiv dogovora modelara ili odluka MK (do prije par mjeseci).
Na kraju krajeva, zbog jedne takve pizdarije kad su Šika i ostatak ekipe iz Osijeka radili kontra vodstva F3J reprezentacije i meni je bilo dosta pa sam se maknuo iz MK ali to su sve problemi među samim modelarima,a ne između modelara i HZS-a

Sasvim je druga situacija kad HZS ne poštuje odluke i obrazloženje članova MK pa zbog toga (opravdano) ostavku da predsjednik i svi članovi MK ili donosi odluke o nečemu o čemu nema dovoljno ni znanja ni informacija. Na lakrdiju koja je dovela do raspuštanja MK sam reagirao onako kako mislim da sam tada trebao i to ne mora biti uvijek post na forumu.

-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 8/12/2011 13:38 (#24214 - in reply to #24213)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Nije naš problem IO HZS-a, naš problem su pojedinci modelari koji siluju većinu puni niz godina i nitko ne reagira.

btw imamo i modelare u IO hzs-a i koji je njihov stav, kako su oni glasali, jel itko pitao stav modelara koji na kraju krajeva i idu na ta natjecanja.

Naš problem je što nemamo modelarsku komisiju, i nitko nema namjeru ništa po tome poduzet.

Sad kad se već ovdije vrti rasprava, ajde molim te reci kako bi bilo pravedno da se situacija oko 3 svijetska kupa razriješi ?? Koji od kriterija bi ti primjenio.

Vidim raspravljamo nas dvojica iz Zaprešića, ostale to ne zanima? ili im je svejedno? Ili se opet uzdaju u veze i poznanstva unutar saveza? Svi kampiraju i gledaju a nigdje glasa.

 

 

 


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 8/12/2011 14:47 (#24215 - in reply to #24214)
Subject: Re: FF World Cup 2012.



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Istina, nas dvojica imamo razloga šutiti i to je ponekad najbolje ali ne razmišljam baš uvijek o tome šta je za mene najbolje . Nekako ne mogu samo šutiti kad vidim silovanje zdravog razuma.
A kad me već pitaš za kriterije ja znam da nikad ne bih donosio presudu o nečemu o čemu nisam dovoljno informiran i najmanje što je savez trebao napraviti je pozvati sva 3 organizatora, posjesti ih za isti stol i "natjerati" ih da sami riješe problem.
-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4 5 6
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software