Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F5J -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

F5J Kup Koprivnice
Moderators: belovic, dlaka

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 3 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F5JMessage format
 
belovic
Posted 19/10/2007 17:06 (#2669 - in reply to #2666)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
vidimo se u nedjelju, a dotad mene ceka jos jedna neprospavana noc
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 20/10/2007 20:13 (#2678 - in reply to #2669)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
vremenska prognoza na HTV-u:
"u drugom dijelu dana sjeveroistocni vjetar jak, povremeno i olujan..." :cry:

izgleda da se stvarno nastavlja tamo gdje smo stali... mislim na vjetar..
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 20/10/2007 20:50 (#2679 - in reply to #2359)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
znači vidimo se u 9 sati, ako netko ima za prodati 3 čelije lipo nek ponese
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 20/10/2007 23:36 (#2686 - in reply to #2679)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
"Nocne ptice" ako ima netko voljan mi pomoci, da sto prije pronadjemo sto kaze pravilnik u slucaju prekida tekme (prosle subote tekma je bila prekinuta zbog prejakog vjetra, pa je nastavljamo ovog vikenda), gdje se nastavlja sve ispocetka ili tamo gdje smo stali 2. grupa 3. turnus?
stranica: http://www.fai.org/aeromodelling pa da nebude sutra neke zle krvi...
unaprijed zahvaljujem

-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
fly
Posted 21/10/2007 00:33 (#2688 - in reply to #2359)
Subject: RE: F5J Kup Koprivnice



Elite Veteran

5001001002525
Location: Koprivnica
na flyfreaku, najnoviji odgovor, hyperlink
Top of the page Bottom of the page
Davor_kc
Posted 22/10/2007 11:39 (#2715 - in reply to #2359)
Subject: RE: F5J Kup Koprivnice



Member


Location: Koprivnica
Eto, nakon prekida natjecanja prosle subote, jucer smo priveli kraju i ovu tekmu.
Zahvaljujem se svim natjecateljima koji su se odazvali, a posebno prijateljima iz Ludbrega i Varazdina, bez kojih ovo natjecanje nebi moglo biti ni odrzano.
U prilogu rezultati natjecanja.
Pozdrav do sljedece tekme.



Attachments
----------------
Attachments Rezultati 1. Kup Koprivnice.pdf (26KB - 42 downloads)
Attachments Rezultati Fly Off-a.pdf (24KB - 49 downloads)
Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 22/10/2007 12:32 (#2717 - in reply to #2359)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
Vidim da ste tekmu nastavili gdje ste stali. Ako su s time svi bili suglasni ok, ali ja mislim da nije tako trebalo biti. Ralog zašto mislim tako je to što je nakon prve tekme većina otišla doma i popravila modele, a neki su koliko sam iz najava shvatio došli s potpuno novim modelima stoga je po mom trebalo napraviti i računati ovo kao novo natjecanje.
Ko što rekoh u principu sve OK, moj komenatr je više u sferi filozofije.
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 22/10/2007 13:34 (#2721 - in reply to #2359)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Zvali smo i probali dobiti sugestije od Dlake i Bojana. Usto, na tekmi je tako i tako dozvoljeno imati dva modela, ako se ne varam. Nažalost, nisu svi bili suglasni ali je komisija odlučila da nastavimo. Bojali smo se kako će se to odraziti na ostale tekme koje će se održati ubuduće. Kako nas je i inaće bilo jako malo, a isto tako pritisnuti lošom prognozom, nastavili smo tekmu. Naravno da je nekom pasalo što se nastavlja, nekome nije.
Ovo je moje viđenje stvari. Ja sam bio za nastavak, jer i teniski meć se nastavlja nakon kiše, neide se ispočetka, dok opet imamo i slučajeva da neke druge stvari krenu od nule. Ako se ne varam, od početka smo govorili o nastavku tekme i kao takva je u subotu i prekinuta.
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 22/10/2007 13:39 (#2724 - in reply to #2717)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
Nakon sto su pocela prepucavanja na "starom" forumu (a bilo je malo napeto i na pocetku jucerasnje tekme), cijelu subotnju noc prije pokusao sam pronaci negdje u pravilnicima sto uciniti u takvoj situaciji, da nebi kasnije bilo prigovora, cak sam u noci probudio Dlaku i pitao ga za savjet ali nisam nista konkretno iz pravilnika uspio saznati...
Situacija je bila 50 prema 50 za nastaviti odnosno odraditi novu tekmu. Konacnu odluku donio je ziri natjecanja gdje su 2 prema 1 "pobjedili" pobudnici za nastavak tekme...
Osobno sam bio hendikepiran sa jednom 0, jer sam u prvom dijelu ubio u 1. turnusu model, isto tako bilo je i onih koji su imali u prvom dijelu odlicne rezultate pa je njima pogodovao nastavak natjecanja. Tako bi mogli, kad nije u pravilniku definirano sto uciniti u takvom slucaju, onda u nedogled diskutirati i prepucavati se ali morao sam malo u interesu popularizacije kategorije povuci kocnicu i zrtvovati se u dobrobit korektnih odnosa medju natjecateljima te pokusati smiriti tenzije između "sukobljenih" strana ... malo ipak pretjerujem

Sve to me ipak ne opravdava za los rezultat, da sam jucer ponovno dobio kaznu i po drugi puta zaradio 0 bodova nakon sto sam imao takoreci 1000 u đepu Naime nakon dobro odletenog leta i vremenske prednosti nad konkurencijom, kod slijetanja u tocku od prevelike zelje naprvio u zraku piruetu i remenom od stanice zakvacio palicu gasa, sto je rezultiralo pokretanjem motora u fazi leta i naravno neizbjeznu kaznu..ovo mi je skola i iduce sezone vracam se na startanje motora putem prekidaca


Dakle imamo nekoliko aneksa poucenih ovogodisnjim iskustvima koje cemo tokom zimske pauze dodati preanalizirati i korigirati odnosno dodati postojecem pravilniku. Da smo na jasnome, necemo posezati u definiciju modela i sustav natjecanja, vec konkretno:
1. odrediti max. jacinu vjetra za regularnu tekmu (ipak je rijec o laganim modelima)
2. na koji nacin se nastavlja natjecanje u slucaju prekida (pouceni iskustvom iz Koprivnice)
3. definicija i nacin kaznjavanja natjecanja u slucaju ukljucivanju motora tokom leta (ove sezone bilo je nekoliko slicnih primjera)
4. princip bodovanja za KH (bodovanje kvalifikacijskih letova-sto bi po meni bilo korektnije ili nakon fly-offa kao dosad. Te mogucnost korigiranja bodovanja prema postojecoj formuli, s obzirom na mali broj natjecatelja, i u kojoj sada pobjednik dobiva 50 bodova i prevelika je razlika među nize plasiranim. Jedno od rjesenja spomenuo je Kreso da bi pobjednik dobio npr. 30 bodova i tako bi se smanjila ta razlika)
5. ocekujemo i vase primjedbe te prijedloge, koje cemo svakako prouciti...


Na kraju zelim zahvaliti organizatorima, sto su se jucer ipak uspjeli malo organizirati i bez primjedbi odradili tekmu do kraja, vrijeme je bilo puno "ljubaznije" nego protekli puta i tako na kraju krajeva sve je super proslo i mislim da se svi vracamo zadovoljni te puni elana za iducu sezonu.
Posebno valja pohvaliti perspektivne juniore (pogotovo Dino Slatkog, koji je jucer letio poput starog rutinera i na kraju osvojio odlicno 3. mjesto!), Igora Steficara, Luku Kruseca i ostale da ne nabrajam, koji su se pokazali u vrlo
dobrom izdanju.

e da ne zaboravim jos nesluzbeni poredak KH sezone 2007:
seniori
1. Miljenko Francic
2. Nikola Francic
3. Belovic

juniori:
1.Nikola Francic
2.Dino Slatki
3.Igor Steficar

modelarski pozdrav,Ivica



-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
Mimi
Posted 23/10/2007 14:04 (#2762 - in reply to #2359)
Subject: RE: F5J Kup Koprivnice



Extreme Veteran

100100100252525
Location: Ludbreg

Nakon 4 odvožene tekme i ova prva sezona, po meni, vrlo uspjela je iza nas. Na nekim
natjecanjima došlo je i do nekih situacija koje nismo predvidjeli pravilnikom, ali mislim
da su sada već gotovo sve nepreviđeno dogodilo i da ćemo to u idućoj sezoni ispraviti.

Kao što sam i prije napominjao F5J-N smatram nužno neophodnom kategorijom kod nas
iz više razloga.
Kao prvo jer je najjeftinija rc kategorija kod nas. Doslovno svi modeli koji su se vozili na
tekmama bili su "home made" što i u tome daje posebnu draž. Mislim da je po tome ostala
jedina kategorija, jer se čak i u F1H kupuju modeli koji su i duplo skuplji od F5J-N.

Od opreme je potrebna 3-kanalna stanica sa prijemnikom (čitaj-jeftina), 2 serva cca 15 Eur oba,
motor Speed 400 6v oko 5 Eur, regler oko 20 Eur, baterija oko 15 Eur i punjač od 19 Eur. Cijena materijala za
izradu modela je maximalno 40 Eur. Ovo su cijene komponenti koje su ugrađene u moj model, a
ugradnja i skupljih komponenti ne utjeće na podizanje performansi modela. Time je u početku isključena
potreba za velikim izdacima kako bi model bio konkurentan što je kod nekih kategorija slučaj.

Za letenje je potrebno komad livade, a priprema se sastoji od punjenja baterija. Modeli
lete relativno sporo pa se ima dosta vremena ispraviti greške početnika i ukazati im
na to. Modeli su lagani pa i grublja slijetanja podnose bez većih oštećenja, a i ona se
mogu jednostavno i jeftino popraviti.

Što predložiti nekom zainteresiranom početniku koji bi se želio tekmati u RC u Hrvatskoj
kakvih ima sve više, a na našim tekmama u postojećim kategorijama sve manje natjecatelja
i kako to objasniti?
Da me krivo ne shvatite, nemam apsulotno ništa protiv F3K, F3J ili F3A već naprotiv, ali za
bilo koju od njih potrebno je malo više znanja i umješnosti od velike volje. Obično su pokušaji
tekmanja samo sa velikom voljom završavali kršom, gubitkom modela i velike volje. Mislim da je F5J-N
idealan za početak i skupljanje iskustva što bi sigurno dugoročno pridonijelo i povećanju broja
natjecatelja i u ostalim kategorijama. Koliko sam na brzinu uspio nabrojiti ove prve sezone bilo je
čak 6 natjecatelja koji su po prvi put nastupili u RC natjecanjima, a prema najavama za iduću sezonu
bit će ih još i više.
Sva su natjecanja prošla u vrlo prijateljskom ozračju i svi piloti su u svakom pogledu bili spremni pomoći
kolegama i odgovoriti na sva pitanja zainteresiranim.

Zbog svega toga pravila i modeli trebaju ostati što jednostavniji. Po meni će upravo F5J iduće sezone postati
najmasovnija RC kategorija i time zaustaviti negativni trend u Hrvatskoj. U tome molio bi i u buduće pomoć
Modelarske komisije i svih koji mogu pomoći u bilo kojem obliku.

Jedino bih još zahvalio Ivici Beloviću koji si je dao puno truda u vođenju kupa i jedan je od najzaslužnijih
za pokretanje ove kategorije kod nas i poziv svima da nam se pridruže iduće sezone.


-----
Pozdrav
Mimi
Top of the page Bottom of the page
Daniel
Posted 23/10/2007 21:04 (#2777 - in reply to #2359)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Veteran

1002525
Location: Čakovec
Da, tekme su iza nas, ali mislim da su nam otvorile mnoga pitanja, koja bi svakako morali riješiti, kako se u slijedećoj goditi nebi događale iste stvari. Moram na ovom forumu iznjeti jedan problem, vezan za tekmu u Koprivnici. Naime, moji rezultati iz natjecateljskog listića nisu točno prenjeti u izračun, odnosno zadnji, najbolji, rezultat mi je prikazan kao 0. Zamolio sam organizatora Davora da provjeri isto, što je i učinio, te utvrdio da se stvarno dogodila greška.
Davor je napisao:
Primljeno :: Poruka
Od: davor_kc
Za: Daniel
Postano: uto lis 23, 2007 1:58 pm
Naslov: tekma
danijele, u pravu si. igor ti je upisao vrijeme od 6:23:22 i slijetanje 2-3.
podatke je unosio marinko i vjerojatno zabunom te preskocio. inace kad sam naknadno unio te podatke, sve se mijenjalo drasticno. ti si trebao kao 6. uci u fly off. i sta sad da radimo? ja ti se ispricavam, ali greska zaista nije bila moja. morat cemo ubuduce i to dobro provjeravati..
pozdrav.

Hvala Davore za tvoj trud i provjeru rezultata. Oprosti što sam ovu tvoju privatnu poruku ovako javno objavio, ali mislim da je to još jedan od problema koji se veže za ovu tekmu i koji bi trebali javno prokomentirati i naravno riješiti.
Dakle, prema gore navedenom, rezultati iz natjecateljskih listića nisu točno prenjeti i isti, prema tome, nisu vjerodostojni. Osobno se osjećam povrijeđen zbog toga, samo se nadam da ovo nije učinjeno namjerno, već se dogodio čisti lapsus kod prijepisa rezultata. Bez obzira na razlog ove greške, ista je počinjena i očekujem da će ista biti, na neki način, ispravljena.
Prema tome i ovaj bi slučaj, kod natjecanja, trebalo uzeti u obzir, dakle, što učiniti kod krivog prijenosa rezultata.
Pogrešno prenjeti rezultati utječu naravno i na cijeli poredak u KH.
Osim ovog želio bih javno prokometnirati i stvari iz tekme u Pribislavcu.
Prilikom sudjelovanja na toj tekmi, dobio sam kaznu, 0 bodova, za let kad mi se slučajno na sekundu, uključio motor. Nisam se bunio, pravila su pravila. Ali, u finalu se to također još nekome dogodilo, ali isti nije bio kažnjen na isti način kao ja, te na kraju i nagrađen odličjem.
Razmišljajući o svemu ovome, smatram izuzetno važnim riješiti i definirati neke stvari vezane za tekme, jer ovakvi slučajevi mogu i one najzainteresiranije za tekme, iste udaljiti od njih.
Pozivam, dakle, odgovorne iz modelarske komisije, kao i ostale da daju svoj komentar i pomognu riješitit ovaj problem.
Pozdrav, Danijel Štefičar
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 23/10/2007 22:33 (#2778 - in reply to #2777)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
Daniel - 23/10/2007 21:04
Osim ovog želio bih javno prokometnirati i stvari iz tekme u Pribislavcu.
Prilikom sudjelovanja na toj tekmi, dobio sam kaznu, 0 bodova, za let kad mi se slučajno na sekundu, uključio motor. Nisam se bunio, pravila su pravila. Ali, u finalu se to također još nekome dogodilo, ali isti nije bio kažnjen na isti način kao ja, te na kraju i nagrađen odličjem.

Pozdrav, Danijel Štefičar


Ovu situaciju na tekmi u Pribislavcu nisam primjetio, i zao mi je sto tada nisi upozorio na problem pa da ga takmicarska komisija razmotri. Pravila su za nas sve ista pa tako i za Belovica kako i za sve druge da ne nabrajam. Konflikte rjesava na tekmi komisija i valjalo bi razmisliti kao i u ostalim kategorijama o mogucnosti iznosenja zalbe....

Sto se pak tice tvog rezultata u Koprivnici, komisija bi trebala taj problem razmotriti i
poduzeti neke mjere. Ne znam kako se u praksi rjesavaju takvi slucaji, pa molim da mi pomognete sa sugestijama sto uciniti da se taj slucaj sto bezbolnije rijesi. Naravno organizator bi ipak trebao biti malo odgovorniji da se tako nesto vise ne ponovi.
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page
Davor_kc
Posted 23/10/2007 23:00 (#2779 - in reply to #2359)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Member


Location: Koprivnica
Uneseno vrijeme, tj. ne uneseno vrijeme siguran sam da nije bilo namjerno. Greske se dogadjaju svima, jer smo svi mi samo ljudi. Rezultati su bili isprintani, a kako nitko nije to primjetio? Pa mislim da je Danijel to trebao prvi vidjeti, jer zaista ni ja, a ni Marinko koji siguran sam da nije taj propust napravio namjerno, nismo znali koliki je u tom turnusu Danijel imao rezultat. Ispricavam mu se za propust, no nadoknati mu propusteno ne znam kako. Mozda bi ubuduce trebalo prije fly off-a provjeriti jel sve u redu. Svaki natjecatelj zna sigurno kad je zaradio nulu, pa lako reagira. A u Koprivnici su uvjeti bili zaista ocajni. Rezultati su se zbog vjetra i hladnoce unosili na kraju 6. turnusa, pa je doslo i do tog propusta. Nitko nikog nije zelio ostetiti namjerno, to je sigurno, a ja najmanje.
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 23/10/2007 23:23 (#2780 - in reply to #2778)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Ovo je moje viđenje situacije, a ne stav komisije jer komisija o ovome nije (još) raspravljala.

Što se tiče natjecanja u Pribislavcu mislim da niti treba niti možemo išta mijenjati. Naime, ukoliko se opaze bilo kakve nepravilnosti tokom natjecanja na njih treba upozoriti dok je vrijeme, odnosno na samom natjecanju. Sve primjedbe i prigovore MORA raspraviti natjecateljski žiri i donijeti odluku u skladu s pravilnicima određene kategorije.

S ovim zadnjim natjecanjem u Koprivnici je situacija nešto drugačija:

1. Natjecanje je prekinuto nakon 3 i pol turnusa, a nastavljeno tjedan kasnije. Krešo me nazvao u nedjelju ujutro i pitao za savjet šta napraviti - nastaviti ili krenuti iz početka. Ni sam nisam siguran šta je ispravnije, a u pravilnicima nisam našao kako tumačiti takvu situaciju. Po meni nije problem prekinuti natjecanje ako za to ima opravdanih razloga pa ga kasnije nastaviti (to se redovno događa na jačim F3J natjecanjima) s tim da bi natjecatelji to trebali znati unaprijed, odnosno odmah po objavi prekida natjecanja. Pri tom ne smije biti naknadnih prijava i natjecanje mora biti nastavljeno u istom sastavu. Ukoliko to natjecatelji nisu znali onda na neki način imaju pravo tražiti održavanje natjecanja iz početka. U svakom slučaju ne mislim da je prekidom itko bio zakinut ako je na nastavak mogao doći.

2. Greška koja je napravljena prilikom obračuna bodova za Danijela je po meni veći problem jer je (kako sam pročitao) trebao ući u finale. To znači je poredak mogao biti bitno drugačiji nego je sada. To naravno povlači i moguće izmjene u poretku za Kup, sportaša godine i sl. Danijel ne može ugroziti vodeće na tim listama pa i da je pobijedio, ali se to moglo dogoditi i nekom tko pretendira na visoki plasman.

Sad su moguće razne situacije (odluke):
1. Priznati sve kako je sada i na neki način blagosloviti propuste i nepravdu prema Danijelu - po meni loše rješenje
2. Natjecanje ne računati u niti jedno bodovanje
3. Ponoviti natjecanje - ako ima volje i slobodnih termina (i roštilj majstora da se proveselite) možda najbolje rješenje

Komisiji odmah šaljem upit i tražim mišljenja.

Pozdrav,
-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 24/10/2007 07:12 (#2783 - in reply to #2780)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
Hvala Bojane na trudu, ocekujemo sugestije odnosno odluku komisije!
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 3 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software