Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F5J -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

F5J Kup Koprivnice
Moderators: belovic, dlaka

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 4 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F5JMessage format
 
Leki
Posted 24/10/2007 14:45 (#2792 - in reply to #2783)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
već sam neki dan slao post , al valjda se zagubio.

Praksa FAI natjecanja je da se natjecanje odvija prema raspisu i danoj satnici.

Uslijed prekida natjecanja isto se nastavlja kad to uvijeti ponovno dozvole. Natavlja se isti dan ili idući dan ako je taj opcija navedena u raspisu.

Bilo je situacija da se Fly off vozi drugi dan, ali ako to nije navedeno u raspisu onda se s tim moraju složiti svi učesnici kojih se to tiče. Tako da postoje tekme gdje je flyoff išao drugi dan ali isto tako postoje i tekme gdje nije bilo pobjednika jer se s nastavkom natjecanja za drugi dan nisu složili svi natjecatelji. Opet ako je u raspisu navedeno da se natjecanje nastavlja idući dan onda tekma ide idući dan.

Osobno ne znam ni za jedno natjecanje da je prekinuta tekma nastavljena idući vikend.
A po pitanju regularnosti tekme za bodovanje kupova..sportaša i sl. MK je donjela odluku o minimalnom broju turnusa da bi tekma vrijedila u poretcima.

Inače ako je tekma rspisana za 1.1.2007. onda je to samo taj dan.
Prema tome gledano Vi ste mogli voziti samo novu tekmu a nikako ne nastaviti onu od prije tjedan dana... jer jednostavno to nije bilo navedeno u raspisu. Opisano je praksa FAI-a ..koju sam već nekoliko puta iskusio na svojioj koži.

Izvadak iz pravila:
B.12. Duration of Contest
B.12.1. Outdoor contests, including fly-off starts, must take place between the hours of sunrise and sunset,
except classes F1A, F1B, F1C, also Spacemodels Duration; in these classes a minimum of two rounds
must take place when wind and thermal activity are expected to be at a minimum. The contests may start
earlier than sunrise if the distance covered by the models in relation to the size of the airfield suggests an
interruption of the contest during the windiest part of the day. Such an interruption can be included in the
contest programme or decided by the organisers with the approval of the Jury.
B.12.2. The contest programme including round durations, and starting and finishing times of the contest must be
clearly indicated in the regulations.
B.13. INTERRUPTION OF THE CONTEST
B.13.1. The contest should be interrupted or the start delayed by the Jury in the following circumstances and in
other exceptional circumstances decided by the Jury:
a) The wind is continuously stronger than 12 m/s (9 m/s for Free Flight, Scale and Space Models)
measured at two metres above the ground at the starting line (flight line) for at least one minute (20
seconds for Free Flight), unless specified otherwise in category rules.
b) The visibility prohibits proper observation of the models (especially in case of F/F or R/C contest) or
due to atmospheric conditions it would be dangerous to continue the competition.
c) It is necessary to reposition the starting line. This may only take place between rounds, or groups in
F3B and F3J.
d) The prevailing conditions are such that they may lead to unacceptable sporting results.
e) For F3A, F5A, F3C and F4C contests the sun is in the manoeuvring area.
(f) Any incident affecting safety or requiring access for emergency services.
In the event of an interruption during a round, the Jury must decide the action to be taken to complete,
repeat, or cancel the round. The remainder of the round may be completed as soon as conditions allow,
with adequate notice given to all competitors and Team Managers.
B.13.2. In the cases described, the organiser is not obliged to return the entry fee nor repeat the contest. The
results will be based on the scores of the finished rounds.
B.13.3. An interrupted contest can be extended if the requirements of article B.12.1. are met.
-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Marinko
Posted 24/10/2007 15:06 (#2793 - in reply to #2359)
Subject: RE: F5J Kup Koprivnice



Veteran

100
Location: Koprivnica

Velika isprika Danijelu na nanešenoj mu nepravdi, jer učinjena pogreška nije bila namjerna. Svi koji smo bili u Koprivnici oba puta znamo kakva je bila situacija, kompletni unos podataka je bio poslije odrađenih kvalifikacija. Istina je da sam ja unosio rezultate ali sam ih unosio onako kako mi ih je Davor dao. Znam da to tebi Danijel ne znači puno ali ti se još jedanput najiskrenije ispričavam i napominjem da nije bilo nikakve namjere.

Pozdrav

 

Top of the page Bottom of the page
Daniel
Posted 24/10/2007 17:52 (#2798 - in reply to #2359)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Veteran

1002525
Location: Čakovec
Isprike Davora i Marinka prihvaćene, vjerujem da do pogreške nije došlo namjerno, već zbog okolnosti u kojima se tekma održavala. Ali, na žalost, ovakvom pogreškom su i konačni rezultati natjecanja u Koprivnici pogrešni, a slijedom toga i poredak F5JN u Kupu Hrvatske. Ja osobno ne pretendiram na visoko mjesto u poretku za KH, s obzirom na moje lošije rezultate iz ranijih tekmi ove godine, već za mene u cijeloj ovoj priči fair play ima najveći značaj. Nadam se da će nam modelarska komisija svojom odlukom pomoći da izađemo iz ovog labirinta.
Pozdrav, Danijel
Top of the page Bottom of the page
Davor_kc
Posted 24/10/2007 23:54 (#2817 - in reply to #2359)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Member


Location: Koprivnica
Danijele, isprike si vec primio i primi ih jos jednom. Nebi zelio da se itko osjeca krivim za taj propust, a najmanje Marinko koji je i najvise pomogao uz ostale clanove AK R.Fizir. Iskreno, da njih nije bilo, ove tekme nebi bilo uopce, a svima je razlog poznat. U jednom trenutku ja sam cak i najavio da cu tekmu odgoditi, tj. da se nece uopce odrzati. Razlog je sto jednostavno jedan covijek ne moze to odraditi sam. Da nije bilo ljudi iz Ludbrega i Miljenka, sigurno te tekme nebi ni bilo. A ovaj propust siguran sam da nije ucinjen namjerno. Neka komisija da svoje misljenje, no jedno znam sigurno, a to je da cu jako dobro razmisliti hocu li se ikad vise prihvatiti takvog posla.
Pozdrav, Davor
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 13/11/2007 23:00 (#3270 - in reply to #2359)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Budući da se prilikom održavanja ovog natjecanja dogodilo nekoliko stvari koje su na granici regularnosti, te da se prilikom obrade rezultata dogodila greška koja je utjecala na konačan poredak, MK smatra:

- da natjecanje nije u potpunosti regularno
- rezultati neče biti uključeni u bodovanje za Kup Hrvatske F5J-N niti u poredak za sportaša godine
- natjecanje se može ponoviti ukoliko organizator ili neki drugi klub žele natjecanje organizirati

-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
belovic
Posted 14/11/2007 15:46 (#3282 - in reply to #3270)
Subject: Re: F5J Kup Koprivnice



Extreme Veteran

50025
Location: Međimurje
Zahvaljujem na trudu i smatram da sje ovo najbolje sto se dalo izvuci iz ove neugodne situacije. Takodjer je to i svima nama primjer sto i kako ubuduce, da se takve greske ne pojavljuju vise.

modelarski pozdrav
-----
Što je to EPOXY smola?

EPOXY smola je materija koja s vremenom zamjeni svu balzu na modelu.
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 4 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software