Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F3J -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

F3J Trnava
Moderators: Dubravko

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F3JMessage format
 
specinar
Posted 16/8/2011 11:43 (#23359)
Subject: F3J Trnava


Veteran

10025
Location: Zagreb
Dio članova F3J reprezentacije u sastavu Miro Suver, Antun Šikić i moja malenkost iskoristio je prošli vikend za trening pred nastupajuće F3J EP u Bovecu. Vrijeme nas je poslužilo i nije bilo jakog vjetra uobičajenog za Trnavu. To ne znači da je bilo jednostavno za letenje. Naprotiv, neki su izgubili finale riskirajući sa kratkim startovima jer su mislili da termike ima u izobilju.

Rezultatski gledano tekmu smo dobro odradili i mislim da smo spremni za EP. Sva trojica smo završili među prvih 14, a većinu grešaka koje smo napravili uzrokovane su stvarima na koje kao piloti nismo mogli previše utjecati. Pobijedio je Manuel Reinecke, juniorski svjetski prvak u F3K kategoriji dok su drugo i treće mjesto također zauzeli juniori Gala i Littva. U ekipnom poretku zauzeli smo treće mjesto.

Iz moje perspektive, u ukupno 10 letova imao sam 3 kiksa. U jednom startu mi se otkačio model odmah po polijetanju pa sam morao čak dva puta ponoviti, potom mi je pred start pukla alkica na padobranu te sam kasnio 50-tak sekundi, a najveći peh je bio u drugom startu finala kad sam prokockao 400m visine i uletio u nispon iz kojeg se nisam uspio izvući.

Miro je letio odlično. U trećem startu je imao peh da je sletio van 15 ali su ga izvukli u jedinom reflightu na tekmi i on je to odmah naplatio sa 1000 Finale je nažalost izgubio zbog 4 starta jer nije uspio odletiti do kraja, a nemilosrdan sistem sa 7 letova bez odbijanja ne oprašta ovakve greške.

Šika je letio dobro i nije previše riskirao pa je takav i rezultat . Letio je sa novim modelom jer mu je na starom modelu dan prije tekme napukao trup.

Tekmu je obilježilo nekoliko efektnih sudara. Jedan od njih me podsjetio na mene i Kmocha prije nekoliko godina. Sudarili su se Eser Kismir i slovački junior u trenutku praćke. Na oba modela totalka, a Eser je čak izgubio nekoliko servoa.

Od novih stvari vidjeli smo Supre u raznim kombinacijama raspona i masa, a došao je i Jaro sa Egidom. Supre su uglavnom letjeli Ukrajinci, njih šestero, pa pretpostavljam da im je to isto bio trening za EP.

Organizacija natjecanja je tradicionalno odlična. Sve je išlo glatko i bez problema. Jedinu primjedbu smo imali na razmak između točaka koji je bio manji od 15 metara ali je Šika to riješio sa organizatorom pa su napravili korekciju.

U prilog sam stavio rezultate i par fotki.

Saša



(CRO Team.jpg)



(Najbolji pojedinaaÄno.jpg)



(Najbolji ekipno.jpg)



Attachments
----------------
Attachments F3J Trnava Final.pdf (43KB - 334 downloads)
Attachments F3J Trnava Juniors.pdf (52KB - 308 downloads)
Attachments F3J Trnava Qualifications.pdf (18KB - 355 downloads)
Attachments F3J Trnava Teams.pdf (57KB - 304 downloads)
Attachments CRO Team.jpg (85KB - 320 downloads)
Attachments Najbolji pojedinaaÄno.jpg (151KB - 301 downloads)
Attachments Najbolji ekipno.jpg (149KB - 296 downloads)
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Džonline
Posted 17/8/2011 09:13 (#23380 - in reply to #23359)
Subject: Re: F3J Trnava



Veteran

100252525
Location: Fort Huachuca
U jednom startu mi se otkačio model odmah po polijetanju pa sam morao čak dva puta ponoviti. (?)




Edited by Džonline 17/8/2011 09:15
Top of the page Bottom of the page
specinar
Posted 18/8/2011 11:05 (#23386 - in reply to #23380)
Subject: Re: F3J Trnava


Veteran

10025
Location: Zagreb
Od ove godine u pravilnik su ušle neke promjene koje se između ostalog tiču i broja ponavljanja unutar radnog vemena. Od sada natjecatelj ima pravo na neograničen broj ponavljanja s tim da se računa zadnji let. Pomoćnici su dodatno opterećeni jer moraju razvući barem tri sajle i moraju biti pripravni do kraja radnog vremena.

LP,
Saša
Top of the page Bottom of the page
Džonline
Posted 18/8/2011 15:44 (#23390 - in reply to #23359)
Subject: Re: F3J Trnava



Veteran

100252525
Location: Fort Huachuca
poznata su mi nova pravila.

a ja sam ovo razuimio kao rečenicu: tako sam loše startao da sam dva puta morao ponavljati.

PS

Sretan put u Deželu.
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software