Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F3J -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

F3B
Moderators: Dubravko

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F3JMessage format
 
dlaka
Posted 26/9/2007 10:47 (#2215)
Subject: F3B



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić

Več nekoliko godina Primož Rižner (crojotičarskom pučanstvu znan kao pilot-ljubavnik) i ja razmišljamo o zajedničkoj organizaciji F3B natjecanja. Nakon našeg jučerašnjeg razgovora prenosim nekoliko ideja i informacija.

1. Organizacija zajedničkog Državnog prvenstva SLO / HR

mjesto: Rogatec (blizu HR/SLO granice
termin: ???
logistika: slovenci imaju potrebnu opremu (naša obaveza je dati nekoliko sudaca)
plasman: za DP odvojen za HR i SLO

2. Organizacija još dva natjecanja, po jedno u SLO i HR
moj prijedlog za naziv je "F3B Kup", a za bodovanje predlažem da se boduje i ukupni plasman s DP-a

Molim sve zainteresirane pilote da se jave kako bi se što prije moglo započeti s eventualnim pripremama.

Uvođenje nove kategorije ne traži ulaganje dodatnih financija (vitla i modeli)

Slovenci računaju na minimalno 5 (pet) natjecatelja, a kad bi se našlo i nas 5, bilo bi sve pet.

Rasprava je pokrenuta i na SLO forumu:

http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?t=22067





 


-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
sabahudin
Posted 26/9/2007 12:37 (#2216 - in reply to #2215)
Subject: RE: F3B


Member


dlaka - 26/9/2007 10:47

Več nekoliko godina Primož Rižner znan kao pilot-ljubavnik i ja QUOTE]

joj joj stari...daj nam vise mira s tim zmisljavanjem...

bas smo si neki dan f klubu gruntali kak skoro bus opet zmislil kategoriju u kojoj bus prvih pol sezone pobjedjival i skupljal bodove za nekakve poretke...

evo ti besplatna ideja...
f3xy - hidrozirokopteri za ledjni let i precizno glavinjanje (bespucima)

Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 26/9/2007 13:28 (#2218 - in reply to #2216)
Subject: Re: F3B



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Ajme... zgoditak u gostima.......
Draž daj se priključi i opali nešto!
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 26/9/2007 13:41 (#2219 - in reply to #2216)
Subject: RE: F3B



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska
sabahudin - 26/9/2007 12:37

evo ti besplatna ideja...
f3xy - hidrozirokopteri za ledjni let i precizno glavinjanje (bespucima)


Evo s "pravim" identitetom, uz ispriku Dlaki (za kojeg osobno mislim da prvenstveno dozivljava duhovitu stranu posta), jer o ovoj temi mislim slijedece:

- ideja za ozivljavanje kategorije F3B mi se cini odlicna, no misljenja sam da jako malo danasnjih letaca ima osnovna znanja o F3B tehnici i natjecanjima.

Radi toga predlazem da bi inicijativa trebala ici slicno kao sto to provode F3A letaci, znaci ne odmah na "sluzbeno" natjecanje, a pogotovo ne Drzavno prvenstvo. Mozda koje "pokazno natjecanje" ove godine, a od iduce godine najprije kao Alpe-Adria-Dunav kup ili neka slicna liga...

Iskoristi cu ovo javljanje i pozvati ostale sudionike foruma koje ne poznajemo da u profilima navedu osnovne podatke o identitetu i mjestu iz kojeg se javljaju.

Imajmo se dobro!
-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
igoruav
Posted 26/9/2007 18:24 (#2226 - in reply to #2215)
Subject: RE: F3B



Veteran

100100
Location: Zagreb
Ja sam za, a tko ce to za sta racunati meni nije vazno samo da letim.
Zadnje sam F3B letio ko klinac i zanimam iz znatizelje, ali ne kao kategorija kojoj bi se posvetio, jer vec sada imam dvije kategorije.
-----
Igor
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 26/9/2007 22:01 (#2229 - in reply to #2215)
Subject: RE: F3B



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Osobno nisam protiv aktiviranja"nove-stare" kategorije, dapače, iako je mala vjerojatnost da ću natjecati. Ono što pri tom treba imati na pameti su termini s kojima već sad imamo problema. Možda jedan prijedlog za one koji će se upustiti u organizaciju: probati iskoristiti vikende u 7. i 8. mjesecu kad se obično nađe slobodan vikend.

Kad smo već kod termina, pozivam sve da u svojim klubovima dogovore prijedloge termina natjecanja (svih kategorija) za slijedeću godinu tako da u 10. mjesecu složimo preliminarni kalendar.

O načinu bodovanja i trenutku kad će se bodovi početi uračunavati u poretke (uglavnom za sportaša godine) će odlučivati komisija. Moje je mišljenje da je dobro način bodovanja usaglasiti sa pravilnikom slične kategorije (F3J). Usput sadašnji način bodovanja za F3J Kup Hrvatske pokazao je neke svoje "nelogičnosti" i znam da će biti prijedloga za izmjenu pa se u to vrijeme mogu usuglasiti i jedan i drugi pravilnik. Što se tiče vremena kad bodovanje treba postati službeno mislim da nema potrebe žuriti i možda probati to uvoditi kao i za F1N kategoriju koja se prve (a možda i dvije) godine vozila neslužbeno pa tek onda uvesti službeno bodovanje.


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
Dubravko
Posted 26/9/2007 22:18 (#2231 - in reply to #2215)
Subject: RE: F3B



Veteran

10025
Location: Zagreb
I ja sam za. Volio bih se oprobati i u "Formuli 1" RC jedrilica.

Dakle podržavam inicijativu, ali također mislim da nema smisla odmah organizirati državno prvenstvo. Hajdemo prvo to malo isprobati, vidjeti koliko uopće ima zainteresiranih i onda ćemo vidjeti kako dalje. Ideju da se udružimo sa Slovencima apsolutno podržavam.

P.S.
Inače, ne bi mi to bilo baš prvi put - probao sam jednom ili dva puta prije nekih 25 godina. U sjećanje mi se urezao jedan pokušaj vožnje brzine s mojom prvom RC jerilicom, Graupnerovim Mosquitom: obrušavanje radi nakupljanja brzine neposredno pred ulazak u bazu A, poravnanje i ulazak, a zatim odmah i izlazak (na rikverc, da ne bi bilo zabune) zbog nemogućnosti probijanja u vjetar. Sjećam se pomješanih osjećaja srama i smijeha. Kod mene više srama, a kod svih ostalih prisutnih naravno smijeha To su bila divna i naivna vremena.
-----
Dubravko
Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 27/9/2007 00:56 (#2234 - in reply to #2215)
Subject: Re: F3B


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
Ja bih želio da se organiziraju tekme u misaonom aeromodelarstvu. Što se tiče organizacije poželjno bi bilo da se sudjelovati može od bilo kuda i u bilo koje doba tj. on-line, tako da ne moramo napuštati stan ili radno mjesto. Ako baš nećete ne moraju se bodovati niti za kup, niti za sportaša, ali samo da znate u toj klasi sigurno bi bio rasturač!
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 27/9/2007 08:42 (#2237 - in reply to #2234)
Subject: Re: F3B



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
zlulic - 27/9/2007 00:56

Ja bih želio da se organiziraju tekme u misaonom aeromodelarstvu. Što se tiče organizacije poželjno bi bilo da se sudjelovati može od bilo kuda i u bilo koje doba tj. on-line, tako da ne moramo napuštati stan ili radno mjesto. Ako baš nećete ne moraju se bodovati niti za kup, niti za sportaša, ali samo da znate u toj klasi sigurno bi bio rasturač!


Jedino nam onda preostaje da si instaliramo Realflight i on line napravimo tekmu (što RF podržava)
Top of the page Bottom of the page
šika
Posted 27/9/2007 20:04 (#2247 - in reply to #2237)
Subject: kalendar


Veteran

100252525
Location: Osijek-Briješće
Povodom Bojanove zamolbe oko kalendara za 2008 kup Osijeka eurotour i svjetski kup biti će 24 i 25. o5.
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 28/9/2007 11:23 (#2268 - in reply to #2215)
Subject: Re: F3B



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Jučer me je Primož zamolio da objavim novosti oko prijedloga za F3B tekmu. Dakle, slijedeće bi godine bila samo jedna tekma i to u mjestu Imeno, u blizini Miljane (Kumrovca). Primož planira da bi to bilo kraj lipnja ili početak srpnja. U subotu bi bila tekma F3J za slovenski kup, nakon koje (poslije 16:00 sati) bi bio trening za nedjeljnu F3B tekmu. Naravno, na več pripremljenom F3B poligonu. Startnina bi se plačala nakon tekme, nakon što bi se zbrojili troškovi ića i pića i podjelio s brojem natjecatelja. Slovenski modelari bi pripremili nagrade (medalje ili pokali) za svoje DP, a mi ako želimo za svoje.

Za sve one koji na bilo kakav novi prijedlog frkču i dižu se na zadnje noge, praksa Modelarske komisije je bila da tekme prve godinu dvije budu neslužbene. Tek kad kategorija zadovolji probno razdoblje, može se razmišljati o njezinom uvođenju kao službenu kategoriju (primjer je F1N).

Prijedlog za bodovanje iz prvog posta, odnosio se za bodovanje F3B kupa, dok se razmišljalo da bi uz ovu tekmu bile još dvije dodatne tekme. Dakle, bez ikakvih primisli za bilo kakva bodovanja u raznim hrvatskim poretcima.

Pitanje: Zašto svaka tema ovog foruma mora uvijek krenuti "van teme" ?



-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 28/9/2007 11:44 (#2269 - in reply to #2215)
Subject: Re: F3B



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Par riječi o F3B pravilniku.

Turnus se sastoji od tri discipline koje se moraju odraditi s istim modelom (dozvoljeno je mijenjati opterečenje).

1. Trajanje. Radno vrijeme 12 minuta. Trajanje leta 10 minuta i slijetanje u točku (kao i F3J). Razlika od F3J je da let od 9:56 i 10:04 vrijede jednako (9:56).

2. Preleti. Radno vrijeme 7 minuta. Zadatak je u 4 minute napraviti čim više preleta u dužini od 150 metara.

3. Brzina. Radno vrijeme 4 minute. Zadatak je u što kračem vremenu izvršiti 4 preleta u dužini od 150 metara.

Trajanje i preleti lete se u grupama, a brzina pojedinačno.
Udaljenost vitla od koloture je 200 metara.




(Trajanje.jpg)



(Preleti.jpg)



(Brzina.jpg)



Attachments
----------------
Attachments Trajanje.jpg (31KB - 19 downloads)
Attachments Preleti.jpg (38KB - 20 downloads)
Attachments Brzina.jpg (39KB - 22 downloads)

-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Primož R.
Posted 28/9/2007 12:39 (#2271 - in reply to #2215)
Subject: Re: F3B


New user


oj...
pa vidim da neki bi na neki način željeli probat F3b kategoriju...
toliko je več stara ova kategorija da netreba izmišljat nešto novo...tak da ko ima želje... po malo više adrenalina i tehnike letenja na blizu i daleko.
meni je to super...a letjet ču moju več 7g. staru elipsa3 ,ako nebude pije u kršu...
pozdrav. primož
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 28/9/2007 12:49 (#2272 - in reply to #2215)
Subject: Re: F3B



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Dogodilo se čudo. Primož - internet !?






-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Dubravko
Posted 28/9/2007 13:40 (#2274 - in reply to #2215)
Subject: RE: F3B



Veteran

10025
Location: Zagreb
Ooooo, lepo pozdravljeni Primož!
Zelo nam je všeč da si prišel tudi k nam

Znači uskoro ćemo moći isprobati kako se današnji F3J modeli (npr. moja Espada R) može nositi se malo starijim F3B modelom (npr. tvoja Elipsa 3). Moram odmah početi razmišljati o novim utezima za balast
-----
Dubravko
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software