Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Kalendar World cup 2011
Moderators: Leki

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 3 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
sony
Posted 9/12/2010 15:18 (#20985 - in reply to #20797)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
kad prije ???
http://events.fai.org/calendar?id=81
-----

Top of the page Bottom of the page
elmin-KERKO
Posted 9/12/2010 22:04 (#20991 - in reply to #20797)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Elite Veteran

500100100100
Location: BiH -Visoko-Ljetovik 27.
SREM CUP,DJORDJE ZIGIC ??
-----
SVIJET VOLI POBJEDNIKE!!!

BiH F-076
First planning,second altitude !!!

Sto vise treniras, treba ti manje srece !!

E K
Top of the page Bottom of the page
roby
Posted 13/12/2010 00:18 (#21018 - in reply to #20991)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Extreme Veteran

50025
Location: Banja Luka
elmin-KERKO - 9/12/2010 22:04

SREM CUP,DJORDJE ZIGIC ??



http://www.aknovapazova.com/Srem%20cup/Bulletin.aspx
Top of the page Bottom of the page
roby
Posted 17/12/2010 22:30 (#21046 - in reply to #20797)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Extreme Veteran

50025
Location: Banja Luka
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&t=h&msa=0&msid=2014415...
301&ll=71.524909%2C13.359375&spn=160.807835%2C194.765625&z=1
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 28/12/2010 14:12 (#21087 - in reply to #20797)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
A to je dosta nas več primjetilo da ima nekih natjecanja u F1-abc u Svjetskom kup,u koja se prave ili su se pravila u drugim državama (u prošloj sezoni ,,zbog vremenskih ne-prilika,poplava )
ali ove su godine ,,,,baš pretjerali ,s obzirom da svaka zemlja(organizator ) ima pravo na samo 2 natjecanja ! Sad gledam u Ukrajini 6 -komada ! Dva njihova a ostale tekme Litvanske ,Letonske, Estonske,
(valjda im države manje od ledine ??? pa idu u veču zemlju ) ,,u USA 4 komada -2 njihova i jedno Dansko i jedno Holandsko !!
A možda i mi na Mostarskom blatu-- ili u LIVNU,, dogodine prijavimo :Mostak cup ,,Izet K-men ,, Monte Negro cup,, Cup Boke Kotorske,, Priština cup,, ,,,itd i još ako neki klub ima problema sa ledinom ,,samo nek se priključi pa da napravimo to ,,,,,i to sve jedno iza drugog,,,, biče natjecatelja -love-bodova u W cupu ! Ma ,,,super !!
-----

Top of the page Bottom of the page
roby
Posted 28/12/2010 14:49 (#21088 - in reply to #21087)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Extreme Veteran

50025
Location: Banja Luka
sony - 28/12/2010 14:12

A to je dosta nas več primjetilo da ima nekih natjecanja u F1-abc u Svjetskom kup,u koja se prave ili su se pravila u drugim državama (u prošloj sezoni ,,zbog vremenskih ne-prilika,poplava )
ali ove su godine ,,,,baš pretjerali ,s obzirom da svaka zemlja(organizator ) ima pravo na samo 2 natjecanja ! Sad gledam u Ukrajini 6 -komada ! Dva njihova a ostale tekme Litvanske ,Letonske, Estonske,
(valjda im države manje od ledine ??? pa idu u veču zemlju ) ,,u USA 4 komada -2 njihova i jedno Dansko i jedno Holandsko !!
A možda i mi na Mostarskom blatu-- ili u LIVNU,, dogodine prijavimo :Mostak cup ,,Izet K-men ,, Monte Negro cup,, Cup Boke Kotorske,, Priština cup,, ,,,itd i još ako neki klub ima problema sa ledinom ,,samo nek se priključi pa da napravimo to ,,,,,i to sve jedno iza drugog,,,, biče natjecatelja -love-bodova u W cupu ! Ma ,,,super !!


Ovo sa Danskim i Holandskim svj.kupom je smijurija da ga odrzavaju u USA...evo im nasih livada ako ce da prave,,,,,samo za 5-10 god kad evropljane poljoprivrednici rastjeraju sa svojih polja dolazice oni sami kod nas ,a gdje ces ljepsih i boljih terena od Mostara,Livna,Korenice,Aradca naci?
Mislim da nam je marketing malo oslabio
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 29/12/2010 07:29 (#21089 - in reply to #21088)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Hm, hm...Da ne lamentiram o zdravom razumu, no ocito se i u ovom slucaju uvaljuje princip: "sve sto nije zabranjeno, to je dopusteno" i / ili klasicno pitanje: "pa gdje to pise da mora ovako ili onako?" Birokracija se tako ponasa - treba biti "crno na bijelom" u nekom obrascu, agendi ili tomu slicnom. Logicno da moze biti i "bezobraznih" odgovora u smislu: "pa to je stvar slobodne volje / izbora tko ce na koje natjecanje i gdje putovati; odnosno organizatora tko ce mu od natjecatelja doci".

Misljenja sam da na predstojecoj godisnjoj sjednici CIAM-FAI nasi delegati treba traziti uvrstenje u dnevni red diskusije te ocitovanja po uocenoj pojavi - kako daljnji razvoj dogadjaja ne bi istu doveo do apsurda. Bez obzira na moguce otpore lobista, neka ne prodje nezapazeno, tj. bez reakcije.

U tom slucaju moguc je i drugi ishod - da se pojava "legalizira". Pa onda si bas nesto mislim da bi neki iduci Siscia kup bas bio zgodan medju klokanima u Australiji, kivijima na Novom Zelandu ili u Čileanskim Alpama. Ionako me vec dugo prijatelji, kumovi i familija hoce vidjeti! Pa kad bolje razmislim imam i kolegicu s fakulteta u Sudanu, koja je sad tamo neka ministrica....


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 29/12/2010 12:21 (#21091 - in reply to #21089)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Ljudi se žele natjecati pa idu na drugi dio svijeta da bi organizirali. Ko je kriv što na ovim prostorima gospodari ljenost. U Hrvatskoj su dvije tekme. Organiziraju samo Sisčani i Zagorci u FF. Nije mi jasno zašto Isra i Dalmacija koji imaju pravo na po dva svjetska kupa nisu prijavili niti jedan?
:-))))))))))))
Top of the page Bottom of the page
sony
Posted 29/12/2010 20:45 (#21096 - in reply to #20797)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
a dobro ,, mislim da če Siscia ostati di jeste ,,jer to organnizuje čitav klub a ne jedan pojedinac ,imate ledinu, ljude ,,,itd ! Mislim da se ovdje radi o drugom ,a ne,,,,,,,,,
@--((da moze biti i "bezobraznih" odgovora u smislu: "pa to je stvar slobodne volje / izbora tko ce na koje natjecanje i gdje putovati; odnosno organizatora tko ce mu od natjecatelja doci".))
,,,gdje če ko ići na tekmu i ko če (organizatoru ) doći na istu ! Mislim da je nekoliko pojedinaca ,koji nemaju svoje klubove , ljudstvo (kolege u istim ), logistiku .ledinu,,,uzelo sebi za pravo da prijave natjecanje u zemlji u koju i onako idu ,,ili na tekmu ili poslovno ili ,,,,,jer u matičnoj državi to iz nabrojanih razloga nemogu ! Što daje veliku prednost i njima samima i tamošnjim modelarima (tekmarima ) na mogučnost "" jeftinih " bodova !!
Ili da kažem ovako ::Zamisli dogodine u BiH 5-6 natjecanja u W cup,u ( 2 naša ,, 2 crnogorska , 1 makedonsko,,,1-izmisličemo ga ) Sad zamisli prednosti ,,poznavanja ledine ,, zraka,, "sudija ",, helpera,, itd itd ,,, a mogo bi rang listu "uspiješnih"" u W cup,, da odmah napišem ,,,,,
-----

Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 30/12/2010 01:00 (#21097 - in reply to #21096)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

sony - 29/12/2010 20:45 a dobro ,, mislim da če Siscia ostati di jeste ,,jer to organnizuje čitav klub a ne jedan pojedinac ,imate ledinu, ljude ,,,itd ! Mislim da se ovdje radi o drugom ,a ne

Naravno da nisam htio umanjivati doprinos svih clanova AMKS u organizaciji navedenog natjecanja, nego je ovo bila ilustracija...

Ostajem pri prijedlogu da delegati u CIAM provedu predlozeno, te da se CIAM ocituje o uocenoj pojavi!



Edited by zzechner 30/12/2010 01:02

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
zlulic
Posted 30/12/2010 02:13 (#21098 - in reply to #21097)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011


Veteran

1001002525
Location: Zagreb, Hr
zzechner - 30/12/2010 01:00
Ostajem pri prijedlogu da delegati u CIAM provedu predlozeno, te da se CIAM ocituje o uocenoj pojavi!


He, he - CIAM je jako čudna organizacija. Tamo se može raspravljati samo o temama koje su na dnevnom redu, a on je praktički definiran na sjednici Biroa održanoj početkom prosinca (temeljem službeno pristiglih materijala u sjedište FAI-a do 15.11. tekuće godine).

Jedino što se može, je pokušati o temi raspravljati na sastanku podkomisije za FF prije plenarne sjednice. Problem je što se i tada raspravlja o temama s dnevnog reda plenarne sjednice tj. donose stavovi podkomisije o istim tim prijedlozima.

Nekako mi se čini da veći učinak ima otvaranje rasprave o takvim pitanjima na posjećenijim (međunarodnim) forumima. Naime, tad se na sjednici podkomisije ne može ignorirati pitanje koje se eventualno može postavljati u okviru zadnje točke dnevnog reda tj. pod točkom razno.

Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 30/12/2010 06:10 (#21099 - in reply to #21098)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Pa OK, nisam ni mislio da je manje birokratizirano, no svakako hvala sto si se ukljucio pa nas "prosvijetlio". Ne mislim ja "pokretati križarske ratove" protiv trenda koji mozda postaje (kako danas sve popularnije naziva "mainstream" iz nekih nama nedokucivih razloga, no ne bih da prodje neprodiskutirano.

@Sony - dapace, neka na Blatu ili Medenom polju i "uvoznih" tekmi. Vidis i po Damjanovom pozivu za MM - sad je avion iz Venecije 550 Eur, a prije 5 godina (2006) je bio 750 Eur...(iako mi se svakako cini da mi je tada to bilo "dostupnije" nego danas ) No, 6 tekmi u Ukrajini, to je bas , sve kako si napisao - domaci teren, helperi, itd.!



Edited by zzechner 30/12/2010 06:11

-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 30/12/2010 11:31 (#21101 - in reply to #21099)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Neznam kako započeti pisanje ako na početku moram napisati da se ne zafrkavam , ne smijem, već ozbiljno mislim ,pišem:
Svima za oči zapinje to što je toliko tekmi u USA i Ukraini. Moje mišjenje (to se na ovom forumu mora napomenuti i podcrtati) stvar saveza koji to dozvoljavaju ili ne. Prije 20 godina bio je san svakoga (počinjem od sebe) imati model od Verbitskog , a mislim da ne postoji modelar koji nije sanjao model od Andrujukova , Makarova ili Stamova. Poslije kad su se počeli kupovati ti modeli , to je postala savršena tema za tračeve i optuzivanje za unišavanje modelarstva.
Danas svi kupuju i pomirili smo se sa tim.
E sad su natjecanja na tapetu. Kad organiziraju Slovaci ili neko drugi u Mađarskoj to nikome ne smeta( navodim kao primjer, obje nacije su mi srcu drage)Moje mišljnje je da su nađene rupe u pravilniku i da se sada tekme tako organiziraju. Mnogima je drago da idu na dvije tekme za jedan vikend. Nekima to paše , a nekima ne. NAma je jedino preostalo da se dogovaramo, nareske i cugu u kombije i pravac tekme

Edited by darijo 30/12/2010 11:33
Top of the page Bottom of the page
Tica
Posted 30/12/2010 13:43 (#21104 - in reply to #21101)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Extreme Veteran

10010010025
Location: SFRJ
Poštovanje,uključujem se u temu bez jasno definisanog stava,za ili protiv. TAčno je da je nađena rupa u pravilniku i dok kod se ne "zakrpi" ,mogućnost za ovakvu organizaciju postoji.Ono što se postavlja kao pitanje koje isto tako treba definisati,da li će se za takmičenja koja se održe u Americi ili Australiji odnosno Novom Zelandu i dalje omogućiti da oba mogu biti uvrštena u bodovanje za svetski kup ,jednom takmičaru ,s'obzirom da su se ovakvim načinom organizovanja takmičenja promenili uslovi. S druge strane, to bitno utiče na organizatore svetskih kupova koji tradicionalno organizuju svoja takmičenja. Očigledno je pravilnik organizacije svetskog kupa došao u situaciju da treba da se doradi i mislim da je jedini put,pokrenuti tu inicijativu pred modelarski komisijama odnosno nacionalnim savezima a onda oni preko delegata dalje.Ovako,ovo će se svesti samo na mrtvo slovo na papiru i bespotrebno nerviranje,gubljenje energije i vremena.
-----
Mića Tica
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 30/12/2010 14:10 (#21105 - in reply to #21104)
Subject: Re: Kalendar World cup 2011



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Amerima i drugima je možda bilo čudno što se kod nas (Europa ) spajaju dvije tekme različitih država za jedan vikend na jednom terenu. Da imamo perja za putovanja sigurno bi nam takve kombinacije bile ok. I na kraju kad je Damjanov prijatelj ( rođak , tj. bratić) Ekrem Jevrić otišao u Ameriku neznam što bi to nama bio problem otići na tekmu preko jezera

Edited by darijo 30/12/2010 14:12
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3 4
Now viewing page 3 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software