Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Kupovina ili izrada modela?
Moderators: Leki

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
buki
Posted 11/9/2007 15:55 (#1949 - in reply to #1978)
Subject: Re: 2007 Siscia Cup-World Cup



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Samo iz razloga jer se samo kupuju modeli... nema više smisla, žalosno. Kupiš penjača i eto pobjeđuješ... Nije to to.
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 11/9/2007 16:48 (#1950 - in reply to #1978)
Subject: Re: 2007 Siscia Cup-World Cup



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

u subotu, NE u nedjelju...

da je bukijev A2 lakši od 450 g možda bi bio zainteresiran... model će biti prva liga kad se minimalno opterečenje popne na 16g...
-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 11/9/2007 18:24 (#1953 - in reply to #1978)
Subject: Re: 2007 Siscia Cup-World Cup



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
buki - 11/9/2007 15:55

Samo iz razloga jer se samo kupuju modeli... nema više smisla, žalosno. Kupiš penjača i eto pobjeđuješ... Nije to to.


Da li to znači da, recimo predlažeš uvođenje podkategorije 'homemade', 'homebrew', 'selfmade' ili 'DIY' u odnosu na one 'Industrial' koji se kupuju?
Tvoja konstatacija se ne razlikuje od onoga što mnogi od nas misle, samo si ti imao hrabrosti to iskazati.

@Dražen: U njemačkoj F1H-N nema limita na težinu, zanimljivo !

LP,Diogen

Edited by Diogen 11/9/2007 18:25

-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 11/9/2007 20:11 (#1957 - in reply to #1978)
Subject: Re: 2007 Siscia Cup-World Cup



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
Da, kupio sam penjace i pobjedio. Ne u Sisku, ali u Svjetskom kupu 2006 jesam.
Iz razloga, sto nisam sam napravio penjaca, najbolje, da sad vratim Svjetski kup, diplomu i medalju, a kupove sa svih takmicenja dam onima, koji su sami napravili svoje modele....................................

Molim vas ljudi, modelarstvo vec odavna nije samo pravljenje modela. Ja sam od 1972 godine nadalje napravio vise modela, nego su ih neki modelari vidjeli. Ali, otkada sam poceo gradit kucu, dizao firmu, dobio djecu, zaposlio ljude, i slicno, jedina sansa, da se bavim LETENJEM MODELIMA je ta, da ih kupim.
I sad , kao , da vise nije vazno, kako i kada bacis ili otkacis model, kako trcis za njim, se pravovremeno vratis za , novi start, da ga znas prilagodit sebi, da ga "naucis", kako osjetiti zrak i termiku....

I Sumaher bi trebao vratiti titule. Neka napravi auto, pa onda kaze, da je dobar......



(U SLO smo imali probleme 20 godina, jer su nas izbacili iz SPORTA, jer smo, kao, tehnicka kultura. Ove godine smo se konacno vratili, a ZRAKOPLOVNO MODELARSTVO ce od sada biti: LETENJE MODELIMA. Zao, ali istinito.)

Da se razumijemo. I ja osjecam nostalgiju za vremenima, kad smo Stankovic,Groselj,Terlep,Brudar i jos neki radili skupa kasno u noc, dan na dan, popili pivce i jedva cekali, da idemo na teren....
Sad imam svoju radionu.Za popravljanje, prekrivanje, kad slucajno imam vremena, idem dole, pregledujem modele, dotjerivam stvari. I to na kupljenim modelima. Neki su kupljeni komplet, puno njih i po djelovima,a sastavljeni doma.

Ali osjecaj.......... , kad odnesem kutije u auto, pripremim stvari, odjecu, obucu i vozim se prema terenu radi pustanja modela,.............. da osjecaj je isti, kao nekad.......

Pozdrav svim modelarima konstruktorima,graditeljima,rekreativcima i takmicarima

Damjan
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 11/9/2007 20:57 (#1958 - in reply to #1978)
Subject: Re: 2007 Siscia Cup-World Cup



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
Ne znam zasto imam osjecaj, da sam nagazio na minu, kad sam tako brzo reagirao.......

E, Damjan,Damjan....
Top of the page Bottom of the page
Rale
Posted 11/9/2007 21:56 (#1960 - in reply to #1978)
Subject: Re: 2007 Siscia Cup-World Cup


Veteran

100100
Location: Novi Sad - Vojvodina - Srbija
...

Edited by Rale 28/7/2010 22:10
Top of the page Bottom of the page
Damjan
Posted 11/9/2007 23:18 (#1962 - in reply to #1978)
Subject: Re: 2007 Siscia Cup-World Cup



Extreme Veteran

50025
Location: Novo mesto
Ne, Rale, mislim, da sam nagazio na minu u tom smislu, da je to malo Bukijeve (a i ostalih) zafrkancije. Malo sam razmisljao, i sjetio se, da mi i Bukijeva jedrilica lici na......, na jednu,...........no, na jednu..........., ma necu vise pricati o Durnjevu......

Nesto sam i nacuo, da je Bukijev prestanak privremen, odn., da ce upoznavat nove tehnologije.......prekrivanje "modela" sa Pampers presvlakama.....

A ja sve shvatio ozbiljno.....

E, jesam i ja neki Bin Sabahudin ....


Damjan
Top of the page Bottom of the page
Rale
Posted 11/9/2007 23:53 (#1963 - in reply to #1978)
Subject: Re: 2007 Siscia Cup-World Cup


Veteran

100100
Location: Novi Sad - Vojvodina - Srbija
...

Edited by Rale 28/7/2010 22:10
Top of the page Bottom of the page
buki
Posted 12/9/2007 07:28 (#1964 - in reply to #1978)
Subject: Re: 2007 Siscia Cup-World Cup



Extreme Veteran

5002525
Location: Zaprešić
Hehe, ovo je bila mala zafrkancija ali nisam mislio da će se Damjan i Rale raspisati.... Više je bilo usmjereno na naš klub...Ali sada iskreno, kako mi se čine stvari ova godina još ide po planu a za 2008 ko zna kako ću raspolagati vremenom kada su u pitanju pampers presvlake, možda samo jedna kategorija a ne 4 ili 5 koliko sada vozim.
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 12/9/2007 08:53 (#1966 - in reply to #1978)
Subject: RE: 2007 Siscia Cup-World Cup



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

damjane, naj se žifcirat...

modelarstvo se promijenilo u odnosu na ono od prije 30 godina, kad su zelanđani slali modele avionom u evropu, da ih englezi lete PROXI

pamtim ko jučer kad se vili vratio sa zasjedanja u parizu i rekao da se "od sljedeće sezone ljudi mogu tekmat sa tuđim modelima"

i naravno, odmah pitanja - kako, zašto?
razlog FAI-a da tako odluči je u tom trenutku bilo upravo ono koje ti spominješ - smanjuje se broj modelara na tekmama, jer je tehnologija otišla naprijed i ljudi ne stignu radit modele. dakle, to je bila 'napredna' tehnologija prije 20 godina...

no, najbitniji razlog takve odluke bio je slijedeći: NEMOGUĆE je utvrditi u kojoj mjeri (postotku) dozvoliti nekom da kupi model - tada su se kupovali knipsevi, kuke, nabe, bumovi...
i koji je to postotak opreme na modelu? osim toga, rusi kad su izašli iz svog komunističkog carstva ne evropsko, svjetsko prvenstvo, poprodavali su modele za par-sto maraka (njima velika lova) i kad se ponovo presvuće, ko će ga prepoznat?
znači, sumnjalo se da i tada svi lete sa svojim modelima...
__________

da, buki leti sa durnjevim starim 20 godina, modelom koji se tekmao za 4 države...
letio ga je i na ovogodišnjem stojanu kranjcu...
znači, nije sve ni u modelu...



Edited by Dražen 12/9/2007 08:59

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 12/9/2007 09:20 (#1967 - in reply to #1978)
Subject: RE: 2007 Siscia Cup-World Cup



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Slažem se s Diogenom.
E sad nije nitko rekao da bi trebalo zaljevati balza drvo na balkonu, ali ne mogu se složiti ni da je jedini razlog neizrade modela njihova kompliciranost jer svi koje ja znam da su započeli izradu karbonca-buntera istog su i završili. Svi pričaju o vremenu, ali kolko vremena provodimo na forumu i u birtijama mogli smo već industriju proizvodnje pokrenuti.

Po meni se sve svodi na to da većina želi pobjediti, želimo pobjediti već sutra i mislimo da smo najbolji.
Razlika je samo na koji način to mislimo ostvariti.

Na kraju svi smo u pravu jer radimo upravo ono što želimo.
Kak bi Pera reko ako želiš da pobediš filozofija je jasna kupi najbolji model koji može da se kupi i dalje ovisi o tebi i o sreči.

Šumaher je imao sreče da vozi dobre bolide, ali te bolide je svojom vožnjom valjda i zaslužio.

Pozdrav

-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Diogen
Posted 12/9/2007 10:07 (#1968 - in reply to #1978)
Subject: RE: 2007 Siscia Cup-World Cup



Elite Veteran

5001001002525
Location: Gornji Grad-Medveščak
Leki - 12/9/2007 09:20
Šumaher je imao sreče da vozi dobre bolide, ali te bolide je svojom vožnjom valjda i zaslužio.

To bi bio ispravan stav, pa ne možeš nekome tko je tek položio vozački dati Formulu 1. Vjerojatno je pametnije da početnik vježba sa vlastitim izradama modela i kasnije kada stekne određena znanja i vještine, može preči na 'ozbiljne' modele. U protivnom , to mi lići na (bolesne) ambicije roditelja. Znam o čemu govorim, jer i ja sam prvo presvlaćio sa japan-papirom, pa onda sa pampersima i sada sa onim sintetskim folijama....
Nijemci guraju taj neki F1H bez limita težine, mislim da sam kod Čeha vidio neku kategoriju A3, izgleda poput jednostavne i umanjene ajedinice . Cilj je dakako da što više djece upozna aeromodelarstvo kao korisno provedeno vrijeme, učenje i druženje. Mislim da bi se tako i mi trebali postaviti: što više djece pristupi modelarstvu, više će ih ostati među modelarima. Šteta bi bilo da stariji iskusni modelari, recimo oni koji sudjeluju u ovom thread-u nemaju kome prenjeti svoje iskustvo i znanja, jer bi se tada modelarstvo moglo svesti na one jeftine i (ne)leteće igračke iz dućana mješovitom tehničkom robom.
Vrhunski kupovni modeli za takmičenja i dalje će imati svoje tržište...
LP,
Diogen
-----
Naš hangarčić: http://web.vip.hr/385915861879.vip/Index.html
Top of the page Bottom of the page
dlaka
Posted 12/9/2007 10:25 (#1969 - in reply to #1978)
Subject: Re: 2007 Siscia Cup-World Cup



Expert

20001001001002525
Location: Zaprešić
Baš iz tog razloga smo uveli F1N kategoriju. Model radi svaki modelar sam, a materijal ne košta gotovo ništa. Koristim prigodu da Vas sve skupa pozovem 11. 11. 2007. na tekmu F1N i F1N-150 u zaprešićki športski centar.







-----
rdjavom ku*cu i dlaka smeta
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 12/9/2007 10:36 (#1970 - in reply to #1978)
Subject: Re: 2007 Siscia Cup-World Cup



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Tak je pa da vidimo tko je Šumaher
-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 12/9/2007 13:19 (#1972 - in reply to #1978)
Subject: Re: 2007 Siscia Cup-World Cup



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG

mogu doći i oba šumahera, budući su dvije kategorije u pitanju...

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software