Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

FF repka juniori
Moderators: Leki

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 2 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
Leki
Posted 11/2/2010 22:58 (#17824 - in reply to #17822)
Subject: Re: FF repka juniori



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
Bojan - 11/2/2010 21:38

Istrijan - 11/2/2010 20:50  Gosp. iz lokacije ZG pod imenom Champion ne poznajem(barem mislim tako)

g. Champ nije iz ZG ali nije ni daleko, a da li ga poznaješ ... poznaješ :-)

Znam da jo OT pa Leki radi ono za što si dobro plaćen :-)

Niš ne brišem dok ne saznam ko je šampion, al daj više javi jerbo pokvaril mi se već F5, a i išo bi već i doma


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 11/2/2010 23:10 (#17825 - in reply to #17824)
Subject: Re: FF repka juniori



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

e sad mogu mirno iti doma, a šampinjon si nek misli i nek malo bolje prouči internet tehnologije idući put


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 12/2/2010 00:28 (#17826 - in reply to #17825)
Subject: Re: FF repka juniori



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Nemoj te sad biti .ičke. Recite ko je. Ako nećete hočemo li igrati kviskoteku:
Pitanje 1.
Da li po nekim obilježjima može biti član juniorske repke ( fizička , itd.) ?
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 12/2/2010 05:16 (#17827 - in reply to #17818)
Subject: Re: FF repka juniori



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Pitanje koje sam postavio mislim da stoji jer sto se tice kandidature mog sina ima vise od 5 tekmi prosle godine, pa kome vise bodova taj nek uleti!!! 

Ne vidim da bi to eventualno bio razlog. Pravilnik je jasan: "tri + pomocnik", boduje se "do 5 rezultata", normalno uz ispunjene ostale uvjete (modeli i oprema). Za drugi krug odlucuje novac + kriterij izbornika (treninzi i slicno...)

(OT) Nisam vidio "obrisani" post, no mozda se odnosilo i na mene? Eto ja sam se javio samo s dva rezultata! Ovaj put barem nisam spominjao cviček, pa nisam nikog dirao na (medju)nacionalnoj osnovi...


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 12/2/2010 16:33 (#17835 - in reply to #17827)
Subject: Re: FF repka juniori



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
zzechner - 12/2/2010 05:16

Pitanje koje sam postavio mislim da stoji jer sto se tice kandidature mog sina ima vise od 5 tekmi prosle godine, pa kome vise bodova taj nek uleti!!! 

Ne vidim da bi to eventualno bio razlog. Pravilnik je jasan: "tri + pomocnik", boduje se "do 5 rezultata", normalno uz ispunjene ostale uvjete (modeli i oprema). Za drugi krug odlucuje novac + kriterij izbornika (treninzi i slicno...)

(OT) Nisam vidio "obrisani" post, no mozda se odnosilo i na mene? Eto ja sam se javio samo s dva rezultata! Ovaj put barem nisam spominjao cviček, pa nisam nikog dirao na (medju)nacionalnoj osnovi...

Do sada pravilnik nije bio tumačen na taj način. nigdje ne piše DO 5 rezultata već piše "Reprezentacija se bira na osnovu pet natjecanja (domaćih ili stranih) na kojima je kandidat postigao najviše bodova." Po tome treba imati 5 natjecanja.

Praksa u zadnjih 5 godina je bila da izbornik traži od MK dozvolu da u reprezentaciju uvrsti osobu koja nije imala potrebnih 5 rezultata u slućaju da ekipa nije bila popunjena te da je predložena osoba prije svega imala vrhunske rezultate

kroz godinu. Vjerojatno je praksa ostala ista i kod novog izbornika.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 12/2/2010 16:47 (#17836 - in reply to #17818)
Subject: Re: FF repka juniori



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Kad je thread o junirima za junirsku repku pravilnik striktni ne postoji koliko je meni poznato. Istini na volju nažalost sve do prošle godine juniorske repke nikad nije ni bilo (iznimka Bombek i svijetsko Češka gdje je cijelokupnu priču financirao MK Zaprešić). Prošle godine su se pojavili juniori koji su pokazali izvrsne rezultate u svijetskom kupu te je bilo razumljivo da je vrijeme da oformimo i junorsku FF repku. Plan odlaska junirske repke na svijetsko je napravljen i predan u savez, dakle na junirsku FF repku se svakako računa. Koji bi sistem bodovanja bio primjenjen ovisi o izborniku i MK, valjda će se netko javiti po toj temi.

Za Istrijana svakako ti izračunaj i pošalji kandidaturu. Na kraju krajeva može Terminator kandidirati i za seniorsku repku A za juniorsku mislim da je neupitno da on ne bude dio ekipe s obzirom da rezultate ima.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 12/2/2010 18:00 (#17841 - in reply to #17835)
Subject: Re: FF repka juniori



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Leki - 12/2/2010 16:33 Do sada pravilnik nije bio tumačen na taj način. nigdje ne piše DO 5 rezultata već piše "Reprezentacija se bira na osnovu pet natjecanja (domaćih ili stranih) na kojima je kandidat postigao najviše bodova." Po tome treba imati 5 natjecanja.

Thx na tumacenju, ipak moje javljanje nije ostalo bez efekta. Ako je tako, molim direktora/izbornika, odnosno PE neka izbrise moju kandidaturu kao neodgovarajucu. Ja sigurno necu kopati po proslosti trazeci presedane...


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 13/2/2010 13:00 (#17846 - in reply to #17841)
Subject: Re: FF repka juniori



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić
zzechner - 12/2/2010 18:00

Leki - 12/2/2010 16:33 Do sada pravilnik nije bio tumačen na taj način. nigdje ne piše DO 5 rezultata već piše "Reprezentacija se bira na osnovu pet natjecanja (domaćih ili stranih) na kojima je kandidat postigao najviše bodova." Po tome treba imati 5 natjecanja.

Thx na tumacenju, ipak moje javljanje nije ostalo bez efekta. Ako je tako, molim direktora/izbornika, odnosno PE neka izbrise moju kandidaturu kao neodgovarajucu. Ja sigurno necu kopati po proslosti trazeci presedane...

To je moj pogled na pravilnik, te dosadašnja praksa. Ionako je ova trenutna situacija za raspravu i odluku izbornika, MK.

Pravi problem nastaje ako se recimo prijavi netko sa samo 4 rezultata (ili manje) i ima više bodova od onog s 5 rezultata, pitanje je što onda? Dal po pravilniku, dal po sudu izbornika...kako u tom slučaju. Mislim da se definitivno ta priča s minimalnim ili maksimalnim 5 tekmi treba već sad razriješiti.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 13/2/2010 16:19 (#17848 - in reply to #17846)
Subject: Re: FF repka juniori



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Mislim da treba precizirati na modelarskoj komisiji ( ili ovlastiti par ljudi iz ff) tj. odvojiti dvije bliske stvari koje se spominju u jednoj rečenici: " Zbroj pet najboljih rezultata". Da li to znači da je tim i preciziran minimalan broj tekmi, tj. minimum pet tekmi kao jedan od uvjeta za ulazak u repku.
Isto tako bi trebalo i precizirati koje se tekme mogu bodovati za repku. Svi kažu da su to tekme po FAI pravilima, a upravo smo svjedoci da se ta pravila krše ili da budem kulturniji " nije to baš ono". To ču sada objasniti iz jednog događaja: sad neznam točno ,prije 6-7 godina u Slovačkoj na tekmi svjetskog kupa organizator je zadnji start sa 240 s jedrilice i 300 s za penjače i gumenjake skratio na 180 za sve, da modeli nebi išli daleko, da bi se mogao što prije napraviti 8. start. Na prigovor jednog natjecatelja iz susjedne nam Slovenije, da se nemogu takmičenja tj. njihov program, dužina letova tek tako proizvoljno mijenjati po nekim željama koje nemaju veze sa FAI pravilnikom, tj bez ikakvog razloge, jer mu se ta tekma NEČE BODOVATI NITI ZA REPKU NITI ZA IKAKAV POREDAK U SLOVENIJI JER NIJE PO FAI PRAVILNIKU, TJ. PO RASPISU.
E sada bi bilo dobro i kod nas isto to precizirati da se boduju tekme samo po FAI pravilniku, a dobro znamo da se po tom istom pravilniku nemože , racimo samo radi primjera što se ranije događalo, na vjetru od 6-7m/s, smanjiti max na 120 sekundi i onda poredak tekme koja nije održana po FAI pravilniku uzeti za bodovanje , ne samo repke već i za sva ostala bodovanja kod nas.
Traženjem da se preciziraju i poštuju sva ta pravila , automatski se skidaju i pritisci sa organizatora u stilu " koji vam je k....., zašto da gubimo skupe modele na ovakoj tekmi. Ako je tekma ,tekma je po pravilu i amen.Ovo je odlična tema gdje bi stvarno se trebali svi uključiti , bez prepecavanja i da se jednom za svagda kaže idemo po pavilima jer su pravila AMEN".







Edited by darijo 13/2/2010 16:26
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 19/2/2010 17:39 (#17927 - in reply to #17848)
Subject: Re: FF repka juniori



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
darijo - 13/2/2010 16:19

Mislim da treba odvojiti dvije bliske stvari koje se spominju u jednoj rečenici: " Zbroj pet najboljih rezultata". Da li to znači da je tim i preciziran minimalan broj tekmi, tj. minimum pet tekmi kao jedan od uvjeta za ulazak u repku.


pa ako je u pitanju razdoblje od proteklih godinu dana ili cijela jedna natjecateljska sezona onda je 5 tekmi stvarno neki minimum za čovjeka koji PRETENDIRA ZA REPKU. a kad je već repka u pitanju mislim da bi za neko novo redefiniranje uvjeta bilo bitnije utvrditi neke minimalne uvjete (ili kako se to u bivšoj državi zvalo - kriterij za repku), npr. 90% od prvoga (bez FO) pa ako je tekma bila sa 5 turnusa (zbog vremena) po bodovima si možda slab, ali imaš potrebne uvjete,

Isto tako bi trebalo i precizirati koje se tekme mogu bodovati za repku. Svi kažu da su to tekme po FAI pravilima, a upravo smo svjedoci da se ta pravila krše ...,prije 6-7 godina u Slovačkoj na tekmi svjetskog kupa organizator je zadnji start sa 240 s jedrilice i 300 s za penjače i gumenjake skratio na 180 za sve, da modeli nebi išli daleko,


ovo je upravo jadno tumačenje, bez obzira što su slovenci u pitanju - ako su si takva pravila postavili, na njima je da si to sami riješe - ljudi se na tekmu dođeju tekmat, a ne inatit vjetru i gubit modele. sve tekme se organiziraju u skladu s FAI pravilima, odnosno - organizator u skladu sa svojim mogućnostima pokušava iste i osigurati. mislim da je to prije problem FAI-a i njihovog tumačenja regularnosti. svako skračenje leta ispod 3 minute organizator postavlja zbog sigurnosti natjecatelja i njihovih modela i najčešće je i na zahtjev samih natjecatelja. ako se ne skreti let kod 10 m/sek na tekmi sa jakim vjetrom u tom slučaju neće zmagat najbolji nego najtvrdoglaviji sa modelom koji mu nije žal izgubit...

Traženjem da se preciziraju i poštuju sva ta pravila , automatski se skidaju i pritisci sa organizatora u stilu " koji vam je k....., zašto da gubimo skupe modele na ovakoj tekmi. Ako je tekma ,tekma je po pravilu i amen.


usput budi rečeno, ovakvim tumačenjem pravila ti si u prednosti jer nemaš konkurencije i u slučaju jakog vjetra letit ćeš minutu i imati rezultat, kad vas ionako ima dvojica. s druge strane, jedriličari si taj luksuz nemogu priuštit ako trzaju na rezultat za repku, nego zaista moraju odletit do kraja i riskirat model, jer sa letovima ispod maxe nemogu računat na državnu ekipu... ovo zadnje nisi trebao potezati...

-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 19/2/2010 17:52 (#17929 - in reply to #17927)
Subject: Re: FF repka juniori



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Nije stvar ko je u prednosti , a ko ne. Bitno je da se poštuju pravila koje je komisija postavila,kakva god da jesu, a izbornik provodi. Da li je to jedna ili sto tekmi to treba komisija precizirati. Ameri nemaju puno tekmi, ali po rezultatima na netu se vidi da dosta idu po tekmama po svijetu, pa im se to , koliko znam neračuna, već imaju jednu izbornu tekmu i prva trojica idu. Ponavljam pitanje , ali molim Vas nepitam za idividualna mišljenja : da li je pet tekmi uvjet za repku, isto kao što je učešće na državnom jedan od uvjeta?

Edited by darijo 19/2/2010 17:54
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 11/3/2010 21:27 (#18223 - in reply to #17768)
Subject: Re: FF repka juniori



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
U dogovoru sa Krešom i Bojanom,kandidature za Juniorsku repku šaljite meni.
Rok je do kraja mjeseca.

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 11/3/2010 21:32 (#18225 - in reply to #17768)
Subject: Re: FF repka juniori



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Pitanje? Koji rezultati se vrednuju? Juniorski ili generalni poredak?
-----
Krešimir Hrastovec

[img]http://condor.ephemeride.com/i/bdg/117.jpg[/img]

[img]http://stats.condor.cc/10125.png[/img]
Top of the page Bottom of the page
Omi
Posted 12/3/2010 10:09 (#18237 - in reply to #17768)
Subject: Re: FF repka juniori



Elite Veteran

5001001001002525
Location: Karlovac
e vidiš ,pitanje je na mjestu hmmm.
Molio b nekog iz MK da da pojašnjenje; Leki?

-----
__________________
Veseli i zdravi bili
Top of the page Bottom of the page
Leki
Posted 12/3/2010 12:35 (#18243 - in reply to #18237)
Subject: Re: FF repka juniori



Elite Veteran

50010010010025
Location: Zaprešić

Imate moj post o tome samo malo iznad.

 copy:

Kad je thread o junirima za junirsku repku pravilnik striktni ne postoji koliko je meni poznato. Istini na volju nažalost sve do prošle godine juniorske repke nikad nije ni bilo (iznimka Bombek i svijetsko Češka gdje je cijelokupnu priču financirao MK Zaprešić). Prošle godine su se pojavili juniori koji su pokazali izvrsne rezultate u svijetskom kupu te je bilo razumljivo da je vrijeme da oformimo i junorsku FF repku. Plan odlaska junirske repke na svijetsko je napravljen i predan u savez, dakle na junirsku FF repku se svakako računa. Koji bi sistem bodovanja bio primjenjen ovisi o izborniku i MK, valjda će se netko javiti po toj temi.

Daklem pravilnika za junirsku repku nema. Juniorska repka ovisi isključivo o stavu MK dal se ide na natjecanje te o odluci izbornika tko da ide (ako izbornik odluči primjenit pravilnik za izbor kao i kod senira onda bude tak). Po meni na izborniku je da odluči. Sad iz ovog vašeg ja više ne kužim ništa,.. tj. moje pitanje je tko je odgovoran za juniorsku repku.

Kaj Kreš nije više izbornik ili? Vrijeme curi već na veliko, treba nam jasan dogovor.


-----
Moja životna filozofija (by Vikac):
Napravio sam avion kojeg pustiš i on leti dok ne padne na zemlju!!!
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2 3
Now viewing page 2 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software