Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MK -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Športska dozvola - prijedlog HZS-a
Moderators: dlaka

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Modelarska komisija -> Prijedlozi za raspravu na MKMessage format
 
Marin.Ko
Posted 29/1/2010 13:57 (#17625)
Subject: Športska dozvola - prijedlog HZS-a


Regular

252525
Evo novi prijedlog HZS-a o cijeni športskih dozvola.



(dopis.JPG)



(dopis2.JPG)



Attachments
----------------
Attachments (0KB - 290 downloads)
Attachments dopis.JPG (84KB - 302 downloads)
Attachments dopis2.JPG (40KB - 304 downloads)
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
Marin.Ko
Posted 29/1/2010 14:05 (#17626 - in reply to #17625)
Subject: RE: Športska dozvola - prijedlog HZS-a


Regular

252525
Za sada koliko znam na ovakvu nebulozu reagirao je Zoran Lulic, no pretpostavljam da ce sam objaviti svoj dopis.
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 29/1/2010 20:31 (#17635 - in reply to #17626)
Subject: RE: Športska dozvola - prijedlog HZS-a



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Marin.Ko - 29/1/2010 14:05 Za sada koliko znam na ovakvu nebulozu reagirao je Zoran Lulic, no pretpostavljam da ce sam objaviti svoj dopis.

Nebuloza, kako kazes - (nakon ad hoc citanja) se ocituje u slijedecem:

- dopis je upucen IO i NO HZS-a, sto je (vrlo vjerojatno) protustatutarno - odluke (clanarine i sl.) te vrste treba usvajati Skupstina?

- modelari su svoj doprinos spomenutom letjelistu davali godinama, a od Saveza je za to dobivena podrska u diplomama i trofejima (??)

 


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 30/1/2010 00:11 (#17639 - in reply to #17635)
Subject: Re: Športska dozvola - prijedlog HZS-a



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Ako im treba lova nek se obrate Hrvatskim autocestama ili Podravci. A možda na Bjelopolju ima i arheoloških nalazišta pa i tu kapne koja pinka
Top of the page Bottom of the page
h.kreso
Posted 30/1/2010 10:09 (#17640 - in reply to #17625)
Subject: Re: Športska dozvola - prijedlog HZS-a



Extreme Veteran

500252525
Location: Varaždin
Pa kaj su oni normalni. Za nas bi naprijer trebale tri dozvole, to je 1800 kn, a ja od Bjelopolja nebi imao baš nikakve koristi.
-----
Krešimir Hrastovec

[img]http://condor.ephemeride.com/i/bdg/117.jpg[/img]

[img]http://stats.condor.cc/10125.png[/img]
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 30/1/2010 11:40 (#17641 - in reply to #17640)
Subject: Re: Športska dozvola - prijedlog HZS-a



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
I na kraju krajeva ,kad su nas iz hrvatskih šuma uvjeravali da nema šanse da na toj livadi budu tekme , savez šutio, kako to ide kod nas, ne bi m čudilo da je bjelopolje već upisano na nečije ime ( mislim na osobu, ne na savez) ili će se za par godina reći da je propala investicija i da se poklanja nekom brižnom sportašu iz saveza.

Edited by darijo 30/1/2010 11:40
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 30/1/2010 16:00 (#17642 - in reply to #17641)
Subject: Re: Športska dozvola - prijedlog HZS-a



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG


ono što je isto važno jest da će budući IMAOCI sportske trebati pokazati znanje pred ispitivačem, al nije navedeno jel to pismeni ili usmeni...

i oče li se na testiranje ići na bjelopolje il može prema mjestu stanovanja??



-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Bobo
Posted 30/1/2010 17:33 (#17643 - in reply to #17642)
Subject: Re: Športska dozvola - prijedlog HZS-a



Extreme Veteran

100100100100252525
Location: Arnhem-Nederland
Dobro ste i prosli ,sta da su odredili srediti Krbavsko-polje...
-----
Efteling

Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 30/1/2010 18:14 (#17646 - in reply to #17643)
Subject: Re: Športska dozvola - prijedlog HZS-a



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Ma da to i ide za livadu nebi nikome ni bilo žao. Samo svi znamo ko je i kakvim putovanjima osiromašio ( da nekažem opljačkao ) savez, pa bi vjerojatno ti novci opet išli za nečije gorivo i dnevnice
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 30/1/2010 20:57 (#17650 - in reply to #17625)
Subject: Re: Športska dozvola - prijedlog HZS-a



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb
Polako, polako,... treba smiriti strasti. Čuo sam za to prije par dana i znam da je Zoran mailom poslao svoje mišljenje koje za sada nije uvaženo ... ali nema razloga to smatrati konačnim.
Razgovarat ću u ponedjeljak s Tajnikom i Predsjednikom saveza i pokušati objasniti da je ovaj prijedlog (barem za modelare) neprihvatljiv iz više razloga, a najviše zbog toga što će učinak biti upravo u suprotnosti s namjerom i očekivanjima. Nekako mi se čini da je prijedlog rađen prema "velikim" i "skupim" granama koje pokriva savez i da će shvatiti da je modelarima U POTPUNOSTI NEPRIHVATLJIV!

Ukoliko bi ovaj prijedlog prošao broj modelarskih sportskih dozvola ne bi, vjerujem, prešao broj prstiju na jednoj ruci, a ukupan financijski prihod bio bi manji od dosadašnjeg. S druge strane savez mora shvatiti da bi to moglo loše odjeknuti i u FAI-u. U svakom slučaju, ukoliko savez ustraje u toj namjeri onda će modelari morati drastično promijeniti način i status svojih natjecanja i organizirati natjecanja po uzoru na neke druge grupacije (recimo Eurotour), a posjedovanje takve HZS sportske dozvole neće biti uvjet (barem ja tako razmišljam).

Zato mislim da će savez shvatiti da će time naštetiti prvenstveno sebi i povući ovakav nerazuman prijedlog. O Bjelopolju i modelarskom doprinosu tom letjelištu nema smisla govoriti jer svi dobro znaju što smo radili poslijednjih 7-8 godina na toj livadi.
-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
darijo
Posted 30/1/2010 21:55 (#17651 - in reply to #17650)
Subject: Re: Športska dozvola - prijedlog HZS-a



Elite Veteran

1000252525
Location: Zagreb
Ja bih samo dodao svoje mišljenje u vidu pitanja na ovu temu bez obzira usvojio se taj cjenik ili ne, jer nisam baš upućen kako sve to šljaka u savezu. Sve što saznam to je iz priča drugih ljudi, koji večinom kritiziraju taj isti savez za mnoge stvari.Ujedno je ovo dobra tema da se ovdje započne otvorena rasprava o radu saveza ( iz naše amaterske perspektiva) i dobre i loše strane, tj komentari na mnoga događanja i odluke.
Ova novčana naknada koja se predlaže za dozvole , predpostavljam rezultat je financijske situacije u savezu. Znamo da je teška situacija i da skoro pa niti u jednoj instituciji u državi ne cvjetaju ruže.S tim se svi moramo pomiriti. Savez plaća razne kotizacije za repke i njihove odlaske ,....., i tog svi moramo biti svjesni.Ali meni je u svemu tom nelogično da savez pokušava od svojih članova namaknuti sredstva za , kako kažu, "Bjelopolje". Malo mi je to nelogično da se drastičnim dizanjem cijena članstvu pokušavaju isfinancirati takvi projekti . Mnoge organizacije za takve projekte traže sponzore. Gdje su sponzori , njihovi novci, a ako ih nema ..., zašto ih nema i ko je odgovoran za to. Mislim da je ovaj način, makar bio i prijedlog, prikupljanja sredstava neprofesionalan , neodgovoran i da samo govori o organizatorskim , menađerskim sposobnostima , tj. nesposobnostima određenih ljudi koji su dobro ustoličeni, imaju dobru zaštitu i kao rezultat tih stvari dolaze nepromišljene odluke.
Znamo da se cijene dozvola nisu dugo mijenjale, ali svi mi znamo da se , tajnik i predsjednik HZS nisu dugo mijenjani.
Da li itko zna da li su oni na tim funkcijama , doživotno izabrani ili?


Edited by darijo 30/1/2010 22:25
Top of the page Bottom of the page
Dražen
Posted 31/1/2010 21:49 (#17658 - in reply to #17651)
Subject: Re: Športska dozvola - prijedlog HZS-a



Expert

10001001001002525
Location: Jarun / ZG
darijo - 30/1/2010 21:55

Ova novčana naknada koja se predlaže za dozvole , predpostavljam rezultat je financijske situacije u savezu. Znamo da je teška situacija i da skoro pa niti u jednoj instituciji u državi ne cvjetaju ruže.


da darijo, ali zaboravljaš da se država sama dovela u taj položaj, a isto tako i savez. nisu građani tjerali državu, a niti modelari svoj savez da glume pijane bogataše i tako dovode tužnu našu u totalnu propast...

oprostite na politiziranju, al tako je ispalo...

s druge strane, kakvo je to uređenje letjelišta koje se može isfinancirati iz dozvola i članarina??? taman da je i dobrovoljna radna akcija u pitanju, ne bi bilo niti blizu dovoljno. o nekakvim neophodnim građevinskim zahvatima da ne pričamo.
ukratko, to sa bjelopoljem je čisto mazanje očiju na brzinu. a ljudi u savezu izgleda zaboravljaju da mi večinom nosimo očale, pa se uspješno štitimo od mazanja takve vrste...
-----
.
fala q_cu i Zaprešić ima Svjetskog Prvaka...
.
Top of the page Bottom of the page
Bojan
Posted 3/2/2010 11:21 (#17698 - in reply to #17658)
Subject: Re: Športska dozvola - prijedlog HZS-a



Elite Veteran

100010025
Location: Zagreb

Sve ostaje po starom, nema promjene cijena dozvola.

Možete postojeće dozvole odnesti u HZS na produljenje. Savjetujem da svaki klub zatraži dozvole za sve one modelare koji ih još nemaju jer će se krajem godine ponovo raspravljati o novim uvjetima, a produljenje će biti osjetno jeftinije od izrade nove dozvole.

 


-----
Bojan Stürmer

www.aeromodelarstvo.net
Top of the page Bottom of the page
zzechner
Posted 3/2/2010 21:01 (#17701 - in reply to #17698)
Subject: Re: Športska dozvola - prijedlog HZS-a



Elite Veteran

1000
Location: Sisak, Hrvatska

Hvala na obavijesti. Dakle, ipak vrijedi "strpljen - spasen". I pametno da nismo bezveze "prosipali zuc". Modelari ce ipak morati imati drugaciji status u odnosu na druge grane clanice HZS.

LP!


-----
Lic. No CRO F-053 / FAI 70026
Top of the page Bottom of the page
Drveni
Posted 3/12/2010 17:33 (#20964 - in reply to #17625)
Subject: RE: Športska dozvola - prijedlog HZS-a



Veteran

100
Location: Sisak, 098-711-540

Bojan:
Sve ostaje po starom, nema promjene cijena dozvola.
Možete postojeće dozvole odnesti u HZS na produljenje. Savjetujem da svaki klub zatraži dozvole za sve one modelare koji ih još nemaju jer će se krajem godine ponovo raspravljati o novim uvjetima, a produljenje će biti osjetno jeftinije od izrade nove dozvole


Ova diskusija se izgleda nastavlja ove godine.

Na ćemu smo po ovom pitanju?????

Pozz.. Karlo

Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1 2
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software