Search | Statistics | User Listing Forums | Calendars | Albums | RSS
Aeromodelarski forum
Aeromodelarski forum ->  Natjecanja -> F1A,B,C,H -> View Thread

You are logged in as a guest. ( logon | register )

Obljepljivanje krila
Moderators: Leki

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
View previous thread :: View next thread
   Natjecanja -> F1A,B,C,HMessage format
 
Pedja
Posted 24/12/2013 14:08 (#27701)
Subject: Obljepljivanje krila


New user


Location: Sarajevo
Za obljepljivanje krila htio sam da koristim neostik ljepilo razrjedjeno trihlor etilenom.Da li neko zna da li trihlor kao otapač može da ima uticaj na smolu ili sekundarno ljepilo (ljepilo i smola-komponente koje se najvise mogu naci na krilu).Da ne obljepim krilo kojem su smola i ljepilo popustili....LP
Top of the page Bottom of the page
Site Sponsormy ad code here...
sony
Posted 24/12/2013 18:42 (#27702 - in reply to #27701)
Subject: Re: Obljepljivanje krila



Expert

10001001001002525
Location: Mostar
Teško da može šta naškodit ,,,jer : Trihlor,,ionako ide u toj količini da samo razrijedi neostik daa bi se on sam lakše nanio ,što tanje i u manjoj količini (ako ništa drugo zbog težine ) Ovisno kakav je profil krila (kakva su,,kolika itd ) dovoljno je samo mazati rebra sa donnje-negativne strane (može i gore ! ) ,te napadnu i izlaznu ivicu . A trihlor ionako vrlo brzo ispari a ostane samo ljepilo koje ustvari i služi svrsi .
-----

Top of the page Bottom of the page
bobanmodelar
Posted 25/12/2013 08:10 (#27705 - in reply to #27702)
Subject: Re: Obljepljivanje krila


Regular

2525
Trihlor ili ti perhlor etilen koje i ja koristim za presvlacenje karbonskih krila,u razmeri 2 dela SINTELANA i jedan deo trihlora,uopste ne steti karbonu.Kod popravke krila,kada skinem presvlaku,skalperom ostruzem stari lepak,i onda natopim krpicu trihlorom i sve dobro operem celu konstrukciju da mi ostane cist karbon bez ostatka starog lepka.
Ni tada nikada nisam primetio neke promene na konstrukciji.Naravno kod presvlacenja DI box sa gornje strane uopste ne mazem lepkom,a sa donje ako je DI box ravan(mislim na profil) tu mazem nekih 5-7 mm samo gde je ramenjaca.Ako je donjaka DI boxa udubljena,onda pored ramenjace mazem lepkom u produzetku rebra sve do napadne ivice u serini od 2mm,kako bi presvlaka pratila profil krila.Ja ni izlaznu ivicu ne mazem lepkom.
To su moja, ne mala iskustva u vezi presvlacenja sa sintelanom ili nekim drugim kontaktnim lepkom.

pozdrav Boaban
Top of the page Bottom of the page
Pedja
Posted 26/12/2013 13:36 (#27709 - in reply to #27701)
Subject: RE: Obljepljivanje krila


New user


Location: Sarajevo
Hvala puno na informacijama....Vjerujem da ce uspjeti....

Edited by Pedja 26/12/2013 13:38
Top of the page Bottom of the page

Jump to page : 1
Now viewing page 1 [15 messages per page]
Jump to forum :
Search this forum
Printer friendly version
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2024 PD9 Software